Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Doepfer MAQ16/3 jelszintek konverziója


GÁBOR

Kérdés

Sziasztok!

Van egy Doepfer MAQ 16/3 seq-m. 0V-8V a CV és GATE jele. Létezik olyan konverter, amivel ezeket a jeleket 0-5 V ill 0-12 V jelszintre tudja kovertálni? Szeretném pl MOOG-hoz használni, de nem szeretnék belenyúlni, hogy kompatibilis maradjon Doepferhez.

A válaszokat, segítséget külön köszönöm.

GÁBOR

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A Moog úgynevezett volt / oktáv rendszert használ. Ez annyit tesz, hogy 1 voltnyi változás 1 oktáv változást eredményez. Minden olyan rendszer, ami volt per oktávos (V/Oct) az kompatibilis ezzel, ezért a MAQ is! (Szinte minden berendezés ilyen, kivétel pl. a Korg MS-20 és a Buchla rendszerek, de ez téged nem érint.)

 

Ez azt jelenti, hogy a MAQ 5 oktávnyi hangterjedelmet tud lefedni a MOOGon. Ez hangmagasságra, és a szűrő cutoffjára is bőségesen elég. 

 

A gate jellel ne is törődj. Tökéletesen fog működni.

 

Csak összekötöd a kettőt, és működni fog.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Van egy Doepfer MAQ 16/3 seq-m. 0V-8V a CV és GATE jele. Létezik olyan konverter, amivel ezeket a jeleket 0-5 V ill 0-12 V jelszintre tudja kovertálni? Szeretném pl MOOG-hoz használni, de nem szeretnék belenyúlni, hogy kompatibilis maradjon Doepferhez.

A válaszokat, segítséget külön köszönöm.

GÁBOR

Ennek a posztnak itt a helye, átmozgattam, és a címét is átírom, mert nem szuggesztív, nem az jut róla eszembe amit kérdeztél végül.

 

Először is, 0-8V-nak semmi baja, és ez a GATE jel specifikációja. A CV kimenet 0->5V-ig megy. Ez 5 oktáv, ami egy step sequencernél tökéletesen elég bármire.

Miért, vagy mire kell ennél több? Egyébként ha 5 oktávnál többet lehetne tekerni, akkor nehéz lenne beállítani is.

 

Ha viszont valamiért mégis kellene, akkor azt VCA-val, vagy erősítésre képes aktív mixerekkel lehetne megoldani. Pl. ezzel.

 

De jobban jársz szerintem, ha leírod, mit is szeretnél pontosan.

Link to comment
Share on other sites

Köszi Ádám!

Elég kezdő vagyok ebben a CV-GATE témában. Mindenhol azt olvastam, hogy 0-5 V-al műkodik a MOOG. Vettem Nálatok még korábban egy slim phatty-t és néhány moogerfoogert. Ezeket szeretném vezérelni a MAQ 16/3-mal. Van még egy Waldorf Pulse + -om is, de annak a jel értékeit állíthatom.

A MAQ 16/3 manuálja pedig megkevert, elbizonytalanodtam. A GATE jel minden gépben 0-8 V-on működik ezek szerint?

Tehát simán összeköthetem a felsorolt hangszereimet a MAQ 16/3 seq-val?

Ez érdekel igazából.

A poszt áthelyezést és cím változtatást is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...