Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Előre felvett sávok élőben


Gamda

Kérdés

Van valakinek tapasztalata, hogyan lehet előre felvett sávokra rájátszani koncerten?

Pl: stúdióban elkészített alap (dob, basszus,gitárok nélkül) mondjuk vonósok, effektek, loopok, stb.... + rock felállás élőben. Dobosnak menjen a metronóm, amely szinkronban van a felvett anyaggal.

Vagy hogy szokták az ilyesmit csinálni?

Csak atom biztos megoldás jöhet szóba.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

A stúdióban újra kezdhetsz bármit, ha valami gond van, a színpadon nem.

Mindenki azt visz a színpadra amit akar, én csak annyit tudok, hogy bármikor próbáltam, gond volt vele,

amikor viszont tavaly lekevertem vagy 60 Beatrice bulit, akkor a HD-vel egyetlen egyszer sem volt gond.

Nyugati zenekaroknál is mindenhol 8-16 sávos HD-ket látok.

Már csak azért is elterjedtek, mert stúdióban már a kutya sem használja ezeket,

színpadra viszont teljesen megfelelnek még.

Link to comment
Share on other sites

Értem. Szóval stúdióba elég stabil a számítógép, de élőzni nem?

No semmi bajom a hd-vel, csak semmi nem szól a számítógép ellen és kismillióan használják is. Ha az a szimpatikusabb/hozzáférhetőbb/akármi, szerintem nyugodtan fel lehet cipelni színpadra.

Nem mellesleg, ha nem tudsz minden sávot kiküldeni a keverőre, csak mondjuk egy sztereo mixet, akkor a számítógépen könnyebben játszhatsz a szintekkel, eq-val, hogy megszólaljon valahogy az adott helyen... még ha nem is ez a legprofibb megoldás ugyebár.

De ez csak privát vélemény :)

Link to comment
Share on other sites

A stúdióban újra kezdhetsz bármit, ha valami gond van, a színpadon nem.

Mindenki azt visz a színpadra amit akar, én csak annyit tudok, hogy bármikor próbáltam, gond volt vele,

amikor viszont tavaly lekevertem vagy 60 Beatrice bulit, akkor a HD-vel egyetlen egyszer sem volt gond.

Nyugati zenekaroknál is mindenhol 8-16 sávos HD-ket látok.

Már csak azért is elterjedtek, mert stúdióban már a kutya sem használja ezeket,

színpadra viszont teljesen megfelelnek még.

Áhhh....lehet, nem is egy rackes célszerszám hd recordere gondolsz, mint én, hanem ilyen kis "vacak" multitrack recorderre, mint mondjuk a d3200 :)

Nekem a hd recorder örökre a csúnya fekete doboz marad, ami kizàrólag felvenni és lejàtszani tud :)

Link to comment
Share on other sites

Kifejezetten rackes HD-re gondolok.

A laptopot amúgy is elég nehéz berackkelni a külső hangkártyával, meg egyebekkel együtt.

Az a gond amúgy, hogy senki nem hajlandó gyártani valami egyszerű 4 sávos cuccot erre a célra,

pedig baromi nagy szükség lenne rá. 

Sajnos nincs semmi használható cucc a piacon, pedig egy pár centis vacakkal is meg lehetne ma már oldani ezt.

Szerintem akár egy zoom r16/r24 is megtenné... kici, occó, lehet birizgàlni, elemről megy :)

Link to comment
Share on other sites

Ja, és igen, a színpadon pont az lenne a lényeg, ha zenei alap bejátszásról van szó, hogy semmi mást ne csináljon.

Play, stop, meg egy next gomb és csókolom.  Meg esetleg marker gombok még nem ártanak.

Persze, de amikor bejelentik, hogy van egy szál sztereó csatornád mindenre, akkor pont olyan, mintha cd-ről játszanád... semmi beleszólásod a hangzásba.

Link to comment
Share on other sites

"Persze, de amikor bejelentik, hogy van egy szál sztereó csatornád mindenre, akkor pont olyan, mintha cd-ről játszanád... semmi beleszólásod a hangzásba. "

Előre elkészített alapokról van szó, amire jellemzően egy sztereo csatorna kell.

Csak hozzá kell igazítani a pulton az adott cucchoz, ahogy az összes többi hangszert is be kell EQ-zni.

CD-t meg épeszű ember nem visz a színpadra, mert szinte biztosan garantált a földbeállás. 

Link to comment
Share on other sites

Akkor oké.

Simán lehetne ez az ultimate megoldás. Tényleg pici, könnyű, nem kell táp, 16/24 sávot lejátszik, van metronóm, lehet piszkálni a szinteket, ha kell, a potikon kívül semmi mozgó alkatrész nincs benne, nem szól vállalhatatlanul

De baromi kicsik a kezelőszervei, ami majdnem alkalmatlanná teszi :(

Egy próbát megér talán...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...