Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

M-Audio M-Track vagy M-Track Plus?


DeMarco

Kérdés

Sziasztok!

Egy ismerősömnek néznénk házi használatra midis, usb audio interfacet. Kiszúrtunk egy feltehetően nemrég megjelent M-audio M-track típust az Árgép oldalán. Ez nagyjából 31 ezer forint. Viszont az első látszatra pluszban csak egy digitális ki-bemenettel rendelkező M-track Plust nem értjük miért kerül ezért majd 20 ezerrel többe?

Ismeritek ezeket a termékeket? Egyáltalán van közük még a Protools minőséghez vagy az Avid tulajdonában ez már nem mondható el? Ahogy nézem elég műanyag a kasznija, így talán egy kifutó Fast Track C 400 szintén 50 körül elképzelhető hogy jobb választás lenne?

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1. Az M-Track és a Plus közti árkülönbség sajnos nem logika, hanem a gyártó üzleti elképzelése - nem érdemes magyarázatot is keresni. Egyébként van aki ezt logikusan is el tudja képzelni,

 

2. A Pro Tools nem hangkártya minőségi kérdés, minden hangkártyával működik, a legegyszerűbbön is.

 

3. Az M-Audio már régen nem az AVID-é, tulajdonosa az inMusic.

 

4. A C-400 és C-600 már kb. egy éve nem gyártott termék, utódai a Fast Track Solo és a Fast Track Duo - ezek továbbra is AVID termékek. Hogy egy jó áron kapható C-400 megéri-e, azon is múlik, mennyire bízunk a javíthatóság / csere lehetőségében a jövőben, ha ne adj Isten beüt a villám.

Link to comment
Share on other sites

1. Az M-Track és a Plus közti árkülönbség sajnos nem logika, hanem a gyártó üzleti elképzelése - nem érdemes magyarázatot is keresni. Egyébként van aki ezt logikusan is el tudja képzelni,

 

2. A Pro Tools nem hangkártya minőségi kérdés, minden hangkártyával működik, a legegyszerűbbön is.

 

3. Az M-Audio már régen nem az AVID-é, tulajdonosa az inMusic.

 

4. A C-400 és C-600 már kb. egy éve nem gyártott termék, utódai a Fast Track Solo és a Fast Track Duo - ezek továbbra is AVID termékek. Hogy egy jó áron kapható C-400 megéri-e, azon is múlik, mennyire bízunk a javíthatóság / csere lehetőségében a jövőben, ha ne adj Isten beüt a villám.

 

Ezek szerint nem érdemes M-audio termékekben gondolkodni a kiszámíthatatlan jövőképe miatt vagy ez az Avidra igaz?

 

Pár dolog még akadt a horogra a mai nézelődés során, nem tudom ezekről van-e értékelhető vélemény melyik lenne jobb választás?

 

Tascam US366 tascam-us-366.jpg

Roland UA22 roland-ua-22-duo-capture-ex.jpg

Steinberg UR22  steinberg-ur-22.jpg

Presonus AudioBox   presonus-audiobox-usb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Én konkrétan a már nem gyártott termékekre ( C-400 és C-600 ) gondoltam.

 

Sajnos a kapott információkból viszont így nem tudom hova tenni az M-Track és M-Track Plust. A felsorolt termékek közt nem egy fémházas, a nevezett M-audio termékek látszólag műanyagok kívülről és továbbra sem értem megér vagy nem 20 ezres árkülönbséget az SPDIF verzió, esetleg dobozon belül vannak minőségi különbségek, alkatrész, előfokminőség stb?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Van 1 

Avid 9900-65165-12 Pro Tools MP plus Fast Track C600 hangkártyám. Szertném eladni de nem tudom jó helyen járok-e? Köszönöm

Majdnem jó helyen jársz.

http://www.menemszol.hu/classifieds/

Illett volna egy kicsit alaposabban "körülnézni", mielőtt ide beteszed az "apródat".

Ennek a weboldalnak a felépítése sem tér el szignifikánsan a megszokottól, tehát van egy jól látható menü fent jobbra ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...