Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Quad vs Dual2Core


zsole

Kérdés

Sziasztok !

Segítségeteket szeretném kérni. Jelenleg Dell optiplex 745 dual2 Core 1.8  2gb ram  2cache gépet használok csak zenélésre, Cubase5 -el, delta44 kártyával. Rendben működik egy bizonyos színtig, pl. sylenth1, ace, tone2 cuccok stb. sok sávon jól fut, de pl. amplesound gtr, vagy Diva-ra már kevés, pattog , ezért szeretnék váltani.

Gépet összerakni nem nagyon merek, ezért használt gépen gondolkozom egy cégnél.

Az egyik egy

http://www.pc-outlet.hu/images/Lenovo_M58_T_Q9400_14465.jpg

Lenovo quad q9400 2,6 ghz 4gb ddr3  ára 65.000

A másik

http://www.pc-outlet.hu/images/DELL_GX780_MT_E8400_12225.jpg

Dell optiplex gx 780 dual2core E8400 3ghz 6mb cache 4gb ddr3   ára 60.000

Arra gondoltam , hogy valamelyiket megvenném, tennék bele egy 120gb-os SSD-t a programoknak, a meglévő 1tb os 32mb vinyót meg háttértárnak

Természetesen a cél az lenne , hogy simábban fussanak a programok.

A kérdésem az, hogy a cubase kihasználja e a 4 magot, vagy lehet , hogy jobban járok a két maggal ?.Ti melyiket választanátok ?   üdv: Zsole

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Rendben, köszönöm a választ, de egy kicsit most megzavartatok.

A környezetemben is kérdezősködtem , meg az üzletben is és ott a két magosat ajánlották.,-feltéve ha a szoftver nem támogatja a quadot.

Ezért kérdezek itt tőletek, gondolom a legjobb helyen.

Én úgy tudom, hogy a cubase ben a device-ben lehet a multi mod-ot állítani,de próbálta valaki már quad-al...

és a dell nem jobb, biztonságosabb márka- mert van itt egy optiplex 960 is 4 magos ( fekvő hjázas ), bár ez ddr2-vel működik..ez számít, vagy elhanyagolható.?

Egy kicsit bővebben leírnátok, hogy maga a cubase és a szoftver hangszerek kihasználják e biztosan a 4 magot, és az ssd-nek van e értelme.

Előre is köszönöm...üdv: Zs

Link to comment
Share on other sites

A Cubase (és az összes általam ismert DAW) már nagyon régóta támogatja a többmagos üzemmódot. Elvileg korlátlan magot kezel, de gyakorlati tapasztalatom csak 4 magos procikkal van. Alapértelmezetten semmit nem kell "állítani".

(Csak halkan teszem hozzá, hogy a szokásos hardware boltokban dolgozó "szakemberek" gyakorlatilag semmihez nem értenek, tisztelet a kivételnek. Pláne nem értenek a speciális alkalmazásokhoz: pl. DAW-okhoz (sem))

A Cubase (és a többi is; Logic, Pro Tools, PreSonus Studio) nagyon szépen osztja el a feladatokat a négy mag között. Az SSD-nek szigorúan a DAWok szempontjából nincs nagy jelentősége, főleg ha szoft szintikkel és effektekkel dolgozol. Ha normál audio sávokat használsz (viszonylag sokat és nagy felbontással - 192kHz, 24bit), akkor már lehet, de ott is inkább a sok RAM a nyerő, hogy lehetőleg mindent betöltsön oda a DAW, amit csak tud, tehermentesítendő a winyót. (Pl. szoftver samplerek...)

A Lenovo - egyes vélemények szerint - az egyedüli megbízható márka, a DELL pl. sokak szerint "gagyi". (Mások szerint meg csúcskategória.) Szerintem gyakorlatilag "egykutya".

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm fiúk..

Legfelül írtam a jelenlegi gépemről, amin xp van , és 2gb ram és 2gb cache.

A cubase-t pedig úgy használom, hogy legfeljebb 2-3 szoftver hangszert használok egyszerre, és mentem egyből audio sávba. 44khz 24bit.

Az effekteket a végére hagyom a keveréshez. Ha így dolgozom , akkor  -a szerintem gagyi gépemmel is -elboldogulok kb.40 audio sávval, igaz néha az effektezett audiót is felveszem.Ezzel rendben is volnék.

A problémám inkább néhány vsti-vel van.

Úgy érzem, hogy az igényeimnek éppen nem felel meg a jelenlegi gépem.

Gondolom a Lenovo jobb lesz annyival, hogy pl. a Trilian, vagy a kontakt a session pro -val akár igényesebb zengetővel pl. altiverb-el is gond nélkül fut. ...( talán gyorsabban is tölti be a könyvtárat ) .....Vagy nem ?

Win7, esetleg win8-t telepítsek rá,( gondolom 64bit-et ) , elég a 4gb ram, vagy mennyi legyen?

Be kell szereznem a 32bites cubase5 helyett másikat,esetleg melyik 32bites vsti nem fut biztosan win7-en?

 

Remélem nem kérdezek sokat, hátha más is "okul" a válaszitokból........előre is köszönöm....Zs

Link to comment
Share on other sites

Ha gyorsabb betöltést  akarsz, akkor SSD kell az oprendszernek is és a sample könyvtáraknak is.

Magának a projectnek és audio fájloknak nem létkérdés, az el van simán is.

Szerintem 64 bites Win7 legyen sok RAM-mal.

Viszont a törött Cubase csak 32 bites, így nem tudsz 2GB RAM-nál többet használni benne,

tehát 4GB-ot elég a gépbe rakni.

Ha nem törött a Cubase, akkor menni fog 64 biten is és akkor ízlés szerint 8-16-32GB RAM is mehet.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...