Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Sennheiser MD421 kengyel


Dyno

Kérdés

Sziasztok!

Előre megköszönöm a segítségeteket. A problémám az, hogy dob mikrofonozásánál amikor a tamoknál pozícionálom a mikrofont, sietség közben rossz fogásnál alul ha véletlenül megnyomja az ember a kis kiálló részt, egyből elengedi a kengyel a mikrofont, ami könnyen a leeséséhez és tönkremeneteléhez vezethet. Eddig szigszalaggal orvosoltam, de szeretnék egy ennél elegánsabb megoldást, amikor le is lehet szedni róla és "magától" nem eshet le.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Valami botrány, hogy ezt így oldották meg. Én is mindig szopok vele. Amúgy ha jól tudom létezik profibb kengyel hozzá, legalábbis képen láttam már, de azért adhatnának hozzá eleve normálisat. Ebből a szemontból még a royer r121 egy kiválló példa. Az mondjuk nem esett ki egyszer sem, de elég gagyesz kengyel járt hozzá...

http://images.priceme.co.nz/Images/ProductImages/StRetailer398/Sennheiser%20MD%20421%20Shockmount006716_m.jpg

Link to comment
Share on other sites

Köszi a válaszokat. :) Azon azért komolyan elgondolkodtam, hogy egy ipari standard-é vált mikrofont, amit a hatvanas évek óta gyártanak (félve írom, de szerintem talán minden idők legrosszabb kengyelével árulják a mai napig) nem fejlesztettek ott, ahol lenne értelme. Két barátomnak ilyen leeséssel sikerült a túlvilágra kísérni egy-egy 421-est. Elképzelem, hogy a világon mennyi hasonló baleset történhetett meg idáig teljesen értelmetlenül és lenne ember, aki invesztálna abba, hogy a mikrofonhoz méltó biztonságosabb megoldással tudja használni (vagy elvárná alapból, hogy ha valamit lehet jobbítani, azt tegyék is meg ennyi idő alatt, hacsak nem arra játszanak, hogy így több mikrofont tudnak eladni).

Link to comment
Share on other sites

Nekem mondjuk csak régiek vannak,azok a kengyelek fémből vannak,nem gagyi műanyag mint most, amúgy kicsavarod a csavart, és tehetsz belőle erősebb rugót, én mást is raktam bele:) Mondjuk ez a kengyel törött volt,onnan jött a megoldás,mert nemtudtam rendesen ragasztani. Most atom.

post-206-0-10383600-1302078988_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Előre megköszönöm a segítségeteket. A problémám az, hogy dob mikrofonozásánál amikor a tamoknál pozícionálom a mikrofont, sietség közben rossz fogásnál alul ha véletlenül megnyomja az ember a kis kiálló részt, egyből elengedi a kengyel a mikrofont, ami könnyen a leeséséhez és tönkremeneteléhez vezethet. Eddig szigszalaggal orvosoltam, de szeretnék egy ennél elegánsabb megoldást, amikor le is lehet szedni róla és "magától" nem eshet le.

Először feltekered a kábel végét a gémre, aztán beledugod a miksibe az xlr-t - kattanjon be - ez után teszerd be a miksit a kengyelbe. Bármit modellezel, ezután már nem tud leesni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...