Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 7 LE - Transzponálás


fulton

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szia,

 

szerintem te is a "Pitch shift" funkciót hiányolod :) Bővebben talán itt találsz a témáról:

nem ezt kerestem, de közben az eredeti megoldódott. LÉnyegében a transponse résznél lehetett elvégezni a transzponálást. A fejlécben elő kellett hívni.

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta icipicikisize:

Sziasztok!
Nekem azzal van problémám, hogy egy wav-ban kiexportált dalt ha új projektbe behúzok a Cubase-ben, akkor valamilyen más tempón játssza. De sehol nem tudom beállítani az eredeti tempót, hiába írom át. Ez miért lehet? Kérlek segítsetek!
Köszi szépen előre is!

Hmm, ez elég érdekes. A két projekt (kiexportált és új) sample rateje és bit resolutionja megegyezik (Project -> Project Setup)? Egyébként egy audio sample tempoját úgy tudod még állítani, hogy kiválasztod a samplet, Audio -> Bounce selection, majd dupla klikk a sample-n, fejlécben a kis hangjegyet kipipálod és utána tudod állítani a tempóját.

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta icipicikisize:

Sziasztok!
Nekem azzal van problémám, hogy egy wav-ban kiexportált dalt ha új projektbe behúzok a Cubase-ben, akkor valamilyen más tempón játssza. De sehol nem tudom beállítani az eredeti tempót, hiába írom át. Ez miért lehet? Kérlek segítsetek!
Köszi szépen előre is!

Nagy valószínűséggel az van, amit Csuzlee kolléga ír. Nem azonos az exportált sample rate az új/másik projekt sample rate-val. Tehát értsd: pl. az exportált fáj 44,1 kHz, az új projekt 48 kHz. Én még ilyen problémával csak ebben az esetben találkoztam. Persze lehet más probléma is, de ez a legkézenfekvőbb.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 02. 04. at 6:28 írta Csuzlee:

Hmm, ez elég érdekes. A két projekt (kiexportált és új) sample rateje és bit resolutionja megegyezik (Project -> Project Setup)? Egyébként egy audio sample tempoját úgy tudod még állítani, hogy kiválasztod a samplet, Audio -> Bounce selection, majd dupla klikk a sample-n, fejlécben a kis hangjegyet kipipálod és utána tudod állítani a tempóját.

Köszönöm szépen Csuzlee és Hobkins. Valóban ez volt a probléma. Eddig nem piszkáltam, hagytam alapértelmezett állapotban a felbontást és nem is volt gond. De most valamiért változott és importálva a sávot, nem egyezett meg az érték. Beállítva már tökéletesen lehetett állítani a tempót.
Köszönöm szépen a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...