Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

19" üres rack doboz gyártó?


snaper

Kérdés

Sziasztok,

 

Lenne egy-két újabb projektem, amiket már standard 19"-os rackben szeretnék megépíteni, ehhez keresek 1-2U magas üres rack dobozokat. (100-300 mm mély).

 

A egyértelmű Google találatok (Elimex és társai) nem jók, mivel : 

 

- pofátlanul drágák (van "vasas" tapasztalatom, mind az anyag mind a megmunkálás is az Ő áruk türedéke, még vastag ceruzával is)

- nem tudják adni a dobozt előlap nelkül (azok gravírozva jönnének, síznesben, készen)

 

Találtam egy helyet, ahol cca. 5 papír egy doboz, az még mindig drága, meg nem is megy a webshopjuk most.

Olyan valaki érdekelne, aki kisipariban, "maszekban" nyomja, nem "mainstream" cuccos.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Makón van egy Wallker Kft. nevű kandallógyár, ott szoktak aprópénzért egy-két darabos fém cuccokat gyártani rendelésre. Lézerrel kivágják a dolgokat rá, géppel hajlítanak stb.... Lehet ha sokmindenkinek kellene furatoknélküli doboz akkor egy kis szériát még kisebb pénzért le gyártanának. Festésből is sokféle színt lehet kérni és kemencében égetik rá... Pont be is lelkesedett a cég mivel vettek néhány tiz milláért színpadot, fedésc RCF line array rendszert, digit keverőt, ledfalat, robotlámpákat... Szóval a vezetőt is könnyű rávenni a gyártásra. Elérhetőség van az oldalukon.

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Hobkins:

Köszi az infót! És az előlap feliratozást hogy oldod meg? Erre valami ötleted van, ami azért jól is néz ki és házilag megoldható? Esetleg valami cég, aki megcsinálja viszonylag olcsón? Előre is köszi!

Itthoni előlap kérdésben Vinnui Bazsi tudna Neked segíteni, és eddig 19"-ban csak a Pultec-hez vettem, de az "konyhakész" volt a Frontpanels.de-től.

Árban kb. annyi a mint amennyi a "B" terve lett  volna, a Schaeffer AG (Front Panel Express), de a FP.de tud PayPal-t fogadni.

Sajnos ez nálam is drága mulatság lesz, majdnem minden előlaptervem Powder Coated alu, infill feliratokkal, amik miatt bőven 100EUR fölött van darabjuk, de szerintem megéri.

A másik gond, hogy el is dobhatod a dobozhoz adott előlapot, mivel egyszerűbb, ha anyaggal együtt kéred pl. Schaeffer-től a cuccot kompletten.

 

Amíg terv félkész állapotban van a cucc, addig ki szoktam fúrni a sima fekete előlapot és sima régi feliratozó géppel felmatricázom, trimmelés meg tesztelés alatt így futnak.

Vicces, mert néha szoktam "örülni" neki, hogy a dobozolás ilyen drága.

Ha olcsó lenne, csak építenék, mert nagyon sok jó projekt van teljesen dokumentálva.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta snaper:

Uh, bocsi.

Elektrotech korrekt, csak ajánlani tudom őket. 1U doboz volt 7,5k a 3U meg azt hiszem 13k-ban állt meg. Most úgy néztem, hogy az Elimexnél is van 1U jó áron, talán 6,8k körül, meglátjuk, idén még kelleni fog nekem kb. 5 darab...

 

Köszi az infót! És az előlap feliratozást hogy oldod meg? Erre valami ötleted van, ami azért jól is néz ki és házilag megoldható? Esetleg valami cég, aki megcsinálja viszonylag olcsón? Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Uh, bocsi.

Elektrotech korrekt, csak ajánlani tudom őket. 1U doboz volt 7,5k a 3U meg azt hiszem 13k-ban állt meg. Most úgy néztem, hogy az Elimexnél is van 1U jó áron, talán 6,8k körül, meglátjuk, idén még kelleni fog nekem kb. 5 darab...

 

Link to comment
Share on other sites

Elimexes dobozok jók, csak szitázni ne akarj rá, mert semmilyen festék nem tapad meg rajta. Újra kell szintereztetni ha szitát is akarsz rá. Egyébként  van egy műhely valahol a 17. vagy 16. kerületben (Örs vezértől kifelé) ők nagyon szépen dolgoznak, és olcsón is, majd rákérdezek havernál, ő intézte a velük gyártatott dobozt.

Az meg hozzám lenne elég közel, kontaktot tudsz adni?

Link to comment
Share on other sites

Ott ki?

Még elég közel is lennének...

Arra is gondoltam végső elkeseredésemben, hogy veszek egyet az elimextől, aztán odaadom faternak, hogy : na ebből lenne 15-20 darab ;)

Elimexes dobozok jók, csak szitázni ne akarj rá, mert semmilyen festék nem tapad meg rajta. Újra kell szintereztetni ha szitát is akarsz rá. Egyébként  van egy műhely valahol a 17. vagy 16. kerületben (Örs vezértől kifelé) ők nagyon szépen dolgoznak, és olcsón is, majd rákérdezek havernál, ő intézte a velük gyártatott dobozt.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...