Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Pro Tools 12


Bendi

Kérdés

Tegnap - 2015.03.24-én - megjelent a Pro Tools 12.

Sajnos AVID-ék nem voltak a helyzet magaslatán. A duc-on elég sokan "mérgelődtek", mert azok, akik már hónapok óta - gyakorlatilag előre, megelőlegezett bizalomként - kifizették az éves díjat, nem jutottak hozzá az új verzióhoz.

A duc-on keresztül jelezve a "problémát" sorra mindenkinek elérhetővé tették az accountja alatt a letöltést, valamint egy 30 napos licenszet tettek az iLok accountjára, jobb híján, amíg az AVID IT el nem végzi a szükséges feladatot. (Nekem is.)

 

Ennek az egésznek a menedzselése egy kicsit (nagyon) hasonlított az AVID utóbbi időben tapasztalható "kétbalkezességére". 

 

Viszont - hogy jókat is írjak, illetve magáról a DAW-ról is szóljon a bejegyzés - az új verzió "csont nélkül" megnyitotta a legutóbbi (11-es verzióval készült) projectet, mindent megtalált ott, ahol kellett (third party plug-inek). Úgy tűnik, hogy a CPU-val is sokkal jobban gazdálkodik, mint a 11-es verzió. 128-as latencyvel egyetlen sercenés nélkül játszotta a projectet, amiben gyakorlatilag csak szoftver hangszerek vannak (effect plug-inekkel).

 

http://www.avid.com/US/products/pro-tools-software

 

post-81-0-79959000-1427265424.jpg

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

HA jól értelmezem akkor ez azt jelenti, hogy ha upgradelek a PT12-re akkor "x" összegért egy évig használhatom?

Nem pont.

 

Ha előfizetsz X összegért, akkor egy évig minden frissítést ÉS upgrade-et megkapsz. Tehát ha pl. most június 1-én előfizetsz, és jövőre május 31-én (vagy előbb) megjelenik a PT13, akkor azt ingyen megkapod. Továbbá megkapod annak is minden update-jét akkor is, ha nem fizetsz elő még egy évre, de csak azét, a PT14-est nem. (Ha előfizetsz, akkor természetesen ugyanez a helyzet a következő egy évre.)

Ha esetleg a PT13 csak 2016.június 2-án jelenik meg, akkor arra már nem leszel jogosult, ha az egy év lejárata előtt nem hosszabbítod meg az előfizetést, de a PT12 összes későbbi update-jét megkapod, és ún. permanens licenszed lesz. 

Ezzel az az egyetlen gond, hogy ha egyszer "kilépsz" az előfizetésből, akkor később nincs mód újra belépni "kedvezményesen", csak új, teljes árú licensz megvásárlásával.

 

Egyelőre nagyon sokan háborognak emiatt, de elég sokan "meglátjuk, mi lesz, ezt az évet még befizetem" alapon előfizettek. (Én is.)

Abban bízom, hogy az AVID azért fog valamilyen kedvezményes "ösztönzőt" nyújtani az előfzetőknek. Pl, bizonyos időszakban engedményes hosszabbítás, vagy hosszabb időre szóló érvényesség... 

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a választ!

Tehát a saját kis értelmezésem szerint, ha upgradelek 10-ről 12-re és lejár ez az "előfizetés" én meg nem fizetek tovább  akkor is megmarad a 12-es verzióm, de ha pl. 13-ast szeretnék akkor teljes liszenszet kell fizessek, kvázi nulláról veszem meg a programot? A kérdésem lényege, hogy pl. egy év után ha nem hosszabbítok-nem fizetek, attól függetlenül a 12-est tudom használni? (sorry, hogy így értetlenkedek de nekem ez a rendszer kicsit még zavaros)

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a választ!

Tehát a saját kis értelmezésem szerint, ha upgradelek 10-ről 12-re és lejár ez az "előfizetés" én meg nem fizetek tovább  akkor is megmarad a 12-es verzióm, de ha pl. 13-ast szeretnék akkor teljes liszenszet kell fizessek, kvázi nulláról veszem meg a programot? A kérdésem lényege, hogy pl. egy év után ha nem hosszabbítok-nem fizetek, attól függetlenül a 12-est tudom használni? (sorry, hogy így értetlenkedek de nekem ez a rendszer kicsit még zavaros)

A DUC-on erről nagyon sok polémia folyt, és igen, ha nem fizetsz tovább, akkor is használhatod a PT12-t tovább. (Azt nem tudom, hogy van-e olyan konstrukció, amiben nem, de szerintem nincs.)

Link to comment
Share on other sites

Nem igazából világos, hogy mi a célja a ProTools Firsttel az Avidnak.

Annyira erősen korlátozott, hogy emiatt gyakorlatilag lehetetlen a használata.

 

Ehhez képest a teljesen szabadon letölthető PreSonus Studio One Prime maga a DAW-mennyország.

 

http://studioone.presonus.com/compare-versions

 

         Unlimited audio tracks, virtual instruments, FX, and buses

 

http://www.sonicstate.com/news/2015/08/05/free-daw/

 

  • Studio One Prime does not time out, feature a nag screen, or limit the number of songs you can create.
  • Record and mix with no limit on the number of simultaneous tracks, plug-in inserts, or virtual instruments.

 

A fentiek fényében a ProTools First csak egy szánalmas viccnek látszik.

 

A PreSonus nagyon jól lovagolja meg azt a hangulatot, hogy sokan keresik a váltás lehetőségét (legalább is a duc-on ez tapasztalható).

Aki nem használ virtális hangszereket, annak tökéletes otthoni zeneszerzésre a Studio One Prime.

Link to comment
Share on other sites

Én is megkaptam. Elég butított ez a verzió bár nem ismerem a fullt de ebben a first-ben még pause, track freeze sincs és csak user accounttal lehet projektet menteni az avid felhőjébe.

Kezelőfelülete nem jobb de nem is rosszabb mint más tipikus daw-é.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...