Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

USB kábel


grantat

Kérdés

Sziasztok! Lene egy kérdésem.... Midi billentyűzet és laptop,   valamint laptop és hangkártya közé az adat továbbításra milyen USB kábelt javasoltok? Számít itt a kábel minősége? Mert ahogy látom, a 600 Ft-os zsinórtól a több tízezer forintos kábelekig minden van .. Talán szőke a kérdés, de most barátkozom a számítógépes zenéléssel és építem a cuccom. 

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A midi annyira faék egyszerűségű dolog hogy nem érzékeny szerintem a kábelminőségre. Annyira kis mértékű adat folyik rajta keresztül és az áramigénye is kicsi hogy ezzel biztosan nem lesz gond.

 

A hangkártya kényesebb lehet. Olvastam arról való témázgatásokat hogy különböző kábellel ugyanazzal a töltőfejjel más és más időegység alatt töltött fel ugyanaz a telefon. Arra tudok gondolni hogy egy USB tápos kártyának esetleg nem mindegy a dolog. Az ART cég 2in 2out 16/48-as kártyája USB 1.1-es szabványú, ez ugye 12Mbps elméleti korlátot jelent, tehát 24/192-n 64 Mbps elméleti korlátnak elégnek kell lennie, ha tovább számolunk akkor mintegy 16 be és 16 kijáratot tudunk kiszolgálni az USB 2.0 elméleti 480Mbps sávszélességén 24/192 minőségben, ugye itt abból a kártyából kiindulva ráhagyással van számolva a dolog.

 

Most nézzük precízebben. 24*192 000=4 608 000 bps, ennyi az igénye egy darab 24/192-es sávnak. Ebből 104 fér bele elméletileg a 480 Mbps-be. Ez rengeteg. Ha a realitásokat nézzük akkor mondjuk egy 4 be 4 ki kártya 24/48-on megelégszik 9 216 000 bps-el, vagyis szűk 10 Mbps-el.

 

Térjünk vissza ahhoz hogy mekkora áram képes folyni a kábelen. A Mac gépemben a rendszerjelentésben az áll hogy az USB porton 500mA áramot tud leadni maximálisan. Egy telefont manapság 1-1.8, egy iPadot 2.1 Amperrel töltünk.

Én ebből arra a következtetésre jutottam hogy nagyon ócska kábelt kell kifogni ahhoz hogy egy hangkártyánál gond legyen, a midi billentyűnél még ennyire se kényes a dolog.

 

Még annyit fűznék hozzá hogy a Quad Capture-m mellé vettem egy másik USB kábelt hogy amikor itthonról elviszem ne kelljen elcsomizni a másikat. A legegyszerűbb kábel volt amit rendes helyen lehet kapni, soha nem volt gond.

Link to comment
Share on other sites

"nagyon ócska kábelt kell kifogni ahhoz hogy egy hangkártyánál gond legyen"

Manapság leginkább csak nagyon ócska kábelekkel lehet találkozni.

Van, hogy csak 2-3 vékony érből áll és eltörik pár nap alatt.

Az alapból egy rossz vicc, hogy ha kicsit hosszabb USB kábelt használ az ember, akkor egy csomó cucc nem működik.

Tragédia az egész.

Én amúgy attól is hülyét kapok, hogy vinyót két USB kábellel kell bedugni, hogy egyáltalán működjön.

Nincs neki két helyem, mert tele vannak az USB-k a szoftvergyártók nyomorult hardverkulcsaival.

Link to comment
Share on other sites

"nagyon ócska kábelt kell kifogni ahhoz hogy egy hangkártyánál gond legyen"

Manapság leginkább csak nagyon ócska kábelekkel lehet találkozni.

Van, hogy csak 2-3 vékony érből áll és eltörik pár nap alatt.

Az alapból egy rossz vicc, hogy ha kicsit hosszabb USB kábelt használ az ember, akkor egy csomó cucc nem működik.

Tragédia az egész.

Én amúgy attól is hülyét kapok, hogy vinyót két USB kábellel kell bedugni, hogy egyáltalán működjön.

Nincs neki két helyem, mert tele vannak az USB-k a szoftvergyártók nyomorult hardverkulcsaival.

 

Amit a cucchoz adnak azzal általában jól működik, továbbmegyek soha nem volt USB-hez köthető gondom.

Amúgy tudomásul kell venni hogy az USB egy lakossági és irodai használatra szánt csatoló, nem egy professzionális valami.

Link to comment
Share on other sites

A midi annyira faék egyszerűségű dolog hogy nem érzékeny szerintem a kábelminőségre. Annyira kis mértékű adat folyik rajta keresztül és az áramigénye is kicsi hogy ezzel biztosan nem lesz gond.

Ha usb-n megy át a midi akkor szintén számít a kábel minősége. Nem az van, hogy amikor midi üzenetek mennek usb csatolón keresztül, akkor átvált a sebesség a jó lassú 31.25 kbps-re és midi protokollra. Bármilyen usb kapcsolaton keresztül adatot átvinni csak az usb protokoll szerint lehet. Ha szar a kábel akkor midinél is gond lesz.

--------------------

A kérdező kérdésére a válasz egyébként az, hogy:

Igen, számít a minőség. Nem kell mindjárt tízezreset venni, az olcsók közt is van teljesen megfelelő. Persze gagyiból is rengeteg van. A legjobb ha ki tudod próbálni megvásárlás előtt, hogy megy-e vele a cuccod. Egyébként tényleg a legtöbb esetben a készülék mellé adott gyári kábellel is megfelelően működik a legtöbb eszköz.

Link to comment
Share on other sites

Ha usb-n megy át a midi akkor szintén számít a kábel minősége. Nem az van, hogy amikor midi üzenetek mennek usb csatolón keresztül, akkor átvált a sebesség a jó lassú 31.25 kbps-re és midi protokollra. Bármilyen usb kapcsolaton keresztül adatot átvinni csak az usb protokoll szerint lehet. Ha szar a kábel akkor midinél is gond lesz.

--------------------

A kérdező kérdésére a válasz egyébként az, hogy:

Igen, számít a minőség. Nem kell mindjárt tízezreset venni, az olcsók közt is van teljesen megfelelő. Persze gagyiból is rengeteg van. A legjobb ha ki tudod próbálni megvásárlás előtt, hogy megy-e vele a cuccod. Egyébként tényleg a legtöbb esetben a készülék mellé adott gyári kábellel is megfelelően működik a legtöbb eszköz.

 

Arra próbáltam utalni hogy két probléma jelentkezhet. Az egyik az áramerősség a másik pedig a sávszélesség. Mivel a MIDI dolgoknál mindkettő "elenyésző" a szabvány szerint elérhető nagyságokhoz képest így mondjuk egy "szar" kábellel amivel egy külső merevlemez lassú lenne azzal a midi billentyű vígan elmegy.

Link to comment
Share on other sites

Arra próbáltam utalni hogy két probléma jelentkezhet. Az egyik az áramerősség a másik pedig a sávszélesség. Mivel a MIDI dolgoknál mindkettő "elenyésző" a szabvány szerint elérhető nagyságokhoz képest így mondjuk egy "szar" kábellel amivel egy külső merevlemez lassú lenne azzal a midi billentyű vígan elmegy.

Hiába a midi kis sávszélesség igénye, ha usb-n megy át akkor az usb szabvány szerinti sebességgel fognak röpködni az adatok. Még az a kevés is. És ha a gagyi kábel miatt sok zavar/torzulás jelenik meg az adatvonalon akkor az a kevés adat is simán elveszhet időnként.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...