Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Apollo Twin Duo - Record What You Hear


boka

Kérdés

Szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan lehet apollo twin duo-n felvenni azt ami szól a böngészőben. Régebben az RME kártyán az output-ot virtuálisan vissza tudtam routeolni az ADAT 1/2-re és tök jól ment, apollon nem találom ezt az opciót - de lehet én vagyok béna és itt a szemem előtt van? 

 

Soundflower-rel nem akarok bohóckodni.

 

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Nekem egy olyan kérédsem lenne?-hogy szintén Apollóm van.

Felveszema gitár jelét effektezve és közben ugyanazt effekt nélkül!

Azért ,hogy újra tudjam ugyanazt preampolni!

Miként lehetséges ez?

Itt van szó a Madarásszal folytatott csevelyben.

Gondolkoztam már rajta,de nem tudok rájönni a konfigurációra!

Kösz a megfejtést!- de az is lehet,hogy mások már régen használják ezt az eljárást.

Bocsánat, pontosan az aux 1 az apollo 17-18, az aux 2 az apollo 19-20 csatornákon jön.

Link to comment
Share on other sites

Nekem egy olyan kérédsem lenne?-hogy szintén Apollóm van.

Felveszema gitár jelét effektezve és közben ugyanazt effekt nélkül!

Azért ,hogy újra tudjam ugyanazt preampolni!

Miként lehetséges ez?

Itt van szó a Madarásszal folytatott csevelyben.

Gondolkoztam már rajta,de nem tudok rájönni a konfigurációra!

Kösz a megfejtést!- de az is lehet,hogy mások már régen használják ezt az eljárást.

Tedd be az aux csatornára a kívánt effektet, küldd el a mono input jelét a megfelelő aux faderrel - itt lehet sztereo is, nem úgy mint a mono input csatornádon- Az auxok jele a daw 3-4, vagy daw 5-6on jön ki, vagy egy másikon, most nem tudom fejből, ki kell próbálni. A daw 1-en jön a mono clean hangod, az auxokon pedig az effektezett. Rendszeresen használom.

Másik megoldás a di box. Itt a mic kimenetből bemész az egyik mic bemenetbe, a továbbfűzött jackből pedig a másikba. Az egyiket effektezed, a másikat nem. Én jobban szeretem az elsőt, mert rögtön sztereo reverbet, delayt, stb. lehet rögzíteni.

Link to comment
Share on other sites

Nekem egy olyan kérédsem lenne?-hogy szintén Apollóm van.

Felveszema gitár jelét effektezve és közben ugyanazt effekt nélkül!

Azért ,hogy újra tudjam ugyanazt preampolni!

Miként lehetséges ez?

Itt van szó a Madarásszal folytatott csevelyben.

Gondolkoztam már rajta,de nem tudok rájönni a konfigurációra!

Kösz a megfejtést!- de az is lehet,hogy mások már régen használják ezt az eljárást.

Link to comment
Share on other sites

Kedves Janos,

 

Koszonom a tippet, ki fogom probalni. Elnezest, hogy azonnal nem reagaltam, de nem voltam Apollo kozelben egy hete. Remelem kompenzal a valaszom hianya okozta fajdalmadon a plusz pont amit adok az elso valaszodra, hogy meltattal valaszolni egy forumon.

 

ui. : ha mar ilyen teljesen indokolatlan es ertektelen post-t is hozzaadsz akkor legy szives legalabb a nevem ird le rendesen.

Link to comment
Share on other sites

Kedves Janos,

 

Koszonom a tippet, ki fogom probalni. Elnezest, hogy azonnal nem reagaltam, de nem voltam Apollo kozelben egy hete. Remelem kompenzal a valaszom hianya okozta fajdalmadon a plusz pont amit adok az elso valaszodra, hogy meltattal valaszolni egy forumon.

 

ui. : ha mar ilyen teljesen indokolatlan es ertektelen post-t is hozzaadsz akkor legy szives legalabb a nevem ird le rendesen.

Link to comment
Share on other sites

Mintha egyszer azt csináltam volna, hogy - cue outputs - line3/4 - és a dawban az apollo 3-4et választod inputnak. Az audio patch thru-t kapcsold ki, mert összegerjedsz.

Kedves Samu!

 

Esküszöm, nem várok könnyek közötti köszönetet, de egyet azért böffenthettél volna, ha egyszer az általad kért sgítségnyújtásra vállalkoztam. Csak annyit, hogy működik-e, amit írtam, nem köszönetre vágyom. Egyébként működnie kell, mert le is csekkeltem, mielőtt elküldtem volna a hozzászólást.

 

Csók

János

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...