Jump to content
Ménemszól.hu

Megjelent a reaper 5


xinu

Recommended Posts

Aug 12.-én kiadták a reper 5. verzióját.

Az új változat már kezel vst3-mat, új téma, video lejátszási lehetőség, fx paraméter automatizáció, csoportos vezérelhetőség a potiknak, alacsonyabb cpu terhelés, ogg file támogatás támogatás mac osx 10.5-10.10 és win xp-10 stb.

 

www.reaper.fm

 

post-1526-0-49861400-1439475210_thumb.pn

Link to comment
Share on other sites

Tényleg minden rosszindulat nelkul kérdezem!

De megéri ennyi daw-ot "gyártani"

Van piaca a pro tools live cubase Logic fl stúdió mellet?

A live vetélytársat a bitwinget megértem kell konkurencia de a többit nem igazán

Van aki ilyen "kezdetleges" szoftvert ad ki penzt a tobb eve ezzel foglalkozó szoftverek helyet?

Link to comment
Share on other sites

A Reaper azért már vagy 10 éve fejlődik.

A 3-as verzió 2009-ben jelent meg. Akik akkor megvették mint én, tegnapig kaptak frissítést.

Elég jó dolog szerintem. Mindent tud, egy fokkal nem rosszabb, mint a korábban indult társai. Eszméletlenül jól testreszabható, optimalizált. Már hét éve használom napi szinten, stabil, megbízható eszköze a stúdiónak.

Link to comment
Share on other sites

Tényleg minden rosszindulat nelkul kérdezem!

De megéri ennyi daw-ot "gyártani"

Van piaca a pro tools live cubase Logic fl stúdió mellet?

A live vetélytársat a bitwinget megértem kell konkurencia de a többit nem igazán

Van aki ilyen "kezdetleges" szoftvert ad ki penzt a tobb eve ezzel foglalkozó szoftverek helyet?

Hogy van-e piaca az kérdés, hogy ennyi dawnak van-e piaca??

"Kezdetleges" -> a reaper csomó mindent tud amit más major daw pl. nem. Pl. ableton még mindig nem kezel vst3-at!

lgaz belső pluginjai n em nagyon vannak ill. nem jók reaper-nek de sokan amúgy se a belsőket használják 1 daw-nak.

A legtöbb daw pedig már midnent tud ami zenéléshez kell, inkább csak kezelőfelületében különböznek...

Link to comment
Share on other sites

Van minden alap plugin a Reaperben is.

Pl. a gate számomra a legjobban beállítható bármelyik többi plugin megoldásához képest. Az eq és a kompresszora is jól működik.

Aki próbálta már ténylegesen munkára használni, abban fel sem merül, hogy kezdetleges DAW lenne.

2008 végén lemezfelvétel közepén álltam át rá, mert a korábban használt (Tracktion), nem kezelte jól az új kétmagos gépet. Egy nap alatt megszoktam a használatát és azóta is napi szinten használom.

Link to comment
Share on other sites

Helló! Valamelyik Reaper guru hátha tudja a választ a kérdésemre. Pl. xinu?

Ha egy item végére visszük az egérkurzort, akkor megjelenik egy kettősnyíl (double-headed arrow) és lehet jobbra húzni az adott itemet.

Na most nálam ez egyes itemek esetében loopolja az itemet, vagyis klónozza a benne lévő MIDI hangjegyeket, más itemeknél meg simán megnöveli az item hosszát, de üres résszel, nem klónozza a hangjegyeket.

És nem jövök rá, hogy melyiket miért csinálja.

Hogy tudok loopolni, ha azt akarok, és hogy tudok üres résszel növelni item hosszt?

***

Közben rájöttem arra, hogy ha a kiválasztott itemen nyomok egy jobb egérgombot, és a felugró menüben az Item settings-ben a Loop item source ki van pipálva, akkor loopol, ha nincs kipipálva, akkor nem. Eddig oké.

 

Csakhogy van olyan itemem, aminél hiába van kipipálva a Loop item source mégsem loopol, üres résszel növeli az item hosszt.

Ez mitől lehet?

Logic 5-ből exportáltam ki egy MIDI sávot egy régi zenémből, és azt importáltam be Reaperbe, és egyes itemeknél az Istennek se működik a loopolás.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aquarius:

Ha belemész az itembe, azaz kettőt klikkelsz rajta és megnyílik a midi editor, lesz egy világos szakasz, meg egy sötétszürke rész. A világos rész az aktív item ugye. Ha a végére viszed a kurzort (kettősnyíl négyzetráccsal), tudod a hosszát állítani, viszont ez loopolni fogja, ez a rész fog megjelenni a reaper keverő felületén, ezt a szakaszt játszta majd le. De ahogy meghosszabbítod, látni fogsz egy vastag elválasztó vonalat is, na az jelenti a midi szakasz végét. Azt is tudod húzogatni (kettős nyíl középen elválasztóvonal egérkurzor), ezáltal a szakasz tényleges hosszát növeli, nem pedig loopolja. Ha a világos rész rövidebb, mint maga a szakasz, akkor a vastag vonalat nem lehet látni, ilyenkor hogyha elkezded megnagyobbítani, akkor a vastag elválasztó vonalos részig nem fogja loopolni, azon túl viszont igen. Szóval a vastag vonalat húzd odáig, ahova a szakasz végét akarod, majd a világos részt igazítsd hozzá, akkor lesz egy itemed, amit ha a szerkesztőben meghosszabbítasz, akkor loopolni fogja pont azt a szakaszt, amit beállítottál, nem pedig össze-vissza. Ha pedig nem akarod loopolni, akkor a vastag vonalat kell a kívánt részig eltolni, amíg elég hosszú nem lesz, ha pedig rövidítesz, akkor ne felejtsd el a világos szakaszt hozzáállítani, mert akkor ott loop lesz belőle.

Ha egy új, üres itemet hoztál létre, belemész az editorba, a világos szakasz végére viszed az egeret, a kétféle egérnyíl megjelenik, az egyik egy jobbra-balra nyíl középen egy elválasztóval, ez a szakasz tényleges hosszát (a vastag vonalat) állítja, a másik pedig, ha kicsit arrébb viszed az egeret, a hasonló nyíl csak négyzetrácsokkal, ez pedig loopolni fogja. Ez akkor van így, ha a szakasz vége, meg a loop ugyanoda esik. Kezdetben sokat szoptam vele én is, míg rá nem jöttem, hogy ott két lehetőség van.

Az hogy egyes itemeknél loopol, másoknál üres részt ad hozzá, pont amiatt van, hogy a midi szakasz hossza nem egyezik a szerkesztőben megjelenő szakasz hosszával. Ez az importálás miatt lehetséges, úgy gondolom. Azt megpróbálhatod az itemekkel, hogy kijelölöd, kinyújtod egy picit, visszateszed a kurzort ahova a szakasz végét akarod, nyomsz egy "s" betűt, amivel kettévágja, a felesleges részt törlöd, és elvileg az itemnél ott lesz majd a szakasz vége, ahol elvágtad.

Pluszként alt + balklikkel tudod nyújtani az itemet, bár ez a noteokat is megnyújtja, üres itemhez viszont jó, ha már kezdetben tudod, hogy túl rövid lesz.

Hát ezt nagyon macerás így látatlanban leírni, megérteni gondolom még nehezebb. :) Nem tudom, én megérteném-e saját magam ez alapján. :D Remélem azért neked sikerül. Ha nem világos, kérdezz nyugodtan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

belemész az editorba, a világos szakasz végére viszed az egeret, a kétféle egérnyíl megjelenik, az egyik egy jobbra-balra nyíl középen egy elválasztóval, ez a szakasz tényleges hosszát (a vastag vonalat) állítja, a másik pedig, ha kicsit arrébb viszed az egeret, a hasonló nyíl csak négyzetrácsokkal, ez pedig loopolni fogja. Ez akkor van így, ha a szakasz vége, meg a loop ugyanoda esik. Kezdetben sokat szoptam vele én is, míg rá nem jöttem, hogy ott két lehetőség van.

Szia Viktor!

Köszi a választ, teljesen érthető volt a leírás.

Most tudtam kipróbálni, de sajnos van egy makacs beimportált itemem, ahol nem úgy működnek a dolgok, ahogy leírtad.

A világos rész végére víve a kurzort, megjelenik a "négyzetrácsos nyíl", és az a szakasz hosszát állítja be. (Ha növelem, nő a külső szerkesztőben is.)

Kicsit jobbra húzva (ahogy írtad) tényleg megjelent egy vastag szürke vonal, amire víve a kurzort, a "jobbra-balra nyíl középen elválasztóval" jelenik meg, de ha ezt húzogatom, akkor ez nem a szakaszhosszt változtatja, hanem elmozdítja a hangjegyeket. Az összes hangjegyet elmozdítja arra, amerre húzom az egeret. Úgyhogy ezt hagytam is.

Viszont azt az érdekességet vettem észre, hogy az elsőként említett szakaszhossz nyújtáskor (a "négyzetrácsos nyíl") meghosszabbítva a szakaszt egy idő után elkezdett loopolni. De ezt úgy képzeld el, hogy 49. ütemig tart az item, ott a vastag vonal is, elkezdem a világos részt húzni jobbra, és a 81. ütemnél kezdi csak el loopolni. De ott meg nincs semmi látható dolog. Csatoltam egy képet, úgy egyértelműbb.

Esetleg van ötleted, hogy mi lehet a gond?

 

reaper.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Esetleg van ötleted, hogy mi lehet a gond?
 

Én itt a képeden azt vélem látni, hogy van egy 49 hosszú midi itemed, amit 49enként loopol is, noteok meg csak 33-tól vannak benne. Ha az lenne a cél, hogy csak azt a részt tartod meg és loopolod ahol a noteok vannak akkor spliteld a megfelelő helyen a midi itemet, töröld ki ami nem kell, nyomj rá jobb gombbal a maradékra és mondd h glue. Szerintem ez a leggyorsabb, persze lehet a loop markereket is tologatni.

Link to comment
Share on other sites

Én itt a képeden azt vélem látni, hogy van egy 49 hosszú midi itemed, amit 49enként loopol is, noteok meg csak 33-tól vannak benne. Ha az lenne a cél, hogy csak azt a részt tartod meg és loopolod ahol a noteok vannak akkor spliteld a megfelelő helyen a midi itemet, töröld ki ami nem kell, nyomj rá jobb gombbal a maradékra és mondd h glue. Szerintem ez a leggyorsabb, persze lehet a loop markereket is tologatni.

Csak, hogy a logikáját is értsem:

Én eddig azt hittem, hogy a Glue az csak arra szolgál, hogy két item-et összeragaszt. Azt hittem, ha Split-elek egy részt az item-ből, akkor az végleg eltűnik a lila ködben.

De ezek szerint a levágások után az item véglegesítéséhez is szükség van a Glue-ra?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Csak, hogy a logikáját is értsem:

Én eddig azt hittem, hogy a Glue az csak arra szolgál, hogy két item-et összeragaszt. Azt hittem, ha Split-elek egy részt az item-ből, akkor az végleg eltűnik a lila ködben.

De ezek szerint a levágások után az item véglegesítéséhez is szükség van a Glue-ra?

Audio esetében a glue renderel egy új audiofilet az összeragasztott darabokból, és onnantól azt használja. Ha csak splitelgetsz akkor megmarad az eredeti file, minden információ hozzáférhető benne, csak nem feltétlen látszik a képernyőn ha nem akarod. Midinél is hasonló a koncepció, csak szerintem ott nem renderel semmit.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...