Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase audio lejátszás problémák


FrankieWilde

Kérdés

Sziasztok!

Nem tudom, ez lesz-e a megfelelő topic a problémámnak, de talán ez áll hozzá a legközelebb.

PC-n dolgozom (AMD dual 2.6, 4 gb ram, E-mu 1212m V2 PCI, win7 32 bit), Cubase 5 szoftverrel. Mióta win7-et használok, a következő probléma adódik: Több sávos lejátszás esetén a szoftver automatikusan kihagyja a sávokat, véletlenszerűen, mindig mást, és egyszerre általában csak egyet. Teszi mindezt maximum 1 másodpercig, aztán minden megy tovább. De egy 5 perces időtartam alatt körülbelül 10-szer tuti előfordul.

Renderelésnél is hallható a kimentett audio fájlban ez, tehát tulajdonképpen képtelen vagyok dolgozni.

Kipróbáltam a Liveot is, ugyanez a helyzet. Próbáltam ASIO-n keresztül, különböző latency értékekkel, csináltam teljes rendszer újrainstallt, semmi változás.

E-mu patchmix 2.1-m van, Beta win7es driverrel. Egyébként a zenelejátszás tökéletesen működik, csak a többsávos progiknál fordul elő ez.

Bármilyen segítő ötletet szívesen fogadok! Köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok!

Nem tudom, ez lesz-e a megfelelő topic a problémámnak, de talán ez áll hozzá a legközelebb.

PC-n dolgozom (AMD dual 2.6, 4 gb ram, E-mu 1212m V2 PCI, win7 32 bit), Cubase 5 szoftverrel. Mióta win7-et használok, a következő probléma adódik: Több sávos lejátszás esetén a szoftver automatikusan kihagyja a sávokat, véletlenszerűen, mindig mást, és egyszerre általában csak egyet. Teszi mindezt maximum 1 másodpercig, aztán minden megy tovább. De egy 5 perces időtartam alatt körülbelül 10-szer tuti előfordul.

Renderelésnél is hallható a kimentett audio fájlban ez, tehát tulajdonképpen képtelen vagyok dolgozni.

Kipróbáltam a Liveot is, ugyanez a helyzet. Próbáltam ASIO-n keresztül, különböző latency értékekkel, csináltam teljes rendszer újrainstallt, semmi változás.

E-mu patchmix 2.1-m van, Beta win7es driverrel. Egyébként a zenelejátszás tökéletesen működik, csak a többsávos progiknál fordul elő ez.

Bármilyen segítő ötletet szívesen fogadok! Köszi!

Szia!

Nem találkoztam még ilyennel..

Ellenőrizd, ha esetleg valamelyik gyakran használt VST-d nincs megfelelően aktiválva, mert demo módban előfordulhat hogy egy-egy VST elnémul időnként.

Más ötletem nincs.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Nem találkoztam még ilyennel..

Ellenőrizd, ha esetleg valamelyik gyakran használt VST-d nincs megfelelően aktiválva, mert demo módban előfordulhat hogy egy-egy VST elnémul időnként.

Más ötletem nincs.

Ez volt az első ötletem. A főbb dolgokat úgy emlékszem átnéztem. Teszek egy újabb kört, örülnék, ha figyelmetlenségem miatt kimaradt volna vmi, és meg is oldódna a probléma.

Egyébként ha már kérdeztem itt, feltszek egy újabb kérdést: A fent leírt konfigurációhoz, és a 32bites Cubase 5-höz érdemes-e Win7 64bitet rakni, vagy maradjon a jelenleg is futó 32 bites. Melyikkel lehetne jobb teljesítményt elérni?

Link to comment
Share on other sites

Abból, amit írtál, arra következtetek, hogy a hostot (Cubase, Live...) használod a sávok összegzésére. Próbáld ki, hogy buszonként (vagy sávonként, ha nincs túl sok) kiküldöd őket a PatchMix keverőjére, majd onnan veszed vissza (Aux busz), vagy legalább hallgatod, a renderelés helyett, vajon olyankor is kimarad-e egy-egy. A másik kérdésre:

Egyébként ha már kérdeztem itt, feltszek egy újabb kérdést: A fent leírt konfigurációhoz, és a 32bites Cubase 5-höz érdemes-e Win7 64bitet rakni, vagy maradjon a jelenleg is futó 32 bites. Melyikkel lehetne jobb teljesítményt elérni?

Azon múlik, hogy a pluginjeid/projekteid mennyi memóriát igényelnek maguknak. A 64-bites op.rendszerrel kábé annyit nyerhetsz, hogy maradéktalanul kihasználhatod a 4GB-ot (kérdés az, hogy szükség van-e rá).

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Nem tudom, ez lesz-e a megfelelő topic a problémámnak, de talán ez áll hozzá a legközelebb.

PC-n dolgozom (AMD dual 2.6, 4 gb ram, E-mu 1212m V2 PCI, win7 32 bit), Cubase 5 szoftverrel. Mióta win7-et használok, a következő probléma adódik: Több sávos lejátszás esetén a szoftver automatikusan kihagyja a sávokat, véletlenszerűen, mindig mást, és egyszerre általában csak egyet. Teszi mindezt maximum 1 másodpercig, aztán minden megy tovább. De egy 5 perces időtartam alatt körülbelül 10-szer tuti előfordul.

Renderelésnél is hallható a kimentett audio fájlban ez, tehát tulajdonképpen képtelen vagyok dolgozni.

Kipróbáltam a Liveot is, ugyanez a helyzet. Próbáltam ASIO-n keresztül, különböző latency értékekkel, csináltam teljes rendszer újrainstallt, semmi változás.

E-mu patchmix 2.1-m van, Beta win7es driverrel. Egyébként a zenelejátszás tökéletesen működik, csak a többsávos progiknál fordul elő ez.

Bármilyen segítő ötletet szívesen fogadok! Köszi!

Régen volt ilyen probléma Steinbergéknél, nem gondoltam, hogy még mindig. Lehet, hogy nem jót írok, mert régen ültem már cubendo előtt, de anno elég jól lehetett állítani az audio engine-t, és ha az egy kicsit a midi prioritás felé volt állítva, akkor előfordultak ilyen dolgok, hogy kimaradt néha az audio. Ilyenkor csak ki kellett szedni egy-két pipát (midi priority?) és onnan már ment minden jól. A hangkártya és driver beállításoknál voltak ilyen okosságok. Nem tudom, manapság hogyan megy ez, de régen ez ismert probléma volt, ami pl. nuendo esetében is évekig nem is javítottak.

Link to comment
Share on other sites

Na igen. Az ilyen dolgokkal szokott problema lenni. A Cubase 5 es az EMU 1212 felett mar eljart az ido, nem igazan kompatibilis a Win 7-tel. Elmeletben az persze, de a gyakrolatban nem. Jopar ev es termekgeneracio kulonbseg van kozottuk.

Azt mondjuk nem ertem, ha vki ujitja a szamitogepet, akkor a hangkartyajat miert nem stb.

A hangkari a driverrel eleg erzekeny dolog.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...