Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 8 ASIO meter peak


Hobkins

Kérdés

Tisztelt Fórum tagok!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémában. Adott egy Cubase 8 pro, FF Forte hangkártya, i74790 proc+16Gb RAM 240 Gb SSD config. Mit tegyek, hogy az ASIO meter ne "ugráljon pirosba"? Random szerűen fogja magát, pattog, és felvillan az ASIO meter peak. Teljesen mindegy, hogy a device setup-ban 5ms vagy 10ms a latency érték. DP latency chek programmal már megvizsgáltam a dolgot, ott nincsenek ilyen kiugrások és a normál értéken belül mozog. A C8 ASIO meter zöld része nem fut fel, csak a piros peak villan fel valami miatt. Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

22 órája írta zsole:

Sziasztok! Talán itt is kérdezhetek éppen a cubase 8 elements miatt is.  Win7 64 biten eddig cubase 5,   7 , most pedig a 8 elementsel ismerkedünk, s lenne kérdésem, ha lehet.Mellékeltem egy videot is, bár nem bonyolult, de így talán egyszerűbb.

1.Azt vettem észre a c5 után már a c7 nél is éa most a c8 nál is, hogy a Kontakt patch betöltésekor egy pillanatra eltűnik  ( a megnyitott felületen lévő vst-kel együtt.

2. Baloldalt az Inspektor rész alatt, ha rákattintok a Strip, Eq, Send, vagy a Fader -re, akkor felette és a Track name közötti területet bezárja.( közben a midiknél valahogy véletlen sikerült, de nem értem hogyan, mivel lehet ezt beállítani.. Audionál továbbra sem .

3.Audio sávnál rákattintva a wave-re, ha a fadert állítom, be lehet állítani,hogy állandóan halványan látszódjon a vonal, úgy, mint a C5-nél. ?

4. A c5 mixerén minden potinál volt Edit VST Instrument gomb, így egy kattintással bármelyik instrumentet behívhattuk, vagy zárhattuk. A C8 MixConsole-n nem megy egy kattintásra? Előre is köszi a segítséget...

http://www32.zippyshare.com/v/R6PPS8fr/file.html

4. MixConsole-n "E" gombon hosszan nyomva tartod az egeret!

1. Ezt csak tippelem, de mind szoftverfejlesztő, szerintem ez egy kontakt sajátosság (bár nálam kontakt 5 nem csinálja). Egy GUI frissítése eléggé megviseli a rendszert, ezért van, hogy azt szoktuk trükközni, hogy amíg átveszi a GUI a megadott paramétereket, addig láthatatlanná tesszük, így még gyorsabb is a folyamat.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Talán itt is kérdezhetek éppen a cubase 8 elements miatt is.  Win7 64 biten eddig cubase 5,   7 , most pedig a 8 elementsel ismerkedünk, s lenne kérdésem, ha lehet.Mellékeltem egy videot is, bár nem bonyolult, de így talán egyszerűbb.

1.Azt vettem észre a c5 után már a c7 nél is éa most a c8 nál is, hogy a Kontakt patch betöltésekor egy pillanatra eltűnik  ( a megnyitott felületen lévő vst-kel együtt.

2. Baloldalt az Inspektor rész alatt, ha rákattintok a Strip, Eq, Send, vagy a Fader -re, akkor felette és a Track name közötti területet bezárja.( közben a midiknél valahogy véletlen sikerült, de nem értem hogyan, mivel lehet ezt beállítani.. Audionál továbbra sem .

3.Audio sávnál rákattintva a wave-re, ha a fadert állítom, be lehet állítani,hogy állandóan halványan látszódjon a vonal, úgy, mint a C5-nél. ?

4. A c5 mixerén minden potinál volt Edit VST Instrument gomb, így egy kattintással bármelyik instrumentet behívhattuk, vagy zárhattuk. A C8 MixConsole-n nem megy egy kattintásra? Előre is köszi a segítséget...

http://www32.zippyshare.com/v/R6PPS8fr/file.html

Link to comment
Share on other sites

Szia Zoli!
Én akkor megnézem hack osx 10.10-en és leírom a tapasztalataimat. De akkor legalább azt kizárhatjuk, hogy nem hangkártya probléma van, hanem inkább a WIN-DAW...
Köszönöm a részletes leírásodat. Én ezeket nem állítgatom el, ha neked ez eddig nem jött be. Várom az infót a WIN újratelepítés után. Előre is köszi!

Azt azért még próbáld ki, hogy uninstallálod a videókártya driverét, és felteszel egy korábbit, mondjuk a 337.88-ast. Nekem nem jött be, de sokaknak segített a steinberg fórumon. 

Link to comment
Share on other sites

1: 2005-ben ugyanezt mondták az akkori gépekről.

2: szerintem nem mindenkinek fagy le a retina macbookja, fura is volna. vagy másképp mondom: ha ez így is van, amit állítasz, nem reprezentatív. én nem látok semmi kifogásolhatót a gép dizájnjában sem összerakásában. Sőt...szerintem kimondottan javult 2005-höz képest, ahol gyakran fél év alatt beszart a superdrive. 

3: 10.10: jelenleg aszongya kb 10 gépen fut nálam hibátlanul, fagyás nélkül. nem lehet hogy veled van valami gond? :)

4: 2011 óta is lehet rendes mac prót venni és az G4-es powermaceknél is végig kellett hallgatnom ugyanezt a régen jobb volt litániát. az új mac prós ügyfeleim nem tűnnek nagyon elégedetlennek..sőt.... igen, drága, és külső disk kell, és akkor mi van? :) attól még nem szar, csak drága.

 

ps: nem tartom magam apple fanboynak. ezek csak gépek, használati tárgyak. én úgy élek, hogy észre se veszek ilyen dolgokat, amíg nem olvasok ennyire elfogult posztokat. ez is csak egy vélemény, ha te is leírtad a tiéd :)

ps2: nekem is van kifogásom az Apple termékeivel (termék portfóliójával), szoftvereivel stb, de amiket írtál, az pont nem érzem jogosnak.

Én teljesen egyet értek veled te több apple gépet találkozol a munkád miatt mint én. Én csak azt tudom leírni ami körülötem van illetve én átélek.
Mikor 2005-ben beléptem az apple világában iszonyat stabil és jó rendszert kaptam. 
Tényleg úgy éreztem hogy a 10.6 illetve 10.8 egy felülmulhatatlan rendszer nekem soha 1x se fagyott le. A legújabb Macbook Pro retina i7 15" gépet kibontottam és 4x tudtam elinditani. Mindig lefagyott a első inditásnál (vagy a felhasználói fióknál vagy a wifinél mikor be kellet állítani)
A jelen 4.1-es MacPro-ban 5 HDD 1 SSD van házon belül illetve 3 kártyát simán beletehetek. Ha csak 4 lemezt akarok az új MacPro-hoz és 1 PCie kártya házat az kb +500.000 forint. talán ez a fő gyülölködésem oka. Ami eddig alap volt most a gép árának +50%.

iPhone  3G telefonom bőven elment 2 évet a iPhone 4 nek csak a bekapcsoló gombja adta meg magát 2 év alatt a iPhone 5-nek 5 hónap után kaptam újjat mert tönkrement és a maradék  idő alatt (17 hónap) minden gomb lenullázodott rajta. És az új iPhone 6 plusból most kaptam meg a 3. telefont garanciából. 

 

Link to comment
Share on other sites

Mert az Apple nem gyárt mar rendes gépet csak tabletet es telefont

2005-Ben mikor váltottam magas minőség volt es iszonyat stabil rendszer

kibontottam a legújabb retina 15 MacBook pro gépet es 5x fagyott le az elso inditasnal

ugyan ez a hiba baratomnal is elojott

2011 óta rendes macprot nem lehet venni ha kell 3-4 disk akkor kemény tobb száz ezer forint a lemezház a tunderbolt miatt

az uj 10.10 nincs olyan hogy napi 4-5x ne fagyna be valahol legtöbbször Safariba mind macpro mind MacBook pro eseteben 

1: 2005-ben ugyanezt mondták az akkori gépekről.

2: szerintem nem mindenkinek fagy le a retina macbookja, fura is volna. vagy másképp mondom: ha ez így is van, amit állítasz, nem reprezentatív. én nem látok semmi kifogásolhatót a gép dizájnjában sem összerakásában. Sőt...szerintem kimondottan javult 2005-höz képest, ahol gyakran fél év alatt beszart a superdrive. 

3: 10.10: jelenleg aszongya kb 10 gépen fut nálam hibátlanul, fagyás nélkül. nem lehet hogy veled van valami gond? :)

4: 2011 óta is lehet rendes mac prót venni és az G4-es powermaceknél is végig kellett hallgatnom ugyanezt a régen jobb volt litániát. az új mac prós ügyfeleim nem tűnnek nagyon elégedetlennek..sőt.... igen, drága, és külső disk kell, és akkor mi van? :) attól még nem szar, csak drága.

 

ps: nem tartom magam apple fanboynak. ezek csak gépek, használati tárgyak. én úgy élek, hogy észre se veszek ilyen dolgokat, amíg nem olvasok ennyire elfogult posztokat. ez is csak egy vélemény, ha te is leírtad a tiéd :)

ps2: nekem is van kifogásom az Apple termékeivel (termék portfóliójával), szoftvereivel stb, de amiket írtál, az pont nem érzem jogosnak.

Link to comment
Share on other sites

10.4 iszonyat stabil volt

10.6 VERHETETLEN! 

10.8 1-2 hülyeségtől eltekintve VERHETETLEN

sajnos ettől felfelé keztem észrevenni hogy egyre bóvlibb az egész. Nagyon rámentek a iPhone-iPad-Mac összeolvadásra. 

A pro vonalat meg ha nyomon követi az ember. 2005-ben volt xserver, Xserver RAID (14 lemezes fire tároló) Xsan, Shake (filmgrafika), aperture, stb...
2015: nincs aperture (kivégezték 4-5 hónapja) a többi. Nincs semmilyen komoly eszköz se szerver, se RAID, se shake. MacPro 2011 óta 1x 2013-ban volt frissítve akkor teljesen újragondolták a Pro gépet mint anno a PowerMac Cube volt. Szreintem vakvágány. 

 

Persze kérdés kinek mire kell egy gép. Zenélésre még egy Mac Mini is sok lehet ha semmilyen hangkönyvtárral nem dolgozik az ember. Adott projekteket külső USB 3 vinyóra ment, és UAD van a rendszerben illetve megfelelő VAS környezet. De ha logikusan belegondol az ember egy HDX kártyát hogy lehet összekötni egy ma kapható Mac géppel?
 

Link to comment
Share on other sites

Mert az Apple nem gyárt mar rendes gépet csak tabletet es telefont

2005-Ben mikor váltottam magas minőség volt es iszonyat stabil rendszer

kibontottam a legújabb retina 15 MacBook pro gépet es 5x fagyott le az elso inditasnal

ugyan ez a hiba baratomnal is elojott

2011 óta rendes macprot nem lehet venni ha kell 3-4 disk akkor kemény tobb száz ezer forint a lemezház a tunderbolt miatt

az uj 10.10 nincs olyan hogy napi 4-5x ne fagyna be valahol legtöbbször Safariba mind macpro mind MacBook pro eseteben 

Így már teljesen értem! És így már azt is értem, hogy nálam miért nem stabil a 10.10 (Hosx)...ha a gyári gép nem stabil, mit várhatnék a nem gyári rendszertől...

Link to comment
Share on other sites

Mert az Apple nem gyárt mar rendes gépet csak tabletet es telefont

2005-Ben mikor váltottam magas minőség volt es iszonyat stabil rendszer

kibontottam a legújabb retina 15 MacBook pro gépet es 5x fagyott le az elso inditasnal

ugyan ez a hiba baratomnal is elojott

2011 óta rendes macprot nem lehet venni ha kell 3-4 disk akkor kemény tobb száz ezer forint a lemezház a tunderbolt miatt

az uj 10.10 nincs olyan hogy napi 4-5x ne fagyna be valahol legtöbbször Safariba mind macpro mind MacBook pro eseteben 

Link to comment
Share on other sites

Szia! 

Én is ugyan ezzel a problémával küzdök, csak C7.0 alatt. Egyelőre arra jutottam, hogy hogy a probléma a grafikus megjelenítéssel van kapcsolatban, és valami driver hiba okozhatja. Az alábbi videón jól látható a probléma, és a jelek szerint még mindig fennáll..

asiospike

Angolul a "cubase performance spikes" kifejezésre érdemes rákeresni. Én idáig a következőket  csináltam végig, de egyelőre nem tapasztalok javulást:

- új firewire kártya, mivel TC impact twin-t használok

- bios-ban load optimised settings.

 - bios-ban a Hyper Threading, speed boost és egyéb i7-es szolgáltatás kikapcsolása egyenként

-bios-ban minden elképzelhető változtatást elvégeztem (usb3 letiltása, hálókártya letiltása, pcie slot-ok sebességének korlátozása stb...) 

- az inteles integrált grafikus mag helyett vettem egy olcsó, passzív nvidia kártyát, és az előbbit letiltottam.

- projektet különböző merevlemezekre másoltam, (ssd, HDD) de a helyzet nem változott

Azt hiszem, ez egy tipikusan olyan probléma, ami miatt MAC-en dolgozik a hangmérnökök/producerek többsége. Én megpróbálkozom még egy windows újratelepítéssel, majd a teljes munkakörnyezet visszaállítására (nettó 6-8 óra) de eddig is rengeteg hasznos időt fecséreltem erre a marhaságra. Egyelőre sajnos fogalmam sincs, hogy mi lesz a megfejtés.

 

Szia Zoli!

Én akkor megnézem hack osx 10.10-en és leírom a tapasztalataimat. De akkor legalább azt kizárhatjuk, hogy nem hangkártya probléma van, hanem inkább a WIN-DAW...
Köszönöm a részletes leírásodat. Én ezeket nem állítgatom el, ha neked ez eddig nem jött be. Várom az infót a WIN újratelepítés után. Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Szia! 

Én is ugyan ezzel a problémával küzdök, csak C7.0 alatt. Egyelőre arra jutottam, hogy hogy a probléma a grafikus megjelenítéssel van kapcsolatban, és valami driver hiba okozhatja. Az alábbi videón jól látható a probléma, és a jelek szerint még mindig fennáll..

asiospike

Angolul a "cubase performance spikes" kifejezésre érdemes rákeresni. Én idáig a következőket  csináltam végig, de egyelőre nem tapasztalok javulást:

- új firewire kártya, mivel TC impact twin-t használok

- bios-ban load optimised settings.

 - bios-ban a Hyper Threading, speed boost és egyéb i7-es szolgáltatás kikapcsolása egyenként

-bios-ban minden elképzelhető változtatást elvégeztem (usb3 letiltása, hálókártya letiltása, pcie slot-ok sebességének korlátozása stb...) 

- az inteles integrált grafikus mag helyett vettem egy olcsó, passzív nvidia kártyát, és az előbbit letiltottam.

- projektet különböző merevlemezekre másoltam, (ssd, HDD) de a helyzet nem változott

Azt hiszem, ez egy tipikusan olyan probléma, ami miatt MAC-en dolgozik a hangmérnökök/producerek többsége. Én megpróbálkozom még egy windows újratelepítéssel, majd a teljes munkakörnyezet visszaállítására (nettó 6-8 óra) de eddig is rengeteg hasznos időt fecséreltem erre a marhaságra. Egyelőre sajnos fogalmam sincs, hogy mi lesz a megfejtés.

 

Link to comment
Share on other sites

Érdekes mert nekem is volt ilyen problémám... Nekem még cubase 7 elemnts-el. Az egy ósdi pentium gép volt miután vettem 1 i7-2600k-sat ott már nem csinálta ezt!

Noha a te gépednek sem kéne mivel elég erőmű...:O

 

Cubase 5-el, EMU 0404/1820m és egy 3.06 GHz C2D+8Gb RAM+mezei winyóval nem volt ilyen gondom. Többek között ezért sem értem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...