Jump to content
Ménemszól.hu

Apple inter-device audio demó


Vlaca

Recommended Posts

Hi!

 

Apple inter-device audio demó:

 

Rádugod az idevice-ot sima usb-lightning kábellel osx-re, beállítod, aztán megjelenik core audio input device-ként. 

ios9 és osx 10.11 között működik.  3rd party programokkal eddíg is meg lehetett oldani, de ez most natív, semmi külsős harver/szoftver nem kell hozzá. 

Remélem a midit is hozzá csapják majd :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ez nagyon "tutti" dolog! Tetszik!

Hasonló ahhoz, ahogy a Roland a Boutique szériánál végre megoldotta azt, hogy az USB csatlakozón kerresztül 44.1kHz/24biten "betolja" az audió jelet a DAW-ba.

Nem tudom, van-e mástól ilyen megoldás, de úgy sejtem, eddig ezt nem sokan lépték meg. Sőt, egyeseknél még az S/P-DIF is hiányzik. Pedig - könyörgöm! - ezek ma már mind digitális eszközök. Miből állna a digitálisan előállított "hangot" mindenféle D/A-A/D konverzió nélkül "átküldeni" a - hasonlóan - digitális "eszközbe", a DAW-ba?!   

Link to comment
Share on other sites

És így nem lehet használni midi eszközként. Azaz kábelen keresztül meghajtani midivel? Mert az iPhone 6 Plus-on a wifin keresztüli Midi rettentően laggol, míg a régi iPad 1, 5.1.1 rendszerrel szinte lag mentesen működik most is.

Szívesen használnék így iPhone-on lévő szintit, de csak akkor, ha realtime megkapja a midi üzeneteket.

Link to comment
Share on other sites

És így nem lehet használni midi eszközként. Azaz kábelen keresztül meghajtani midivel? Mert az iPhone 6 Plus-on a wifin keresztüli Midi rettentően laggol, míg a régi iPad 1, 5.1.1 rendszerrel szinte lag mentesen működik most is.

Szívesen használnék így iPhone-on lévő szintit, de csak akkor, ha realtime megkapja a midi üzeneteket.

Bizony nem. Ezért írtam hogy remélem a midit is hozzácsapják majd.

De van több 3rd-party megoldás  is erre pl: 

http://musicioapp.com

Link to comment
Share on other sites

Bizony nem. Ezért írtam hogy remélem a midit is hozzácsapják majd.

De van több 3rd-party megoldás  is erre pl: 

http://musicioapp.com

Ez a mondat valahogy elkerülte a figyelmemet.

Ez a program zseniális. Ráadásul most ingyenes! Első tesztek alapján ha van is latency, akkor sem lehet észrevenni.
Ha egy külső fejlesztő meg tudta oldani, akkor az Apple is könnyűszerrel meg tudná csinálni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Napok óta megoldást keresek iOS eszköz és Mac full (midi+audio) csatlakoztatására. Eljutottam a studiomux / musicIO pároshoz. Használja valaki? Az érdekelne nagyon, hogy régi iPad2-vel mennyire jól működik (30pines kábel, lassú hardware)? Ha esetleg nem, az nem olyan nagy gond, mert ott az I/ODock, ami teljesen jó. 

Az új(abb) eszközökkel milyen? (iPhone 6/6S/7, iPad mini2 és újabbak...)

Link to comment
Share on other sites

Studiomux elég jól teljesít nálam mini2 & air2 és PC között. Egy zsúfoltabb session azért meg tudja fektetni, de okosan el lehet vele lavírozni, használható latency mellett. Kb olyan mint az iOS zenélés összességében... ami tegnap még ok volt, ma már nem biztos hogy ugyanúgy teljesít. Valószínűleg Mac-el jobban hasít.

Az iConnectmidi4+ audiopassthru-ra köröket ver így is. Az számomra használhatatlan a latency miatt.

iOS és Mac közé a sima interdevice audiot használnám. Midi nincs, ha jól emlékszem multichannel audio sincs még, viszont több iDevice is használható párhuzamosan (iOS9). A latency is jó, és csak egy sync/charge kábel kell hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Sajnos pont az a nyűgöm, hogy az "Inter device audio + MIDI-Wifi" az iPad mini2-vel már érezhető latencyvel működik (20-30 ms körül, ami a 'zongoraszerű burkológörbés - tehát határozott, azonnali indítású hangoknál már érezhető), a régi iPad2-n meg nincs ilyen lehetőség. Márpedig nekem pont az kell, hogy a iPaden, iPhone-on futó szoftver-hangszerek (Moog Model 15, Animoog, Korgok stb.) a Macre csatlakoztatott MIDI billentyűvel "játszható" legyen, a hangjuk pedig "bemekrüljön" a DAW-ba. (Magyarul hangmodulként használnám az iOS eszközöket.)

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...