Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Felveheti a versenyt egy iPad+MIDI billentyűzet kombó egy kisérőatomatikával?


mekdoki

Kérdés

Tökmindegy hol teszem fel a kérdést mert sehova sem illik. Legszívesebben iPados topikba írtam volna de azt én nem találom. Egy vitában nem jutottunk dűlőre egy ismerősömmel. Én el tudom képzelni, hogy egy iPad2 meg egy MIDI billentyűzet segítségével le lehet vezényelni egy falusi esküvői bulit. Afféle lakodalmas műfajról van szó de mivel fiatal a zenész ezért inkább utcabál stílusnak nevezném. Talán az iPad palettáján nincs ilyen műfaj. Ő egy PSR3000-essel zenél és szerinte egy iPad nem válthatja ki ezt. Szerintem technikailag nincs akadálya max. nem ezt a vonalat képviselik a szoftverek. Aki tapasztalt iPad-os kérem segítsen.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Tökmindegy hol teszem fel a kérdést mert sehova sem illik. Legszívesebben iPados topikba írtam volna de azt én nem találom. Egy vitában nem jutottunk dűlőre egy ismerősömmel. Én el tudom képzelni, hogy egy iPad2 meg egy MIDI billentyűzet segítségével le lehet vezényelni egy falusi esküvői bulit. Afféle lakodalmas műfajról van szó de mivel fiatal a zenész ezért inkább utcabál stílusnak nevezném. Talán az iPad palettáján nincs ilyen műfaj. Ő egy PSR3000-essel zenél és szerinte egy iPad nem válthatja ki ezt. Szerintem technikailag nincs akadálya max. nem ezt a vonalat képviselik a szoftverek. Aki tapasztalt iPad-os kérem segítsen.

Nincs tapasztalatom iPad-el, de "lakodalmassal, meg utcabálossal van, ja meg a PSR-3000-el is" :) Ha kísérőautomatikát használ (már pedig úgy gondolom, hogy igen), akkor nem valószínű, hogy ki tudja váltani egy iPad+midi billentyűvel. Azért nem írom tutira, mert jelen tájékozottságom alapján nincs olyan szoftver, ami emulálná az automatikát, de ha van, akkor meg lehet oldani. Mondjuk nem árt ha jól programozható a billentyű, mert ugye kell rá Fill A-B-C-D, Intro, Ending, bank választó gombok,stb. de mondjuk ezt még meg is lehet oldani néhány órás beállítgatással, és a végén egy save presettel.
Ha csak amolyan mostanában divatos "megfogjuk a midi alapokat és ráéneklünk zenész", akkor meg tökéletesen elég az iPad+midi billentyű :). Az utcabálozásra mindenképpen, a lagzi azért már necces. Viszont! A PSR-3000-t tökéletesen ki lehetne egészíteni iPad+midi bill kombóval. Biztos vagyok benne, hogy létezik rengeteg sampler progi iPad-re, amiben van sok sok jó hangszín, amit a PSR-3000 nem tartalmaz. Egy probléma van az iPad-el vagy esetleg laptoppal...a vendég azt mondja...ó hát nem is ő zenél, hanem biztos arról nyomja a zenét, ő meg csak úgy tesz, mintha játszana.

Link to comment
Share on other sites

Ha csak amolyan mostanában divatos "megfogjuk a midi alapokat és ráéneklünk zenész", akkor meg tökéletesen elég az iPad+midi billentyű :). Az utcabálozásra mindenképpen, a lagzi azért már necces.

Egy-két dal kivételével nem MIDI-zik. Példának okáért Hotel Mentol-hoz nincs annyi féle kiállás még Tyros-on sem amennyit a dal megkíván.

Link to comment
Share on other sites

Egy-két dal kivételével nem MIDI-zik. Példának okáért Hotel Mentol-hoz nincs annyi féle kiállás még Tyros-on sem amennyit a dal megkíván.

Nem fikázásként írtam, csak mostanában nagyon sok MIDI-s "zenész" van. Örülök, hogy ő még abba a kategóriába tartozik, aki az ujjait nem csak a gombok nyomkodására használja. Nyilván pár db midi belefér, és miért ne, de rengeteg olyat ismerek, aki 95% midi, és a maradék 5% a saját keze. A Tyrosok túlnyomórészt a hangszer készletben különböznek a PSR/PSR-S szériától. Mind a három kategória 3 intro, 3 ending, 4 fill és 1 break-et tartalmaz. A PSR-3000 Konkrétan butított Tyros 1. Abban viszont fejlettebb a 3000, hogy az már kezeli a pendrive-ot. 

Link to comment
Share on other sites

Üdv Mekdoki!

Aktívan iPad-ezek hobbi zenélés ürügyén, de zenélek zenekarban is, illetve zenesuliban egy Roland GW-8-al. Van rálátásom az iPad lehetőségeire is, illetve az automata kíséretes zenélésre is. iPad-re nincs a klasszikus értelemben vett automata kiséretes alkalmazás. Ha nagyon erősen elgondolkozok, akkor tudnék olyan Yamaha alkalmazást, amiben össze lehet állítani egy saját műsort egyedi elgondolásokkal, de iszonyatosan más gondolkodásmódot igényelne, és az érintőkijelző sem az a jó visszacsatoló felület amivel jó érzés lagzizni.

Szóval szerintem sem PSR-3000-et, sem semmilyen más automata kíséretes szintit nem lehet iPad-el helyettesíteni. Az élő automatás zenélés, az egy egészen sajátos kapcsolat a hangszerrel... mindent uralni, kontrollálni kell, alkalmazkodni a hangulathoz, gyorsítani, lassítani, tovább játszani a számot pár refrénnel, stb. Nem is beszélve a rengeteg említett A, B, FILL, ENDING, stb. gombokról, a sok azonnal elérhető funkcióról, amiket lehet a zene hevében rendesen nyomkodni.

Klasszikus Midi lejátszásra is csak a Roland Sound Canvas szoftveres modulja van az iPad-re. Akkor már inkább mp3-ról kéne alapozni. Erre meg nem kell még iPad sem :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...