Jump to content
Ménemszól.hu

MakeNoise Noise 0-Coast


A/D

Recommended Posts

A MakeNoise csinált egy önálló, patchelhető analóg szintit: ez a cég elsősorban west coast stílusban tervez (a többség leginkább az east coast stílust, a Moog/ARP/Oberheim stb vonalat ismeri). A moduloknak sokféle funkciójuk van, illetve nincs szűrő, hanem egyéb módokon szabályozza a hangszínt. Viszont van neki beépített MIDI csatolója, tehát midi billentyűzetről is játszható, ennyiben kicsit east coast :) )

Amit látunk és amit hallunk az pedig nagyon rendben van, és a 600 dolláros ára is! Butik cuccról van szó, kérem!

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta axon.dust:

Minden tiszteletem a butik gyártóké, de azért 200k ezért elég lol :D

Ha ismersz olyan moduláris szintit ami 200k, kérlek írd meg nekünk! Akkor is írhatsz, ha tudsz olyan szintit, ami ennyiért tudja ezt a hangzásvilágot.

Szerintem ebben a műfajban ez szerintem szuperolcsónak számít. Eleve nézd meg mennyibe kerül egy üres euro ház. 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta A/D:

Ha ismersz olyan moduláris szintit ami 200k, kérlek írd meg nekünk! Akkor is írhatsz, ha tudsz olyan szintit, ami ennyiért tudja ezt a hangzásvilágot.

Szerintem ebben a műfajban ez szerintem szuperolcsónak számít. Eleve nézd meg mennyibe kerül egy üres euro ház. 

A hangzasvilag nem derul ki sajnos a videobol meg, mert 7percig egyetlen nyekergest mutat kisebb modositasokkal, de valoban nagyon kivancsi vagyok mit tudhat a matrixbrute aranak egyharmadaert.

Link to comment
Share on other sites

53 perccel ezelőtt írta axon.dust:

A hangzasvilag nem derul ki sajnos a videobol meg, mert 7percig egyetlen nyekergest mutat kisebb modositasokkal, de valoban nagyon kivancsi vagyok mit tudhat a matrixbrute aranak egyharmadaert.

én nem a demót hallgattam, hanem ismerem a makenoise termékeket, ismerem a buchlát, és serge-t. a west coast stílusnak ez az egyik csimborasszója. most ízlésről (hogy kinek mi tetszik) nem akarok vitatkozni, technikailag komoly ketyere, aminek ára van. a matrixbrute atom, de mégiscsak a szokásos east coast és már majdnem moduláris, de csak majdnem :) szóval mindkettőt másra használsz, olyan mint ha a hegedűt a szaxofonnal hasonlítod össze. ne tévesszen meg, hogy mindkettőt szintetizátornak hívják, minimális a rokonság közöttük, egyik nem váltja ki a másikat. ha te szubtraktív szintit szeretnél, akkor neked nem ez a hangszered. ha modulárisban gondolkodsz, akkor viszont a matrixbrute valószínűleg nem felel meg a szempontnak. Ezt venni fogják mint a cukrot.

Link to comment
Share on other sites

Értem én, hogy ez egy menő cucc a nyugati partról, nagyon sexy designnal, valószínűleg hibátlan kivitelezéssel, de szolgáltatásban mit nyújt ? Mennyire lehet ezzel "messze menni", mennyire lehet "szétcsavarni" ? Bevallom, nem értek ehhez a fajta szintézishez, valaki elmondhatná, hogy ezzel az egy darab cuccal körülbelül mi valósítható standaloneként, csak ezt használva, bármiféle modular bővítmény nélkül ? Nekem ez a synth elég szimpatikus, sőt lehet hogy le is csapnék rá, de félek, hogy még annyi lehetőség sem lenne benne, mint egy doepfer dark energyben és potyára dobnék ki rá nem keveset. 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta _cutoff:

Értem én, hogy ez egy menő cucc a nyugati partról, nagyon sexy designnal, valószínűleg hibátlan kivitelezéssel, de szolgáltatásban mit nyújt ? Mennyire lehet ezzel "messze menni", mennyire lehet "szétcsavarni" ? Bevallom, nem értek ehhez a fajta szintézishez, valaki elmondhatná, hogy ezzel az egy darab cuccal körülbelül mi valósítható standaloneként, csak ezt használva, bármiféle modular bővítmény nélkül ? Nem kötekedésből kérdem, nekem ez a synth elég szimpatikus, sőt lehet hogy le is csapnék rá, de félek, hogy még annyi lehetőség sem lenne benne, mint egy doepfer dark energyben és potyára dobnék ki rá nem keveset. 

 

elnézést, valószínűleg nem gondoltam bele, hogy ez a kérdés más számára nem triviális. megpróbálom szűk terjedelemben megválaszolni.

1) ahogy tb 303-mal ha megfeszülsz se tudsz minimoog hangzást csinálni, úgy a dark energyvel se tudsz klasszikus vactrolos soundot. tehát: ha tetszik egy hangzásvilág arra létezik egy optimális eszköz. ezért ezeket nem funkció alapján hasonlítod össze. ezzel nem tudsz klasszikus szinti hangokat csinálni (vagyis nem autentikusan) és ez igaz egy másik szintire is. a szokásos: azt kell választani aminek tetszik a hangja. az 0 coast azoknak lesz jó, akik be akarnak tévedni olcsón a Buchla-Serge territóriumra, ennyi, nem több.  

2) a dark energy egy elég gyenge szubtraktív szinti, az 0 coast meg valószínűleg az egyik csúcsa a west coast iskolának.

3) east coast jellemzően egy modul egy funkcióban gondolkozik, míg a west coast egyik fő jellemvonása, hogy egy modul csinál százmillió dolgot. tehát ugyanaz az elem a szűrő és a vca (lásd vactrolok), a burkoló oszcillátor is, ésatöbbi. ebből ugyancsak azt következik, hogy funkcióban nehezen összehasonlíthatóak, vagy mondjam azt, hogy az 0-coast komplexebb mint a dark energy ebből a szempontból. is. mert hogy amúgy a Dark Energy nem moduláris, ami a variálhatóság szempontjából óriási különbség.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta vinnui:

Kicsit a poén irányába terelve a dolgot, a Serge, Buchla azoknak való, akik matematikusok, és szeretnek hangszerrel függvényeket megoldani. :D 

mmm. inkább avantgarde műfajok. de láttunk már ellenkező példákat is. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...