Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Windows 7 és a külső hangkártya


rebellmchun

Kérdés

Sziasztok!

Egy egyszerű, mégis összetett problémám/kérdésem lenne a hozzáértőkhöz.:) Adott egy pc, Windows 7 oprendszer, alaplai hangkártya (VIA High Definition Audio), ellene küzd egy Alesis IO2 express külső hangkártya (USB-s), ami elsősorban a stúdió mikrofon csatlakozása miatt, és mint arányaiban olcsóbb mégis jobb megoldás lép színre. Hosszas szenvedés után, az új Alesishez kapott Cubase LE 5 nevű programmal tudok készíteni felvételt. De egy Behringer mikrofonhoz képest rosszat. Véleményem szerint (mint általában) a gond a windowsal van. Egész konkrétan a vezérlőpult hangbeállításainál a külső hangkártya beállításait megnyitva, a "Jelszintek" nevű haszontalan vacakkal. Bár valóban nem értek túlságosan a témához, nekem úgy tűnik hogy az Alesisből bejövő jel ezen jelszint beállítás függvényében (%-os arányban skálázható) kap egy digitális erősítést, ami torzítja az egészet.

Egy Alesis Multimix 4-et cseréltem, direkt a win 7 kompatibilitás miatt, xp-n jobb felvételt készítettem vele (gyengébb mint az IO), rosszabb mikrofonnal, mint most az új felszereléssel.

Szeretnék segítséget kérni, mit lehet kezdeni ezzel a jelszint beállítással ha valóban ez a probléma?

-Már letiltottam az alaplapi hangkártyát, és megpróbáltam mindent a külsőn futtatni

-A legjobb minőséget eddig úgy értem el, ha a jelszintet minimálisra állítottam, és az IO-n emeltem a felvételi hangerőt, de jobbat várok ettől az összeállítástól.

-Xp-n működhet garantáltan a dolog? Akkor kénytelen leszek visszaváltani...

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szia!

Konkrétan nem is merem ezt a kártyát, de "okoskodjunk" egy kicsit, hátha sikerül megoldani a problémádat. A win 7, mint op rendszer nekem totál bejön az Xp-hez képest is. A cubase-ban mindent beállítottál?Gondolok itt az Asio-ra pl. Ahogy látom a hangkártáyn van pár led, ami a jelszintet mutatná (gondolom).Azt semmiképpen se vezéreld túl.A kártyának van valami saját programja,valami keverőpult szerűség?Amikor felveszel vele a cubase kivezérlés jelzője meddig mozog (milyen szín)?A cubase biztosan arról a csatornáról akar felvenni, amibe a mikisit dugod?Egyenlőre ködös a dolog előttem, hogy a veérlőpultban lévő keverő, amivel a jelszintet állítod, miért szól bele a Cubase-ba.Konkrétan milyen típusú mikrofon?Az alaplapi hangkártyát hol tiltottad, eszközkezelőben vagy a BIOS-ban?Úgy gondolom, hogy nem op rendszer hibája ez a probléma, főleg, hogy ha ez a kártya még kompatibiliseb win7-tel, mint az előző.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

...

Üdv

Nem minden kérdés tiszta, de igyekszek válaszolni.:) Behringer T-47 típusú mikrofonom van. A Cubaseben végigcsináltam minden beállítást amit a "Getting Started" írt.:) Tudok is felvenni, és valóban, tűrhető minőségben, de csak ha nagyon finomkodok a hangbeállításokkal. Itt van az Alesisről kép: http://www.djsegitseg.com/Alesis-IO2-Express.html

Szóval nincs jelerősség kijelzője, a gépére vagyok hagyatkozva. Ott (Cubase jelszint monitornál) eljut a "sárgáig".

Nem tudom Cubaseban mit jelent az Asio beállítás, Cubaseben még kezdő vagyok:) Szintén nem találtam róla leírást neten, de "Cubase LE 5" névre hallgat a progi, nekem az az LE nem tetszik (Low Edition?). Kevesebb is az effektem mint a youtube oktató videókban láttam pl.

Nincs a hangkártyának saját progija, ez már nem keverőpult, Multimix még inkább az volt. Itt kizárólag a "Gain" és a "Main Level" áll rendelkezésemre felvételnél, mint állítható tekerők. Emellett lenne még egy "pöcökkel" lehetőségem Stereo és Mono felvétel között állítgatni, de Cool Editben pl mindenáron Mono-ban vesz fel, vagy Stereonál csak az egyik sávra (bal-jobb, csak az egyikre vesz, csak az egyik szól).

Biztos hogy jó csatornáról vesz fel a Cubase. A VST Connectionsnál stimmel bemenet kimenet (be külső hangkártyáról, ki kénytelen vagyok alaplapiról, bár nem érzek összefüggést ebben és a felvétel minőségében). A Device Setupnál ASIO Directx Full Duplex Driver opció van kiválasztva, ami ugyan elcseszi a latencyt, így nem tudom monitorozni a felvételt, de a Generic Low Latencynél nem vesz fel..:)

Biosban tiltottam alaplapit(majd a próbák után vissza is állítottam), meg a felvételhez vezérlőpultban letiltottam minden mást. Valóban kompatibilisnek kéne lennie Win7-el, de tapasztalatból, ha a hangbeállításoknál a jelszintet hagyom 100%on, állíthatom bármilyen halkra a külső karin a hangerőt, pocsék lesz a felvétel. Xp-nél nem is volt ilyen opció...

Köszönöm a segítséget:) Remélem összehozzuk! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ha jól látom, akkor úgy tűnik, ez egy csöves miksi, melynek dedikált, saját tápja van, speciális csatlakozókkal, meg minden. Nem lehet, hogy ott van elcsesződve valami? (Vagy pedig még esetleg a hangkártya USB csatlakozásnál? Próbáld meg egy másik USB csatin, másik kábellel.)

Nem lehet, hogy erre még a hangkártya fantomtápját is véletlenül pluszként ráadtad? (Gondolom, azt nem csípné...) Vagy valami hasonló kis baleset... (Biztosíték, földhurok-kapcsoló stb.)

Hogy érted, hogy nincsen jelerősség-kijelző? A képen látszik, ott van középen. Lehet, hogy a leírást csak felületesen néztem át, de úgy tűnik, a hangkártya fejhallgató kimenetén lehet direkt monitorozni. Ha onnan hallgatod vissza, már ott is torz, vagy olyankor még tiszta?

Link to comment
Share on other sites

Szia,

Nekem sincs ilyen hangkártyám, szóval csak tippelek...

Az ASIO Directx Full Duplex Driver nem a hangkártyád drivere, hanem egy emulált ki-bemenet amit a Cubase telepít, ahhoz hogy általános hangkártyákon is lehessen használni...

Valószínűleg az a baj hogy nem telepítetted az Alesis saját driverét...

http://www.alesis.com/io2express

Alul írják is, hogy anélkül is megy:

"ASIO4All - Optional ASIO Driver for Windows [v2.10]

This Alesis audio interface is a plug-and-play device, which means that no additional drivers need to be installed to use it with your computer. If you use ASIO compatible audio software on your Windows PC, this optional ASIO driver can be used to offer additional configuration options such as latency and buffer adjustments."

Miután ezt telepíted Cubaseben meg kell jelenjen az Alesisnek a saját ASIO drivere... így a hangkártyán lévő Gain tekerőlvel tudod majd állítani a jelszintet (eddig valószínűleg windowsal erősítettél, ami nem csoda hogy zajos, mert nem erre van kitalálva). A lehallgatáshoz is az ALesis kimeneteit használnám - valószínűleg jobbak is és nem kell váltogatni felvétel/lejátszásnál a drivert.

A Cubase LE (Limited Edition) pontosan ezért van kitalálva... Ingyen megkapod valami hardvered mellé hogy azonnal tudd használni, de a teljes verziókhoz ezeket ne hasonlítsd...

Itt egy összehasonlító táblázat:

http://www.zoom.co.jp/english/products/cubase/cubase_le4.html

Üdv,

Link to comment
Share on other sites

Itt egy review a hangkártyádról... a srác is hasonlókról számol be 2:50 körül... :D

Az milyen már hogy az univerzális ASIO4All drivert csomagolják a termékük mellé, mint driver... :S

Szóval ezt kell kiválasztanod Cubaseben és elvileg rendben leszel vele...

Link to comment
Share on other sites

Kösz szépen!:) Így már bízok benne sikerül, hnap tesztelem is.:) Ez a plus driver elkerülte a figyelmem, néztem már minden mást.. :D

Valóban mutatja elvileg a jelszintet Alesis is, de remélem a driver hiánya miatt, ez eddig nem működött. Vagy csak kimeneteli? De ez már kevésbé fontos..:) Ha Cubasel is összebarátkozik lehet váltok a rendes verzióra. Vagy otthoni stúdiózásra más program jobban megéri? Ez meg már off, de zárásnak belefér.:D

Link to comment
Share on other sites

Oké, még jó h nem vártam holnapig..:) Aláírom h nem megy ez nekem, de tényleg nem. A Driverrel, miután elindult a Cubase beállíthattam az alap dolgokat. Ennek eredményeként nincs outputom, egyáltalán sehonnan nem hallok vissza semmit, sokadik beállításra a Phone kimenetből hallottam fülhallgatón át, de csak az egyik oldalra. A Phone kimenet nem stereo??

Visszaraktam jelszinteket is vezérlőpultban, tövig csavartam a hangerőt Alesisen, és így lett valami felvételszerűm..

Valahol most a kettő között kéne megoldást találni, mert eddig nagyon alacsony jelszintnél tudtam rossz minőségben felvenni, jelenleg feltekert hangerő mellett tudok felvenni (ami miután lementettem wavba egyáltalán nem szólt), és valamiért nem jó a Phones out sem.. De a Main autok se...:) Nesze neked plug&play

Link to comment
Share on other sites

Háát... innen elég nehéz így megmondani hogy mi lehet a baj...

-A Phono kimenet tuti hogy tud stereo lenni... csekkold hogy a mellette lévő mono/stereo kapcsoló stereo állásban legyen!

-A leírás szerint a kimenő jelszintet mutatja a hangkártya.

Hogy miért nem szól a main out:

Saját driverrel rendelkező kártyák esetén elég annyi hogy kiválasztod a kártyád ASIO driverét.

Az ehhez a kártyához adott univerzális driver (ASIO4ALL) szintén egy emulált ASIO driver, azaz megnyitva a panelt ellenőrizd hogy a ki- bemenetek valóban az Alesis kártyáét használják (gondolom valami USB audio interfacenek hívja). Ha igen, csekkold hogy a Cubase valóban az ASIO4ALL-t használja és ellenőrizd hogy a Devices/VST Connections Inputs és Outputs fülek alatt létre van-e hozva egy-egy stereo csatorna ami szintén az ASIO4ALL-on keresztül éri el a hangkártyádat.

Ha ezek mind stimmelnek elvileg kellene működjön a dolog rendesen, azaz:

mikrofon bedug, Gain tekerővel beállítod a jelszintet, közben cubaseben nézed hogy ne menjen pirosba, Monitor Mix tekerővel állíthatod hogy a beérkező jelet közvetlenül (Direct) vagy a Cubaseből (USB), ha esetleg digitálisan processzált jelet szeretnél visszahallani, a Main Level tekerővel pedig beállítod hogy milyen hangosan szeretnéd visszahallani, a Main L R csatikba dugott berendezésen keresztül.

Bocs, hogy ennyire szájbarágósra sikerült az iromány, de ilyenkor érdemes a 0-ról nekifutni az egésznek...

Ha netán így sem működik akkor javaslom vidd vissza a boltba, vagy akitől vetted és próbáljátok ki ott is, ha ott ok akkor lesd el mit kell esetleg másképp csinálnod, ha ott sem müxik akkor legalább tudod hogy nem benned van a hiba...

üdv

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindenkinek! Van nekem egy MOTU 24 I/O AD konverterem egy jó öreg 2002-es PCI 424 karival. Gépfejlesztés címén bevásároltam egy GA 780T- D3L deszkát egy hat magos AMD FX -6100 Black Edition procival, kezdetnek négy giga Kingston DDR3 1333 rammal. A deszkán két PCI foglalat is van. Addig nincs is semmi gond, amíg bele nem teszem a 424-es karit, de az első igen gyanús tünet, hogy az Ati Radeon 5450 HD videokártya egy darab jelet nem küld a monitor felé! A BIOS-ig sem. Abszolt nulla. Áramtalanítás után ugyan elindul, szerencsés esetben fel is áll a rendszer, de néhány ki-be kapcsolás után vagy nem látja az eszközkezelőben a kártyát annak, ami, hanem csak simán PCI eszközként azonosítja (hardver változások keresése után is), vagy nem tölti be a drivert hozzá, és repair után sem akar elindulni és jön a 10. hibakód, mi szerint az eszköz nem indítható. Namármost megvolt a BIOS frissítés, a Virtualization engedélyezve van, amitől ugyan valamivel ritkább a jelenség, de nem szűnik meg. Inteles cuccban hibátlanul megy, és ha egyszer feláll, akkor menet közben ebben a konfigban sincs vele gond. De ha egyszer nem áll fel a rendszer a kártyával, akkor utána hiába az újraindítás! Ki kell venni, eltávolítani a drivert, visszatenni és újrahúzni, ha éppen sikerül működésre bírni a videokártyát elsőre. Ha nem, akkor áramtalanítás, restart és csak ezután jöhet a procedúra. Kb. 50%-os sikerrel. Win7 lefrissítve, felesleges szarok nincsenek feltelepítve, és megvoltak a keresztpróbák is a rammal, illetve videokártyával is. Az eredmény ugyanaz. Hasonló képességű inteles cuccal megy, AMD-vel instabil mindkét PCI slotban. Ha a felső slotba teszem, akkor el sem indul addig, amíg valami másik PCI kártyát az alsó slotba be nem teszek. Utána megy. Soros, párhuzamos portok letiltva a BIOS-ban, alaplapi hangkártya szintén. Más nincs benne. Az alsó slotban megy magában is, de egyikben sem stabil.
Kérdem én, mi lehet a problemaitka eredete???

Válaszolni ide tudtok, vagy írjatok a boroczgyula@gmail.com mail címre! Hálás köszönet mindenkinek, aki foglalkozik a kérdéssel!

Üdv: Gyula!

 

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindenkinek! Van nekem egy MOTU 24 I/O AD konverterem egy jó öreg 2002-es PCI 424 karival. Gépfejlesztés címén bevásároltam egy GA 780T- D3L deszkát egy hat magos AMD FX -6100 Black Edition procival, kezdetnek négy giga Kingston DDR3 1333 rammal. A deszkán két PCI foglalat is van. Addig nincs is semmi gond, amíg bele nem teszem a 424-es karit, de az első igen gyanús tünet, hogy az Ati Radeon 5450 HD videokártya egy darab jelet nem küld a monitor felé! A BIOS-ig sem. Abszolt nulla. Áramtalanítás után ugyan elindul, szerencsés esetben fel is áll a rendszer, de néhány ki-be kapcsolás után vagy nem látja az eszközkezelőben a kártyát annak, ami, hanem csak simán PCI eszközként azonosítja (hardver változások keresése után is), vagy nem tölti be a drivert hozzá, és repair után sem akar elindulni és jön a 10. hibakód, mi szerint az eszköz nem indítható. Namármost megvolt a BIOS frissítés, a Virtualization engedélyezve van, amitől ugyan valamivel ritkább a jelenség, de nem szűnik meg. Inteles cuccban hibátlanul megy, és ha egyszer feláll, akkor menet közben ebben a konfigban sincs vele gond. De ha egyszer nem áll fel a rendszer a kártyával, akkor utána hiába az újraindítás! Ki kell venni, eltávolítani a drivert, visszatenni és újrahúzni, ha éppen sikerül működésre bírni a videokártyát elsőre. Ha nem, akkor áramtalanítás, restart és csak ezután jöhet a procedúra. Kb. 50%-os sikerrel. Win7 lefrissítve, felesleges szarok nincsenek feltelepítve, és megvoltak a keresztpróbák is a rammal, illetve videokártyával is. Az eredmény ugyanaz. Hasonló képességű inteles cuccal megy, AMD-vel instabil mindkét PCI slotban. Ha a felső slotba teszem, akkor el sem indul addig, amíg valami másik PCI kártyát az alsó slotba be nem teszek. Utána megy. Soros, párhuzamos portok letiltva a BIOS-ban, alaplapi hangkártya szintén. Más nincs benne. Az alsó slotban megy magában is, de egyikben sem stabil.

Kérdem én, mi lehet a problemaitka eredete???

Válaszolni ide tudtok, vagy írjatok a boroczgyula@gmail.com mail címre! Hálás köszönet mindenkinek, aki foglalkozik a kérdéssel!

Üdv: Gyula!

 

Esetleg itt: http://www.motu.com/techsupport/technotes/pci-424-compatibility/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...