Jump to content
Ménemszól.hu

Párbaj: MOX-8 vs LE-8


A/D

Recommended Posts

Vlad! Ha te maszlagnak titulálod a mondandómat valószínűleg úgy is okosabbnak hiszed tenmagadat. Ezek után miről vitatkozzunk még? A leírtak behatárolják mikor ütik meg a felső hangokat, nézegesd azt engem meg felejts el. Nincs értelme egymást baszogatni, ez a fórum nem azért van, hanem hogy bárki elmondhassa a véleményét! Ha nem tetszik nyeljél egy nagyot inkább! Nem csak a te véleményed számít szerintem egyedül...

Link to comment
Share on other sites

"A Kurz zongorája nem egy zongora, hanem egy hangszer, egy önálló kategória önálló zenei funkcióval. Olyasmi mint mondjuk a Moog. Ekként mint hagyomány beszélünk róla, nem pedig az a kérdés, hogy mennyire élethű, mert etekintetben mindkét hangszer sajnos siralmas."

Ennyi a lényeg.

Link to comment
Share on other sites

Nekem Yamaha MO8 van és szerintem itt is bele lehet egész jól túrni a hangszínekbe, csak ugye a 64poly kevés, ha az ember ultra layerezett (4-5) hangszínt vagy performance-ot akar. De! A hangszínek jól szólnak, és ami külön tetszik, hogy van rajta egy gombbal létrehozható száraz hangzás (bypass).

Egyébként nem volt még olyan, amire nem találtam vagy nem tudtam keverni egy jobb hangszínt.

Én pl. volt olyan dx hangszín, amit filtereztem, eq-ztam és frankó.

Van jobb ennél? Naná! De az is nem is ennyibe kerül.

Billentését nagyon szeretem, a benne levő hangszínekkel együtt jól játszható az egész hangszer.

Kurz: nagyon jó, ÜT a hangzása, de annyit nem játszottam még rajta, hogy véleményt mondjak, mivel nekem még nem volt.

Link to comment
Share on other sites

Leirom én is a tapasztalatom.

Volt yamaha MO6-om tiszta müanyagnak éreztem a hangját 1 dolog ami nagyon tetszett benne az a ARP. ha a gitár élettelibb és jobb lett volna a hangszer páncélszekrénybe let volna tartva 10 lakattal zárva úgy vigyáztam rá nehogy baja legyen. Sajnos a hangja nem jó.

Volt Korg M3-am. Aztmondták ez a nekem való Elektro zenére tuti. Volt pénzem vettem 5 darab Analóg/Virtuál analóg hangszert használtan (Virus C, Blofeld, Tetra, Nord Lea2x, EvolverKey+EvolverDesk egybekötve) a M3-at semmire nem tudtam használni a szinti hangok közül. (Azért jobb a több az ilyen VA szintikből mert az ember nem un rá a hangjára igy nem adja el és nem bukik komoly 10 ezreket eladás és vételnél.)

jött egy Nord Stage: Az Zongora és Orgona hangszinek csodálatossak és a Virtuál analóg része se rossz.....

Szóval az én tapasztalatom az hogy: Ha szinti hangot keresünk ne yamaha, Korg, Roland legyen.

Ha zongora, Orgona szerintem Nord Elektro, Nord Stage

Innentől kezdve kivan lőve mert ha zenekarba kell a Nord Stage bőven elég... Nem kell gitár nem kell trombita arra van más aki pengeti vagy fújja :)

Viszont annyi hogy studióba én is nézegetek ilyen jellegű hangszer amibe van fúvós vonós pengetős hangszer. Itt lehet megint az a jó megoldás mint ahogy a VA szintibe eljártam hogy venni több ilyen jellegű hangszert is és egyes hangszerek jó hangszineivel dolgozni. Csak ez jóval drágább buli

Link to comment
Share on other sites

M3-ban nincsenek jó vonósok? Nálam most volt egy Triton Le (tudomásom szerint ugyan ezek a hangszinek vannak az M3-ban is, nem?) és tetszettek a vonós és még egy két fúvós hangszin is. Olyan érzésem volt, mintha ezt a hangszert a fekák nagy szerettetel használnák, ismerősek voltak a hangszinek olyan fekás rnb, soul és rap zenékből.

Nordnál jobb zongora, rhodes és főleg orgona hangszineket még nem nagyon hallottam. Persze nagyon bejövősek a Kurzweilok is, meg pl. az emulator hangját is imádom, de nekem azokról nem az akusztikus hangszerek jutnak eszembe.

Link to comment
Share on other sites

M3-ban nincsenek jó vonósok? Nálam most volt egy Triton Le (tudomásom szerint ugyan ezek a hangszinek vannak az M3-ban is, nem?) és tetszettek a vonós és még egy két fúvós hangszin is.

Nem ugyanazok a hangszínek, jellemzően az LE és a TR a hangminták terjedelmében a magas hangok esetében ritkul a minták sűrűsége komolyabb modellekhez képest (kevesebb a minta ahogy emelkedik a hangmagasság), szóval ezekben a multisamplék "lite" verziói vannak. Az M3-hoz ráadásul kijött egy ingyenes fúvós hangmintakönyvtár is, ez meglepően jó (legalábbis az én véleményem szerint).

Link to comment
Share on other sites

Leirom én is a tapasztalatom.

Volt yamaha MO6-om tiszta müanyagnak éreztem a hangját 1 dolog ami nagyon tetszett benne az a ARP. ha a gitár élettelibb és jobb lett volna a hangszer páncélszekrénybe let volna tartva 10 lakattal zárva úgy vigyáztam rá nehogy baja legyen. Sajnos a hangja nem jó.

Volt Korg M3-am. Aztmondták ez a nekem való Elektro zenére tuti. Volt pénzem vettem 5 darab Analóg/Virtuál analóg hangszert használtan (Virus C, Blofeld, Tetra, Nord Lea2x, EvolverKey+EvolverDesk egybekötve) a M3-at semmire nem tudtam használni a szinti hangok közül. (Azért jobb a több az ilyen VA szintikből mert az ember nem un rá a hangjára igy nem adja el és nem bukik komoly 10 ezreket eladás és vételnél.)

jött egy Nord Stage: Az Zongora és Orgona hangszinek csodálatossak és a Virtuál analóg része se rossz.....

Szóval az én tapasztalatom az hogy: Ha szinti hangot keresünk ne yamaha, Korg, Roland legyen.

Ha zongora, Orgona szerintem Nord Elektro, Nord Stage

Innentől kezdve kivan lőve mert ha zenekarba kell a Nord Stage bőven elég... Nem kell gitár nem kell trombita arra van más aki pengeti vagy fújja :)

Viszont annyi hogy studióba én is nézegetek ilyen jellegű hangszer amibe van fúvós vonós pengetős hangszer. Itt lehet megint az a jó megoldás mint ahogy a VA szintibe eljártam hogy venni több ilyen jellegű hangszert is és egyes hangszerek jó hangszineivel dolgozni. Csak ez jóval drágább buli

Az M3 nem mondanám hogy kaki, főleg mert ott benne a sampler amibe olyan saját mintát raksz amit akarsz.

Szerintem ár/minőség tekintetében egy kis X50 vagy TR is elég vaddisznó sound, bár ízlések és pofonok kontra felhasználási zenei terület... persze az M3 nem ua. ROM tekintetében már velük!

A Yamahák is tudnak olyat, amit a Korgok, Rolandok, Kurzweilek nem.

Ahogy olvaslak, neked nagyon extrém igényeid volnának akkor, mellesleg tényleg ilyen szempontból a real hangszer kell, ui. egy szintin sosem fogsz még arpvel sem úgy gittyózni mint egy "George Benson".

A laptopot is írtad hogy nem megy nálad, nos, még egy lehetőség, ha a Clavia cuccai bejönnek, az Elektro3 ba és talán a Stagekbe is rakhatók a piano liben kívül más cuccok, vagyis Mellotron vagy épp élethű string és brass! Nézz szét a sitejukon! Annyi a hibája hogy minden szinti-editálási lehetőség hiányzik, vagyis tényleg csak egy sample player ilyen szempontból, de talán nem lesz az a gondod, hogy "müa." a hangja. :)

Link to comment
Share on other sites

Számomra teljesen egyértelmű a dolog. A Kurzweil teljesen más dimenzió! Nekem koncerten egy Motif XS8-as és egy Kurzweil PC3x kandikál. kedvencem a Kurzweil, ez nem kétséges, persze természetesen a másikat is csodás dolgokra lehet használni.

Nekem úgy egyáltalán a Kurzweil a favorit. Megtisztelő, hogy ilyen hangszert használhat az ember!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...