Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Fatar SL-880 Roland RA-50 midi hiba?


gyula3925

Kérdés

A Fatar billentyű és a Roland hangmodul midi kábellel össze van kötve.

Minden tökéletesen működött.

Aztán valami történt és a hangok hangereje megfordult.

A hiba nem használat közben kezdődött, lehet hogy a gyerek valamit elállított.

Ha gyengén ütöm a billentyűt hangos hangot ad.

Ha erősen ütöm halk hangot ad.

Mi okozhatja a leírt jelenséget?

Hogyan tudnám kideríteni, hogy melyik készülék okozza?

Esetleg ha valakinek van magyar leírása a készülékekhez nagyon megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sajnos nem értek sem a Fatar sem a Roland eszközökhöz. Viszont ha az összes hangszínnél jelentkezik ez a probléma, akkor valószínűleg a Fatarnál lesz gond. Jó lenne kipróbálnod másik hangmodullal vagy másik szintivel a Fatar-t, mert akkor egyértelműen kiderülne. Egyébként hirtelen ránézve a Fatar-ra (képére), láttam egy beállítást: Velocity. Ez az érték a leütés érzékenysége. Valószínűleg ez van elállítva...

Link to comment
Share on other sites

Nekem volt SL880-am. Ahogy Oscar említette, el lehet nyomkodni a shape-et. Mondjuk nem egyszerű épp azokat elcsípni, de ügyi volt a gyerek :-). Macerás minden zónán és split-en végignézni, hogy hogyan lehetne helyrehozni, ezért szerintem sokkal egyszerűbb lenne egy resetet csinálni rajta. Ehhez kikapcsolt állapotban le kell nyomni 2, vagy 3 gombot egyszerre és úgy bekapcsolni a hangszert. Talán megtalálni a neten a billentyűkombinációt, de nincs rajta olyan sok gomb, úgyhogy pár próbálkozással összejöhet. Ha elcsípted a megfelelő reset kombinációt, akkor alapállásba kerül minden paraméter, beleértve a dinamikát is.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...