Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase kérdés


Dyno

Kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket kérem! Jogtiszta Cubase 4-el dolgozok és mostanság kicsit másképp dolgozik a rendszer, amit szeretnék visszaállítani.

A media menüben az open loop browser-re kattintva megjelenik a lista és látom a hullámformáit azoknak a groove-oknak, amire épp utoljára kattintok. El is indul a lejátszás, de nem szól (régen szólt ekkor). Duplaklikkre kijön a projectbe az új sáv és lejátszáskor hallható, de ezzel sokkal több idő, hogy a kezdeti stádiumban egy viszonylag használható groove-ot lehessen találni a születő zenéhez.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 54
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Sziasztok!

A kérdés a következő lenne. Hogyan lehet bemérni egy audio sáv sebességét (PL.: mp3,wav... ) és a midi osztásokat hozzá illeszteni úgy, hogy arra szerkeszteni lehessen és ne legyen szétcsúszva. Tud ilyet a Cubase? A tutorial-ban rákerestem de amit ott mutatnak be az tiszta bizonytalan osztásokat ad. Tuto: 8. Midi/hangszer rész 53.pont 5 perc után.

THX !

Link to comment
Share on other sites

Van beat detection (vagy valami ilyesmi), és elég jól működik, ha "határozottan felismerhető" a ritmus. Érdemes játszadozni vele.

Ha végképp nem boldogulsz, akkor nem marad más, mint kikapcsolni a midi gridre illesztését, és "füllel + editorral" belőni a "ritmushoz" az eseményeket.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Az a gondom, hogy mac-en egy cubase 6 elementet futtatok. Ugyan csak 30 napos verzió, de kisérletezni ez is jó egyenlőre. A patch name környvtárba betettem a kurzweil pc3 listáját az inakriv könytárba, ahogy a neten olvastam, de nem jelenik meg a device listában. Gondoltam egy nagyot és a meglévő kurzweil 2000k belsejébe bekopiztam a pc3 anyagát, de akkor sem volt semmi változás.

Most mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...