Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase kérdés


Dyno

Kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket kérem! Jogtiszta Cubase 4-el dolgozok és mostanság kicsit másképp dolgozik a rendszer, amit szeretnék visszaállítani.

A media menüben az open loop browser-re kattintva megjelenik a lista és látom a hullámformáit azoknak a groove-oknak, amire épp utoljára kattintok. El is indul a lejátszás, de nem szól (régen szólt ekkor). Duplaklikkre kijön a projectbe az új sáv és lejátszáskor hallható, de ezzel sokkal több idő, hogy a kezdeti stádiumban egy viszonylag használható groove-ot lehessen találni a születő zenéhez.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 54
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Hi!

Köszi a gyors választ ! Ránézek. Ha más nem akkor marad a külső progi a BPM bemérésére :(

Én ezt úgy szoktam hogy csinálok egy mankó midi sávot és ahhoz lövöm be a hosszakat, egyszerűbbé teszi a pontos BPM és az esetleges felvételi rendellenességek kiszűrését.

Link to comment
Share on other sites

Igen az Live-ban is teljesen jól használható effektek vannak, sőt a beépített hangszerei is elég használhatóak.

Ha van angol nyelvtudás, akkor szvsz elégy gyorsan meg lehet tanulni az alapokat,. Én is elég vonakodva álltam neki, de aztán hamar beletanultam. Elég jó bevezető tutorial videói vannak az Abletonnak magának ,a nüanszokat, megfejtéseket pedig meg lehet tanulni egy csomó egyéb videóból. Sokkal több profi oktató videó van fönt a Youtube-on Live témában mint amit Cubase-ről láttam.

Most van pl. a Dubspotnak egy ingyenes 30 napig tartó online kurzusa ami átmegy a program alapjain. A példaprojekteket ki lehet próbálni a 30 napos próbaverzióval is.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj!

Tapasztalt már más is olyat, hogy a Cubase kinyírja az először megszólaló kickek attackját? Először azt hittem, hogy ügyesen kinyírtam a lábdobom tranziensét egy rosszul belőtt kompresszorral, de aztán amikor kikapcsoltam minden dinamikai szabályzást, akkor tapasztaltam legnagyobb meglepetésemre, hogy a Cubase önmagától gyalulja le az elsőként megszólaló kick tranziensét, sőt ha kiállás után újra megszólal a lábdob, akkor megint csak tompa az első néhány leütés. De miért is?

Köszi a választ :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Általában a Vst-knél vérzek el ha telepítek egy vst-t akkor a steinberg cubase5 és vstplugin mappába szoktam bemásolni pl most a guitar rig5 vst fájlt, de nem látja a cubase ha f11-et nyomok.. mit csinálok rosszul? win7 64 bit. ugyan ez van a kontakt5-el, egyszer már érzékelte csak valamit variáltam mert még nem értettem a kontakthoz és azt hittem, hogy a program hibája hogy nem tudok könyvtárazni benne.. Most azt sem látja de a kontakt2-tőt látja... Ha leírnátok egy általános vst-telepítés lépéseit, akár 1-2 példát pl ezt a riget ha használja valaki , leírná hogy csinálta, hogy működik azt nagyon megköszönném!!!

Link to comment
Share on other sites

Na most segítsetek, mert nagy bajban vagyok! :)

Újrahúztam a gépem, s kizárólag a kiadás előtt álló projektemet nem tölti be a Cubase 5, minden mást igen. Sőt olyan projektet is betölt, amiben ugyanazokat az eszközöket használom, amit a szóban forgó hibás projektben is. A jelenség annyi, hogy a keverő csatornáinak betöltése során egyszerűen kilép a Cubase 5, mindenféle hibaüzenet nélkül. Esetleg valaki megoldást?

Előre is hálás köszönet! :)

Kiderült, hogy a Hypersonic 2 a ludas, ami miatt kifagy a Cubase, de a betöltésnél úgy látszott, hogy a Battery 3 crashel. Szóval ilyen esetben egyesével uninstall az összes plugin, amíg újra be nem tölt a projekt, aztán lehet visszapakolni őket sorban. ;)

Link to comment
Share on other sites

Aham, koszi a valaszt, G.t. es Sheever. Egyelore jegelem a kerdest, majd kesobb dontok.

A Cubase logikajat megtanulni nekem sokaig tartott - valojaban sok idom sincsen - es igy nem akarok valtani.

Ami viszont nem tetszik benne az az, hogy majdnem az osszes plug-in effektet leverik az ingyenesek, igy kuka mind. Nem vagom, hogy miert vesztegetnek ra idot es fejlesztest, ha hasznalhatatlan marad, raadasul a konkurens DAW-okban is jobbak vannak.

Link to comment
Share on other sites

Most éppen 234 euro-ért akciózzák a letöltős verziójú fullos Ableton Live 8-at. Még holnapig tart az akció.

Ha tudsz szerezni egy Ableton Live Lite regkulcsot, akkor arról szvsz még olcsóbban is lehet upgradelni.

Az szerintem többet nyújt mint a Cubase lájtos verziói. Én annó két és fél éve Cubase Essential 4-ről váltottam.

A cubase-ből csak a sysex kezelés és az egyszerű crossfade fukció hiányzik. (Abletonban is lehet crossfadelni, de nem olyan könnyen átláthatóan oldották meg.) Minden más tekintetben a Live nálam erősen rávert a Cubase-re.

Link to comment
Share on other sites

https://www.steinberg.net/forum/viewtopic.php?p=86756

Itt van egy side chain megoldas Artist-hez.

A Tempo Editor, a Time Warp es a Vari Audio limitalva van, de az annyira (talan) nem fontos nekem.

Az Audio Quantize is limitalt, de a fobb elemei benne vannak az Artistban is.

Mindenesetre 200 fontig keresek vmi jo DAW-ot, ha nincs, akkor marad a khm, regi verzio.

Link to comment
Share on other sites

en artistrol upgradeltem.nincs sidechain sem.sot a time manipulator cuccok sincsenek.az meg eleg gaz.

most 6.5os verziom van.

sztem menj ra a full verziora.jobban jarsz aztan nincs gondod semmivel.

jotanacs,ha artistrol upgradelsz a full verzio telepitese utan le kell szedned az artisot,amit az uninstallbol nem tudsz megcsinalni,mert vedelem van rajt,es visszapakolja magat win 7 alatt.

egyedul ugy tudod,hogy megkeresed a konyvtarat es onnan uninstallalod.en ezert szoptam egy hetig a 6.5 upgradel,mert nem engedte emiatt feltenni.

Link to comment
Share on other sites

A manualok alapjan megfelel nekem az Artist verzio is. Amit majd meg kell oldanom, hogy kulso effektkent nem tudom a zengetomet bekotni, hanem kulon channeleket kell hozza (in, out) rendelnem, meghogy nem lehet a bus-okrol felvenni, az is plusz channel, viszont a szamuk limitalva van, ugyebar.

A kulso effekt (ami nincs mar az Artistban) kompenzalo keslelteteset nem nagyon ertem eddig sem, hiszen pont, hogy siettetni kene. :)

Link to comment
Share on other sites

Ez a Cubase Artist 6.5, http://www.dv247.com/computer-music-software/steinberg-cubase-artist-6--82349

Ez pedig az Upgrade ugyanerre, http://www.dv247.com/computer-music-software/steinberg-cubase-6-artist-upgrade-from-cubase-sl-essential-and-more-student-edition--83161

Jol latom, hogy a masodik (az upgrade) joval dragabb, mint az elso (a full)?

Felreneztem vmit v. vmi hiba v. ez igy van jol?

Masik kerdesem: hasznal valaki Artist verziot? Az olvasottak alapjan nekem az megfelelo lesz, de felek vmi rejtett hatranytol/limitalastol.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Nem biztos, hogy 100%-ban meg tudod csinálni, de ha a dll fájlokat bemásolod a Cubase5 VSTPlugins mappán belül azokba a mappákba, hova szeretnéd, hogy a plug-inek kerüljenek, akkor nagy valószínűséggel ott lesznek. Nem mindig sikerül, csak ezért írom, hogy valószínű. Illetve még az a probléma, hogy nem találsz benne külön Reverb mappát. Ha jól gondolom azért, mert az alap reverbejei VST3 pluginek és azok külön vannak, viszont azoknak nem látom az összefoglaló mappáját. De ha a VSTPlugins mappán belül csinálsz egy Reverb könyvtárat, akkor van esélyed, hogy lesz egy másik Reverb mappád és abban meg fogod találni,amiket oda másolsz. De ha így se megy, akkor az Other mappán belül csinálj még kategóriákat és oda másold be a dll fájlokat. Én pl. a Nuendo2 "Reverb A" pluginjét az Other mappába másoltam és azt azóta onnan tudom elérni. Simán kezeli a Cubase5. Néha nem mindig látja meg az adott plugint máshol a Cubase. Szórakozni kell vele egy kicsit. Én ezt a módszert "ismerem", de gondolom van más megoldás is.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Hogy tudom azt megcsinálni (legális!) Cubase5-ben, hogy a külön megvásárolt VST-k, az alap Cubase listába (Reverb, Delay, stb..) kerüljenek? Lehet ezt valahol szerkeszteni..? Van 1 csomó free VST-m, de szeretném kategorizálni az alap Cubase "mappába", amennyiben lehetséges. Köszi előre is.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...