Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase kérdés


Dyno

Kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket kérem! Jogtiszta Cubase 4-el dolgozok és mostanság kicsit másképp dolgozik a rendszer, amit szeretnék visszaállítani.

A media menüben az open loop browser-re kattintva megjelenik a lista és látom a hullámformáit azoknak a groove-oknak, amire épp utoljára kattintok. El is indul a lejátszás, de nem szól (régen szólt ekkor). Duplaklikkre kijön a projectbe az új sáv és lejátszáskor hallható, de ezzel sokkal több idő, hogy a kezdeti stádiumban egy viszonylag használható groove-ot lehessen találni a születő zenéhez.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 54
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Hello Dyno,

A loop browser scope ablakában (ahol látod a hullámformát is) van a jobb felső sarkánál két gomb: auto play, play in project context, ezekkel tudod beállítani. Természetesen a hangerő csúszka se legyen nullán. A scope ablakot az alsó sávban található radio buttonokkal tudod aktiválni (ez Browser/Scope/Tag Editor lehet). Bővebben itt olvashatsz róla (angolul): http://www.steinbergusers.com/TechDocs/Cubase4/C4_LoopBrowser.pdf

Link to comment
Share on other sites

Szia Comp!

Köszi az ötleteket, de sajna nem ez a megoldás. A hullámformát nézve megy a kurzor a zenével, illetve első kattintásra elindul a lejátszása a groove-nak, csak nem szól. A hangerő is fel van adva. Minden más megszólal... Szeretnék feltenni képet is, de nem engedi a fórum.

Link to comment
Share on other sites

Ide feltettem egy képet, hátha mutat valami olyat, ami elkerülte a figyelmemet.

Tudtátok, hogy az oldalnak baro képfeltöltő funkciója van? Majd lefordítom a szövegballonokat, meg átállítom arra, hogy eleve az advanced reply jöjjön be. Íme az előző posthoz tartozó fotó.

post-1-0-63314200-1313959714_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Szia Comp!

Köszi az ötleteket, de sajna nem ez a megoldás. A hullámformát nézve megy a kurzor a zenével, illetve első kattintásra elindul a lejátszása a groove-nak, csak nem szól. A hangerő is fel van adva. Minden más megszólal... Szeretnék feltenni képet is, de nem engedi a fórum.

Ha a transport baron látod a kimenetet de nem szól, akkor elképzelhető hogy a studio setup részben kell átállítanod (nekem cubase 6 van, ezért nehézkesebb visszakeresni :-)). Nálam ez a devices menü - vst connections - studio fül alatt van,egy Control Room kapcsoló: ha ez aktív, akkor az ablakban az outputot beállítva hallom a loopokat is.

Link to comment
Share on other sites

Hülyeség vagy nem?

Adva van az 1000 éves probléma, miszerint 1.0 orig-ból a mába adaptálni az anyagokat.

Mûködhet az, hogy a régivel (pc + cubase) hajtani a 2 hangszert, miközben egy új gépbe, rajta egy korszerûbb cubase-zel fogadni a hangszerekbõl a midiinfókat és rögzíteni?

Link to comment
Share on other sites

Hülyeség vagy nem?

Adva van az 1000 éves probléma, miszerint 1.0 orig-ból a mába adaptálni az anyagokat.

Mûködhet az, hogy a régivel (pc + cubase) hajtani a 2 hangszert, miközben egy új gépbe, rajta egy korszerûbb cubase-zel fogadni a hangszerekbõl a midiinfókat és rögzíteni?

Ehhez miért kell a hangszer?

Link to comment
Share on other sites

:DDD

Nem kompatibilis az 1.0 által készített formátum az új programokkal.

Hangszer azért kell, mert mintegy konverterként működne. Semmilyen mód nincsen arra, hogy a régi adatokat olvassa egy mai cubase, ezért gondoltam rá, hogy meghajtva a hangszereket azok midiinfókat adnak ki magukból az új programba és ezzel fogást találok az ügyön. :DDD

Link to comment
Share on other sites

:DDD

Nem kompatibilis az 1.0 által készített formátum az új programokkal.

Hangszer azért kell, mert mintegy konverterként működne. Semmilyen mód nincsen arra, hogy a régi adatokat olvassa egy mai cubase, ezért gondoltam rá, hogy meghajtva a hangszereket azok midiinfókat adnak ki magukból az új programba és ezzel fogást találok az ügyön. :DDD

Oké, de nem elég a MIDI outputot bedugni az inputba? (Ha közben van a hangszer, mit változtat az adatfolyamon?)

Link to comment
Share on other sites

Oké, de nem elég a MIDI outputot bedugni az inputba? (Ha közben van a hangszer, mit változtat az adatfolyamon?)

Értem. Arra gondolsz, hogy az interfésszel kötni össze a két pc-t? Lehetséges, hogy igazad van és elég az is.

A probléma inkább az, hogy nekem egy megbízható igenre lenne szükségem ahhoz, hogy pénzt adjak ki egy szoftverért. Ugyanis ha nem működik, akkor kidobtam az ablakon.

Minden esetre, grazie mille!

Link to comment
Share on other sites

De hát az 1.0-ával is lehet sztenderd MIDI fájlba exportálni a MIDI-t! Tudom, hogy lehet, mert csináltam. És az hót ziher, hogy SMF-et a legújabb Cubasebe is lehet importálni. (A 4-essel biztos, hogy lehet.) Akkor meg minek szenvedni a kábelezéssel és az összeszinkronozással?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Az a gondom, hogy mac-en egy cubase 6 elementet futtatok. Ugyan csak 30 napos verzió, de kisérletezni ez is jó egyenlőre. A patch name környvtárba betettem a kurzweil pc3 listáját az inakriv könytárba, ahogy a neten olvastam, de nem jelenik meg a device listában. Gondoltam egy nagyot és a meglévő kurzweil 2000k belsejébe bekopiztam a pc3 anyagát, de akkor sem volt semmi változás.

Most mi lehet a gond?

Elképzelhető hogy rossz userhez másoltad be? Fel lehet rakni "All user"-hez is és akkor más lesz a könyvtár. Egyébként érdemesebb a fixen használt dolgokat nem a user könyvtárba pakolni hanem a program files alá a megfelelő helyre.

Link to comment
Share on other sites

Nem teljesen világos, hogy mire gondolsz egészen pontosan, de a midi editorban alul bal oldalon ki tudod választani, hogy a controller ablakban melyik controller "eseményeit" lásd. Ha jól tudom, alapértelmezetten a Velocityt látod. Ki tudod választani a pitch bandet, és berajzolhatod a "görbét", ami vezérli.

Link to comment
Share on other sites

Hello.

A Sample Editorban a Level Scale-t eltuntettem egy egyszeru klikkel, viszont nem tudom visszahozni sehogy sem.

A manualban irva: a jobboldali egergombra kene elojonnie egy context menunek, ahol egy Elements submenu kene hogy legyen. Na ilyen sehol sincs, barmely teruleten is klikkelgetek a jobbgombbal.

Csak az az egermenu jon elo, ami a szokasos editorgombokat adja (nagyitas, belehallgatas stb.)

Azt tudom, hogy a Cubase-nek van egy rakat save fajlja itt-ott... Esetleg azt lehet tudni, hogy hol van elmentve ez a bealitas szovegesen?

Link to comment
Share on other sites

itt is kérdezek egyet :) hátha , jelenlegi setup,

midi billentyűzet >(in) midi sáv (out)> akkord generátor (tonespace, ez is VST, fent a VST Intsrument-ek között ) >(in) itt csak egy virtuális hangszer lehet (out)> mixer stb.

namost jó lenne, egy akkord generátorral több VSTi-t meghajtani, de csak egy-egy bementet tudok beállítani nekik (inspector) ami ekkor a tonespace kimenete (és ha jel bement egy VSTi-be onnantól kezdve nem köthetem rá a tonespace out-ját egy másik VSTi-re mert a Cubase összezavardik), LoopBe30-al megtudom oldani (30 virtuális midi port), ekkor erre állítom az akkord generátor kimenetét (tehát ekkor a virtuális midi port bemenetére dolgozik), és a VSTi-k bemeneteit pedig adott virtuális midi port kimenetére (nyilván többnek is lehet ugyanarra), és a kérdés megoldva, de jó lenne tudni, megoldható-e ez a virtuális midi port-ok kihagyásával, tisztán Cubase-n belül ?

jelenleg tehát így működik

midi billentyűzet >(in) midi sáv (out)> akkord generátor (tonespace, ez is VST, fent a VST Intsrument-ek között ) >(in) LoopBe30 egyik virtuális midi portja (out) >(in) és itt akárhány VSTi lehet (out)> mixer

Link to comment
Share on other sites

jah ofc a LoopBe30 előtt van még egy midi sáv Cubase-n belül ami LoopBe30-ra routolja, a tonespace kimenetét

nya aki megértette kap egy nyalókát :D , és nyilván rendelhetek minden VSTi-hez saját tonespace-t is saját midi sávval (kopikázva őket) de ezért nem jár pirospont

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Cubase 5 és win7 páros.. :)

Egy Cubase felhasználó tette fel a kérdést Nekem de Én nem tudtam válaszolni,(nem is használok cubase-t) gondoltam itt felteszem, hátha.. :) Tehát!

"Cubase-ban elindítok egy audio fájlt de közben váltok ablakot "vissza a nethez jeligével" és abban a pillanatban megáll a cubase, visszaváltok rá és újból megy. Mi okozza ezt? "

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

A Következő problémám lenne...anno 32bites cubase 5el dolgoztam most váltottam a 64bites rendszerre bizonyos pluginok nem működnek a 64bites rendszer alatt erre kitalálták a JBridge nevü szoftvert ami áthidalja ezt a gondot...VISZONT van egy project amit még anno 32bitben írtam...megnyitom és jónéhány plugin beállítása mind visszaugrik defaultba...miért? van erre megoldás? próbálkoztam azzal is(mivel a 32es cubase is fent van), hogy all mixer settings save és benyitni de hiába...ugyanúgy defaulton vannak....tapasztalat? eredeti cubaseről van szó

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...