Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

iPhone HELP!


djuice

Kérdés

Hahó hozzáértők!

Ismerősömnek van egy iPhone (típusát nem tudom, 7-es, 8-as?), tele van neki videókkal és nem tudja lementeni róla a felvételeket. Szervizben is volt már vele, de ott elbukott a technikai szakértés, hogy az osX nem látta a telefont.
Semmit nem tudnak vele kezdeni, a felvételek lementése nélkül meg resetelni sem merik. Nem tudom esetleg a felhőbe mentés mit segítene és hogy menne-e egyáltalán, még nem láttam a készüléket, de próbálnék nekik valahogy segíteni.

Ötlet, tipp, trükk, rescue help vkinek? Mit lehetne tenni az ügyben?

Köszi!

broken_screen_-final-1080x675.jpg

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Halli!

Hát, ha egy szervíz nem tudta megoldani, akkor nem akarták.
Az mondjuk nem derül ki, hogy hanyas iPhone és hanyas iOS? Hibás a készülék?
Ha működik és semmi baja, akkor mi akadálya a videók letöltésének?
Hiszen egy működő készülékről több módon is le lehet tölteni az adatokat:

1: A WIN10 mindenféle segédprogram nélkül simán látja az iPhone DCIM könyvtárát.
Vagyis a fotók és videók átvitelére alkalmas a sima WIN10 kapcsolat is.
Már nem kell hozzá az iTunes-t sem feltelepíteni a számítógépre.

2: A felhőbe feltöltés is lehet megoldás. Dropboxba is lehet tölteni és iCLOUD-ra is.
Azután egy asztali gépen simán böngészőbe be lehet menni és letölteni.

3: Van egy drágább megoldás. Az iOS13 már kezel USB pendrive-ot, meg külső winyót is.
Ehhez kell egy Lightning to USB 3 Camera Adapter. Nem olcsó, de aki zenél iPhone-on vagy iPad-en, annak kötelező darab.
Ezzel a csatlakozóval nemcsak fotókat, meg videókat, hanem gyakorlatilag mindent lementhetünk az iPhone-ról külső winyóra.
Én a zenei projektjeimet is így archiválom:

https://www.apple.com/hu/shop/product/MK0W2ZM/A/lightning-usb-3-kameraadapter

 

 

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kösz Csabi! Én még ott tartottam, hogy az iOS nem kommunikál mással. (Korábban pl. egy jpg fotót nem lehetett egy telóról kékfogon átküldeni egy ismerős ipad-jére...)

A többit csak holnap tudom már egyeztetni a kollégával... de gondolom az Apple szervizben is az volt elsődlegesen a gond, hogy rádugták gépre és nem látta. Működik amúgy a teló (még!) csak mióta megvan, egyfolytában használják, nincs letakarítva, helyreállítva, gondolom ezer app terheli és meg van nyekkenve. Vmi hasonlóra utalókat vázoltak fél percben nekem. De most már tudom mit kérdezzek meg legalább konkrétumként. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...