Jump to content
Ménemszól.hu

Szépségverseny: Kurzweil PC3K-6


A/D

Recommended Posts

Igor szólt, hogy a Kurzweil szállítmányunk sérülten fog érkezni, fotózzuk le, kelleni fog a jegyzőkönyvhöz.

A boltot épp átalakítjuk elég rendesen, és mivel nem érkezett meg még minden ehhez szükséges elem (pl. állványok), az új szerzeményt nem bontottuk volna ki egy darabig. Végülis miért bontanánk ki? 61 billenyűs PC3K szintetizátor... ugyanaz, mint a nagy, csak kisebb, meg nem kalapácsos. Nem? Hát ezegyszer nem...

A hír úgy érkezett hozzám, hogy "ezt látnod kell, ez a LEGSZEBB szintetizátor!". Láttam én már elég keyboardot, de hát a szép és a Kurzweil szavakat egy mondatban még nem hallottam, úgyhogy csekonics... És tényleg... Döbbenetesen szép, még a gitárosunk is mondta, hogy őt az ilyesmi nem izgatja, de ez a szinti tényleg nagyon jól néz ki.

Ez adta az ötletet, hogy nulla tudásommal a fényképezéshez valahogy megpróbáljam visszaadni azt, ami a fotókon nem látszik, mert azt kell mondjam, hogy élőben nagyon más hatást kelt. Kis kompakt, de keménykötésű. Az új trendeket ha követné lapos lenne és éles, ehelyett kis izmos, jól egybegyúrt hangszer benyomását kelti, és ez részben harmonizál azzal a hangzással, ami ki bír belőle jönni, mert pont ugyanúgy bődületes erővel szólal meg mint a nagy kalapácsos tesója (minden paraméterben azonos), és amire csak a klasszikus szintetizátorok képesek. Az összes, ám nagyon kellemes diszharmónia ebből és a hangszer tényleges méretéből adódik. Nehéz elmondani, de az anyagok, az összerakás, a feliratok mérete, az illesztések megoldása, a használt színek, a csillogó fekete-alpakka festék valami olyan összhangot ad, amit a "szépre megcsinált" szintetizátorok se tudnak nyújtani. Szebb bármelyik Virusnál, Voyagernél. Klasszikus, inkább elegáns mint inkább sportos, nincs bohóc küllem mint a Nordnál vagy a Jupiter 80-nál. És ami az egyik legnehezebb, hogy mindemellett valahogy különleges, ami ugyancsak szokatlan a sötét, egyszínű szintetizátoroknál. Aki eddig látta, azonnal beleszeretett. Ja, és hogy teljes legyen a kép, beletették valószínűleg az eddigi legjobb súlyozott billentyűzetet! (Úgy tűnik, a bolygók állása a Fatarra is jó hatással volt, mert ez itt nem tréfa!). Ritka szerencsés darab, könnyen klasszikussá válhat! Aki elzarándokol a Hit Space-be, el ne felejtse megsimogatni, mert szerencsét hoz! :)

Link to comment
Share on other sites

Ha jól tudom, a PC361 milliméterre ugyanez a "manifesztáció", ezért arra gondolok, hogy a színvilág nagyon "passzol" a formához.

Egyébként való igaz, hogy a PC361-hez képest a PC3X csupasznak tűnik a túl nagy "ürességeivel", és még a PC3 (76) felülete is "hiányérzetet kelt".

Ez a fotókon annyira nem szembetűnő.

http://www.kurzweil.com/ProductList.php?cat=13

Úgy fogalmaznék, hogy a PC361 nagyon "mokány" hangszer.

Link to comment
Share on other sites

Szépen néz ki, de azért pl. egy JD800 is elég szép volt a maga idejében :-)

Comp, azért kidolgozásban nem egy kaliber, illetve amit írtam is: a fotók nem adják vissza azt, hogy élőben milyen, mert a hangszernek az arányai nagyon jók. A JD egy tepsi, ez meg....na mindegy, ha majd személyesen is látni fogod, mást fogsz mondani, ebben biztos vagyok :)
Link to comment
Share on other sites

Vajon a nagyobb tesóknak is meg van ez a bája? Nagyon remélem, mert ez tényleg nagyon pofás darab, viszont nekem a kalapácsmechanika a zongora tanulás miatt elengedhetetlen.

A K8 ami téged érdekel már sokkal régebben elérhető. Viszont ez nem egy "tanuló" hangszer, arra jobb egy olcsóbb kalimpácsos akár a Kurz háza tályáról is ha úgy tetszik.

A másik hogy legalábbis én biztos nem fognék hozzá már kalapácsoson gitározni, hegedülni stb, arra az 5 és 6,25 oktávosok megfelelőbbek a szinti billentés révén, ui felteszem aki ilyen cuccra vágyik nem fog megálni csak a zongora patchnél...

Nekem amúgy elég zömök ez a 61-es, a 76-os változat eddig minden szintiben a megfelelő harmóniát sugallta arányokat tekintve, így szerintem itt is az lesz a nyerőbb, nem beszélve a nagyobb oktávterjedelemről!

Link to comment
Share on other sites

Vajon a nagyobb tesóknak is meg van ez a bája? Nagyon remélem, mert ez tényleg nagyon pofás darab, viszont nekem a kalapácsmechanika a zongora tanulás miatt elengedhetetlen.

Szintit nem a kinézete miatt vesz az ember, itt sem ezzel érvelünk, csak ezt érdemes volt megmutatni. Mikor én a PC3K8 mellett döntöttem egyáltalán nem érdekelt a külseje. Nem csúnya, nem is szép, ilyen "becsületes". Kell a kalapács. A K6 viszont az a kategória, amit mindenki megcsodál, azonnal a kedvence lesz. Annak is van egy hangulata, hogy látsz egy pici hangszert, amiről még a nem hozzáértők is vágják, hogy ez itt nem viccparádé.
Link to comment
Share on other sites

A K8 ami téged érdekel már sokkal régebben elérhető. Viszont ez nem egy "tanuló" hangszer, arra jobb egy olcsóbb kalimpácsos akár a Kurz háza tályáról is ha úgy tetszik.

A másik hogy legalábbis én biztos nem fognék hozzá már kalapácsoson gitározni, hegedülni stb, arra az 5 és 6,25 oktávosok megfelelőbbek a szinti billentés révén, ui felteszem aki ilyen cuccra vágyik nem fog megálni csak a zongora patchnél...

Nekem amúgy elég zömök ez a 61-es, a 76-os változat eddig minden szintiben a megfelelő harmóniát sugallta arányokat tekintve, így szerintem itt is az lesz a nyerőbb, nem beszélve a nagyobb oktávterjedelemről!

Igen, lehet igazad van, és nem kalapácsos billentyűn kellene gitározni, de nekem ez egy kompromisszumos megoldás. Igazából minden benne van a hangszerben ami nekem kell, beáldozok érte sok mindent, de nem hiszem hogy csalódás fog érni... :) Ráadásul nekem a kalapács jobban fekszik minden szinten mint a szinti billentyű.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...