Jump to content
Ménemszól.hu

KORG Kronos Szintetizátor (WINTERNAMM 2011)


spacechimp

Recommended Posts

A Korg az idei téli kiállításon bejelentette az új szintetizátorát, a KRONOST. A bejelentést megelőzően a hivatalos japán oldalán igyekezett izgalomba hozni a rajongóit, hogy valami komolyra kell készülni, ezt pedig hosszas találgatás követte.

A NAMM-on készült fényképek, és onnan kijutott adatok alapján a KRONOS egy workstation, amibe 9 szintézis motort préseltek bele, elérhető lesz 61, 76, 88 billentyűs kivitelben.

Vegyük sorra:

  • SGX-1 Premium piano: Zongoramodul, 4GB mintával (!), 8 layer, olyan apróságok is beállíthatóak ebben, mint hogy mennyire nyitjuk fel a zongora tetejét…
  • MDS EP-1 Electric piano: értelemszerűen elektromos zongoramodul, különlegesség, hogy "signature" patch-ek is vannak ebben (pl. George Duke, Herbie Hancock Jordan Rudess)
  • Tonewheel CX-3 organ: integrálták a közismert CX-3-at a Kronos-ba. A "drawbar"-ok a hangszer bal oldalán található tolópotikkal állíthatók (khm…Kurzweil?), a leslie, és rotary funciókat a joystick látja el.
  • MS20-ex Legacy Analog Collection: Korg MS20
  • Ex Polysix Legacy Analog Collection: Polysix emuláció
  • AL-1 Analog Synthesizer, analóg szintetizátor (gondolom többen a homlokotokra csaptok, hogy "-Köszi!")
  • NOD-7 Waveshaping VPM szintimodul (a Korg Wawestation-höz lehet ez hasonló)
  • STR-1 Plucked String Synthesizer: a vonós szintézis forradalmát ígérik, szintén hasonló részletességgel, mint a zongoramodulban (vonó, húr típusok, pizzicato-k)
  • HD-1 High Definition Synthesizer: egy teljes értékű szintetizátormodul, mindenféle "egyéb" hangszínnel.

Az modulokból összebarkácsolt hangszínek közti váltásnál nem "fullad" a hangszer az ígéretek szerint, elég masszív 12 gigabájt anyag lapul SSD-n, és 1 giga RAM-ot kapott. Az USB-je interfészként is működik (2 Audio in/ 2 Out), 16 effekt teljesen szabad routing-gal, az egészre egy 9 band EQ megy a végén, és egy professzionális mastering eszköz (milyen szépen hangzik). A szekvenszere 16 sávos, 8 collos színes érintőképernyő tapogatható rajta.

Egyelőre ennyit tudunk a Kronos-ról (a specifikáció-fétistől szenvedők örülhetnek, de azért meg kell hallgatni a hangszert vásárlás előtt, láttunk már sajnos tehénen pisztolytáskát) amint jön, lesz demó darabunk belőle, és egy valós tapasztalatokon alapuló kivesézést bízvást ígérhetünk.

A gyártó honlapján a termék itt található.

Már nyugodhatnak a kedélyek, van még új a NAMM alatt.

post-10-0-55551600-1300281847_thumb.jpg post-10-0-79386800-1300281848_thumb.jpg post-10-0-46204800-1300281851_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A midi.blog.hu-on is tévesen cikkezték a hangszert, cimborám kijavította kommentben, itt én teszem meg idézvén őt, még mielőtt valaki hanyatdőlne a számháborúban...

"...az a 12 GB hangminta sehol nem szerepel a speckóban, ellenben ez igen:

Preset PCM: 314 MB (ROM 1,505 multisamples, 1388 drum samples)

Az SSD-re meg ez vonatkozik: Disk Drives: 30 GB SSD (2.5”)"

Link to comment
Share on other sites

"NOD-7 Waveshaping VPM szintimodul (a Korg Wawestation-höz lehet ez hasonló)"

Korg FM hangzása. Prophecyben volt hasonló implementáció.

"STR-1 Plucked String Synthesizer: a vonós szintézis forradalmát ígérik"

Sajna nem húzzák a vonót, csak pengetik a húrokat :( Szintén a Prophecyből.

Link to comment
Share on other sites

"NOD-7 Waveshaping VPM szintimodul (a Korg Wawestation-höz lehet ez hasonló)"

Korg FM hangzása. Prophecyben volt hasonló implementáció.

"STR-1 Plucked String Synthesizer: a vonós szintézis forradalmát ígérik"

Sajna nem húzzák a vonót, csak pengetik a húrokat :( Szintén a Prophecyből.

Az akusztikus fizikai modellezések még most se úgy szólnak ami elvárható lenne, inkább fricskák ezek hogy ilyet is lehet...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

...és egy érdekesség még: a Kronost nagyon kevés helyen árulhatják majd csak, és csak kiemelt dealerek. Pl. a Hit Space! Jól olvassátok: a Kronos a Hit Space-ben kipróbálható lesz. (És persze kapható)

Link to comment
Share on other sites

A midi.blog.hu-on is tévesen cikkezték a hangszert, cimborám kijavította kommentben, itt én teszem meg idézvén őt, még mielőtt valaki hanyatdőlne a számháborúban...

"...az a 12 GB hangminta sehol nem szerepel a speckóban, ellenben ez igen:

Preset PCM: 314 MB (ROM 1,505 multisamples, 1388 drum samples)

Az SSD-re meg ez vonatkozik: Disk Drives: 30 GB SSD (2.5”)"

Eredetileg arról volt szó, hogy akár 12GB-nyi mintát is képes folyamatosan streamelni a technológia.

Link to comment
Share on other sites

"1 giga RAM-ot kapott"

2500 Ft-ba kerül (DDR3-1333-ból).

RAM

"Az SSD-re meg ez vonatkozik: Disk Drives: 30 GB SSD (2.5”)"

14000 Ft az ára.

SSD

Ennél többet vár az ember egy 800 000 - 1 000 000 Ft közti árú szintetizátortól.

16 GB RAM (40e Ft) és 120 GB-os SSD (50e Ft) a reális.

Link to comment
Share on other sites

"1 giga RAM-ot kapott"

2500 Ft-ba kerül (DDR3-1333-ból).

RAM

"Az SSD-re meg ez vonatkozik: Disk Drives: 30 GB SSD (2.5”)"

14000 Ft az ára.

SSD

Ennél többet vár az ember egy 800 000 - 1 000 000 Ft közti árú szintetizátortól.

16 GB RAM (40e Ft) és 120 GB-os SSD (50e Ft) a reális.

A 2999 USA dollár reális ár érte. Ugyanennyi euró már kevésbé jelen árfolyamokon (EUR=265 Ft, USD=182 Ft). Egyébként sweetwateren már lehet rendelni 2999 dollárért plusz 4-500 dollár FEDex költségért. Talán nem is rossz az az ár.

Nekem még egy darabig nem lesz ilyen, legalább a Korg M3 ára leesik 300.000 Ft.-ra, kint már úgyis ennyi használtan ... :D

Link to comment
Share on other sites

"1 giga RAM-ot kapott"

2500 Ft-ba kerül (DDR3-1333-ból).

RAM

"Az SSD-re meg ez vonatkozik: Disk Drives: 30 GB SSD (2.5”)"

14000 Ft az ára.

SSD

Ennél többet vár az ember egy 800 000 - 1 000 000 Ft közti árú szintetizátortól.

16 GB RAM (40e Ft) és 120 GB-os SSD (50e Ft) a reális.

Az árat elsősorban nem az szabja meg hogy mit raknak be hanem hogy mennyi fejlesztés ment bele és hogy a szervizgarancia meddig tart majd. Persze sok, de ha azt vesszük hogy az M3-as árában (mármint amikor még új volt az M3) adják a Kronost is, már nem hangzik olyan rosszul. Adhatták volna Oasys árban is ami tudjuk, azért fájna...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Szerintem is megéri a 2999 USD-t. A demók alapján a három nagy gyártóé közül szerintem messze ez a legjobb workstation szintetizátor. Nem akarom a Rolandot fikázni, de itt van ez a JP-80. Lehet vannak benne jó hangok, de nincsen benne seq és nem sok köze van az eredeti Jupiter-8-hoz (miért is lett Jupiter 80?? mert hogy ugyanolyan szép színes?) és ennek ellenére kerül annyibe, amennyibe kerül...

Az meg, hogy nem 16GB a RAM, hanem csak 1 és hogy kevesebb az SSD meg ilyenek nem határozzák meg a hangzást.. ha nekem workstation szinti közül kellene választani, akkor ez lenne egyértelműen...

Link to comment
Share on other sites

Szerdán láttam HS-be a Jupiter 80-at vicces volt a nagy képernyőn sok kis pici kép ment mintha videó vágó asztal lett volna ahol a a sok videót lehet összevágni...

Szerintem gyönyörű hangszer de nem próbáltam ki csak a Mox-ot. A kronost a kiálításon. Én nekem most nagyon befutú a Mox az alacsony árával. Ha meg lesz ilyenre sok pénzem akkor Kronos.....

Amúgy kérdés a Roland Fantom G sorozatba is ez a SuperNatrual van nem? (Az is lehet elnéztem valamit mutkor neten)

Link to comment
Share on other sites

Szerdán láttam HS-be a Jupiter 80-at vicces volt a nagy képernyőn sok kis pici kép ment mintha videó vágó asztal lett volna ahol a a sok videót lehet összevágni...

Szerintem gyönyörű hangszer de nem próbáltam ki csak a Mox-ot. A kronost a kiálításon. Én nekem most nagyon befutú a Mox az alacsony árával. Ha meg lesz ilyenre sok pénzem akkor Kronos.....

Amúgy kérdés a Roland Fantom G sorozatba is ez a SuperNatrual van nem? (Az is lehet elnéztem valamit mutkor neten)

off:

Nálam is most az MOX a nyerő ws! :) Faszául jönnek fel végre minőségben a cuccok itt, mindemellett az MOX6 gyanúsan best buy kategória világszerte! (ha megvennéd, várom a tapasztalataid, sajna nekem jövőre tolódik a project...)

on:

Link to comment
Share on other sites

Szerdán láttam HS-be a Jupiter 80-at vicces volt a nagy képernyőn sok kis pici kép ment mintha videó vágó asztal lett volna ahol a a sok videót lehet összevágni...

Szerintem gyönyörű hangszer de nem próbáltam ki csak a Mox-ot. A kronost a kiálításon. Én nekem most nagyon befutú a Mox az alacsony árával. Ha meg lesz ilyenre sok pénzem akkor Kronos.....

Amúgy kérdés a Roland Fantom G sorozatba is ez a SuperNatrual van nem? (Az is lehet elnéztem valamit mutkor neten)

A Fantom G leírásában így szerepel a SunperNatural: "2XARX bővíthetőség SuperNATURAL technológiával" tehát szerintem ez azt jelenti, hogy alapól nincsen benne ilyen hangkeltő, de ARX bővítőkártyákon van.

Link to comment
Share on other sites

Bekopizva az oldalról:

A Fantom-G az első olyan hangszer, amely a Roland forradalmian új ARX bővítőit képes fogadni. Mindegyik ARX kártya egy önálló szintetizátor, amely a Roland által szabadalmaztatott SuperNATURAL hangtechnológiával van felvértezve, lehetővé téve a hangszerek fizikai modellezését és egyedi hangzások létrehozását.

http://www.rolandee.hu/product.php?node_id=2004587

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...