Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Motu Ultralite MK3 USB mode


tbrown

Kérdés

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata Motu Ultralite MK3 Hybrid interfészt USB mode-ban üzemeltetni?

Alapaból Firewire-s, de most lecserélem a gépemet, és azon már nincs firewire, csak usb.

A menüjében át lehet váltani USB mode-ra, de azt írja olyankor, hogy "Disconnect FW cable". Hiába húztam ki a FW kábelt ugyanúgy USB-n marad, nem tudom átváltani USB.re.

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2020. 12. 09. at 7:59 írta tbrown:

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata Motu Ultralite MK3 Hybrid interfészt USB mode-ban üzemeltetni?

Alapaból Firewire-s, de most lecserélem a gépemet, és azon már nincs firewire, csak usb.

A menüjében át lehet váltani USB mode-ra, de azt írja olyankor, hogy "Disconnect FW cable". Hiába húztam ki a FW kábelt ugyanúgy USB-n marad, nem tudom átváltani USB.re.

 

Meg is válaszolnám magamnak (leginkább azoknak akik még ilyennel beszopódnak majd) a megoldást.

Úgy néz ki, hogy nem mindegy, milyen firewire kártyán keresztül hajtjuk a Motu-t. A VIA és egyéb olcsóbb chipsettel szerelt kártyákkal vagy nem megy, vagy döcög, akadozik kínlódik. Sajnos megkellett venni a drága Realtech chipes kártyát, viszont ezzel kb. olyan simán megy a hangkártya, mint MAC alatt.
Úgyhogy kerüljétek messzire az olcsó Firewire kártyákat. A Digitus 9000 ft-os FW kártyájával a frissen telepített Windows-nál kékhalál volt már akkor is, ha csak engedélyeztem a hangkártyát mint audio eszközt.

Most egy Startech kártyával (30 ezer ft.) tökéletesen működik.
Egyébként írják a Motu support oldalán, hogy Realtech chipes kártyát használjunk, de nekem a régi gépemben egy 6000 ft-os VIA chipes kártyával is ment, bár az igaz, hogy produkált érdekes dolgokat, és a sample rate váltásoknál sokszor megfagyott. Ugyanez a hangkártya pl. MAC alatt röccenés nélkül tökéletesen ment, mivel ott alaplapi minőségi FW portok vannak, de ezt akkor még nem tudtam, azt gondoltam, hogy a MAC-es driver jobban megvan írva.
Egyébként az egész szopás onnan indult, hogy új PC-re költöztem, és az új alaplapokon már nincs FW port. Egyszerűen nem találtam olyan alaplapot, amin lett volna. Azért ez szomorú, mert annyira még nem elavult szabvány, de ha az is, nagyon sok pro audio termék használja ezt a portot a mai napig, csak a Windows fejlesztői elengedték az egész FW port témát.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A FireWire kérdést úgy a legegyszerűbb elintézni, hogy vannak régi, különféle audio/video kártyák, amelyeken mellékesen FW port is van. Pl. videodigitalizáló vagy tévétuner (pl. Leadtek WinFast), vagy hangkártyák (pl. Creative Audigy) stb. Lehet, hogy a kártya az eredeti funkciójára már mai körülmények között jórészt alkalmatlan, de attól még az FW továbbra is használható marad belőle. És az ilyeneken gyakran TI (Texas Instruments) chipkészletes kontrollerek vannak, ami a legmegbízhatóbb. Drivert se kell telepíteni, hisz a FireWire-t alapból is kezeli a Windows.

Legalábbis, amíg elegendő FW400 (nincs szükséged FW800-ra). Vateráról, bontóból, vagy más használt forrásból az ilyeneket fillérekért, akár ingyen össze lehet szedni.

Nekem is így van FireWire port az összes PC-mben (régi tévétuner kártyával, illetve az E-MU hangkártyán is van), és abba dugva használok egy Echo AudioFire hangkártyát.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 12. 09. at 7:59 írta tbrown:

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata Motu Ultralite MK3 Hybrid interfészt USB mode-ban üzemeltetni?

Alapaból Firewire-s, de most lecserélem a gépemet, és azon már nincs firewire, csak usb.

A menüjében át lehet váltani USB mode-ra, de azt írja olyankor, hogy "Disconnect FW cable". Hiába húztam ki a FW kábelt ugyanúgy USB-n marad, nem tudom átváltani USB.re.

 

Nekem van egy ilyenem, tökéletesen működik. Mondjuk FW-n még nem próbáltam. Szerintem ha telepíted a drivereit, bedugod USB-re, akkor át tudod váltani, vagy magától megcsinálja. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...