Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Focusrite Scarlet 2i2 (1.gen) kék halál


Core

Kérdés

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy Dell G5 5500 (Intel Core i7 10750H, Nvidia Geforce GTX 1650i, 16GB RAM, 512 GB SSD) laptopot. Windows 10 Pro-t telepítettem rá. Rákötöttem a jó öreg Focusrite Scarlet 2i2 hangkártyámat, és sajnos a számítógép indításakor, vagy újra indításakor kb. 5 alkalomból 4-szer kék halállal indul a gép. Teljesen mindegy, melyik USB aljzatba dugom. Ha nincs rádugva a hangkártya, akkor tökéletesen működik. Minden szoftverem jogtiszta, minden driver feltelepítve és a legfrissebbek. 

Van-e valakinek ötlete, mi okozhatja a problémát és hogyan lehetne megoldani?

Minden ötletet, segítséget nagyon köszönök!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
4 órája írta wolf:

A beteg tökéletesen leírt panaszaiból én arra következtetnék, hogy a hangkártya drivere lehet a ludas. Nem biztos, hogy a legfrissebb mindig a jobb. Megpróbálnám egy-két generációval régebbi driverrel.

Köszi, ki is próbáltam gyorsan. Találtam egy 2017-es verziót a régi mappáimban. Feltelepítettem, látszik is az eszközkezelőben, de mégsem hajlandó a számítógép így használni a Scarlett-et. Cubase-t elindítottam, de ott is, ha kiválasztom, hibára fut. Sajos... Azért még egyszer köszi! 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta Core:

Köszi, ki is próbáltam gyorsan. Találtam egy 2017-es verziót a régi mappáimban. Feltelepítettem, látszik is az eszközkezelőben, de mégsem hajlandó a számítógép így használni a Scarlett-et. Cubase-t elindítottam, de ott is, ha kiválasztom, hibára fut. Sajos... Azért még egyszer köszi! 

Próbáld ki egy másik géppel, amin nem Win 10 van. Nekem anno egy Avid Duet szívta a vérem, csak nálam fordítva volt. PC-n kékhalál, laptopon gond nélkül ment minden. Érdekes mód win7 rendszer volt mind a kettőn, minden szoft ugyanaz, csak ugye a HW-k nem stimmeltek. Rengeteg telepítés után sikerült valahogy megoldanom, és igazából a mai napig nem tudom hogy csináltam meg, de amikor jó lett, rendszer biztonsági mentést végeztem, hogy ha ne adj Isten baj van, akkor abból újra telepítem és kész. De azt tudom, hogy SSD-t cseréltem és úgy lett jó... na már most...aztán arra az SSD-re is klónoztam a rendszert, amivel először kék halálozott, és mégis jó lett. Ha jól emlékszem, az egyértelműen látszott, hogy az SSD írás/olvasási sebessége is teljesen más volt a pirossal keretezett rész eléggé kis érték volt, amikor kék halálozott. Valami chipset drivert is próbálj ki mást.  

Crd.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm az újabb tippeket!

Lehet, hogy közben megoldódott a probléma, bár nem akarom elszólni magam. A hangkártya kábelét kicseréltem és azt egy USB HUB-ba dugtam, aminek saját tápellátása van. Azóta nem történt kékhalál (érdekes, a hangkártyával kapott kábellel ott is problémázott).

A korábbi laptopomon (ASUS X555lb) win 10 van és ezt a hangkártyát használtam, azon működött, bár ott is csak az USB HUB-ba dugva. Annál a sima USB 2-es aljatba bedugva nem is érzékelte a számítógép. Ott viszont sosem volt kékhalál, így nem idegesített.

Az energiagazdálkodásban nekem csak a kiegyensúlyozott választható. Nem is értem....

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta Core:

Úgy látom, nálam nagyon be vannak korlátozva a lehetőségek:

image.png.172429af96bc22a5f423b6889dad6ea4.png

Hááát......mit mondjak...nagyon is. Teljesen rendszergazda módban vagy? Tudsz létrehozni saját sémát? Esetleg egyel előrébb lévő menüben a további sémák látszódnak egy lenyíló fül alatt? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta Hobkins:

Hááát......mit mondjak...nagyon is. Teljesen rendszergazda módban vagy? Tudsz létrehozni saját sémát? Esetleg egyel előrébb lévő menüben a további sémák látszódnak egy lenyíló fül alatt? 

Utánanéztem, sajnos a legújabb Windows 10-ben nincs már lehetőség további módosításokra. Sok a felháborodott komment, de nem hatja meg a Microsoft-ot...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...