Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Roland-cubase 5


Martinkaaa

Kérdés

Sziasztok! Nekem van egy Roland G70 hangszerem és az usb csatlakozó által szeretném midi billentyűzetként használni a Cubase programban elvileg össze lehet hozni de én nem igazán értek ehez, ezzel kapcsolatban próbálnák kérni segítséget.

Szóval mikor a hangszert össze kapcsoltam először a számítógéppel akkor a sz.gép be aktiválta mint például mikor egy új billentyűzetet vagy ilyesmit csatlakoztatok a géphez.

Viszont a Cubaseval nem sikerül össze hoznom a Midi beállításnál inaktív jelet ad.

Hogyan lehetne megoldani, vagy egyáltalán meg lehet így csinálni?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
7 órája írta Martinkaaa:

Sziasztok! Nekem van egy Roland G70 hangszerem és az usb csatlakozó által szeretném midi billentyűzetként használni a Cubase programban elvileg össze lehet hozni de én nem igazán értek ehez, ezzel kapcsolatban próbálnák kérni segítséget.

Szóval mikor a hangszert össze kapcsoltam először a számítógéppel akkor a sz.gép be aktiválta mint például mikor egy új billentyűzetet vagy ilyesmit csatlakoztatok a géphez.

Viszont a Cubaseval nem sikerül össze hoznom a Midi beállításnál inaktív jelet ad.

Hogyan lehetne megoldani, vagy egyáltalán meg lehet így csinálni?

Szia!

Igazából egyetlen dolgot kell tenned. Telepítened kell a Roland G70 USB-MIDI driverét és kész. Onnan kezdve, hogy a számítógép látja, mint hang eszköz, a Cubase is látni fogja és semmi teendőd nincs a Cubase-zel. Csak annyit kell tenned, hogy ismerje a Windows, mint Hardver. Ha ez meg van, akkor indítod a Cubaset, add midi track, vagy Instrument track, és használhatod mint midi billentyű. Mindjárt ránézek a neten, hogy van-e külön USB-MIdi drivere, vagy esetleg Plug&Play. Nekem Edirol billentyűm volt, ahhoz kellett driver. Az Edirolt is a Roland gyártja.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Hobkins:

Mindjárt ránézek a neten, hogy van-e külön USB-MIdi drivere, vagy esetleg Plug&Play

Apámnak is G70 van. Ez csak úgy plug&play, hogy a hangszer belső memóriáját vagy az opcionális memóriakártyát felismeri a Windows mint külső lemez meghajtó. Midihez driver kell, meg a midi menüben beállítani a hangszeren a setupot, mert vagy csak arranger módban vagy csak seq. módban kezeli a midit, attól függően hogy mit akarunk vele csinálni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta djuice:

Apámnak is G70 van. Ez csak úgy plug&play, hogy a hangszer belső memóriáját vagy az opcionális memóriakártyát felismeri a Windows mint külső lemez meghajtó. Midihez driver kell, meg a midi menüben beállítani a hangszeren a setupot, mert vagy csak arranger módban vagy csak seq. módban kezeli a midit, attól függően hogy mit akarunk vele csinálni.

Nagyon szépen köszönöm a tájkékoztatást! Mint azt már párszor leírtam, a támogatás miatt GYŰLÖLÖM a Rolandot! Egy darab drivert nem találtam a honlapjukon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...