Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Upgradelsz Pro Tools 9-re?


DragonTamás

Crossgrade Pro Tools 9-re  

11 szavazat

  1. 1. Upradelsz-e Pro Tools 9-re?

    • Igen, mert szerintem megéri
    • Nem, mert szerintem nem éri meg
    • Nem tudom eldönteni, hogy megéri-e
    • Megvárom a következő verziót
    • Már upgrade-eltem! ;)


Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Nem találtam lehetőséget a javításra.

Lehetetlen :) Vagy az előtt nézted, mielőtt moderátorrá neveztelek volna ki. Nézd csak:

post-1-0-44319300-1300406248_thumb.jpg

Akik modernebb géppel rendelkeznek, átkapcsolhatnak WYSIWYG (RTE) szerkesztőre és flash uploaderre, ami két checkboxnyi zsírság: :)

post-1-0-69063900-1300406298_thumb.jpg

Még egy dolgot tettem: bekapcsoltam, hogy ez a téma értékelhető legyen! :)

post-1-0-15065600-1300406382_thumb.jpg

És mégvalami: mindenki a beírástól számított 10 percig szerkesztheti a hozzászólását is.

Legyen még ikonbonanza is:

onguard.gif

"Coolness, or what?!"

post-1-0-44319300-1300406248_thumb.jpg

post-1-0-69063900-1300406298_thumb.jpg

post-1-0-15065600-1300406382_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

No, ígértem, hogy én is kommentálom a dolgot (ha már eleve én kértem ezt...)

Én upgradeltem. Két dolog vezérelt. Nyilván nem titok az én Pro Tools blogom, ez volt az egyik, nem hagyhattam ki az upgradet.

A másik az új dolgokról szól. A pro tools 9 óriási előrelépés, még a 8-as verzióhoz képest is. Egyrészt egy halom olyan funkció alap lett, ami régebben keményen fizetős volt (multitrack bd, stb.). Ez mindig jó dolog. Kinyitották a rendszert, tehát bármilyen értelmes hangkártyával lehet használni, ez az ő esetükben nagy lépés. Nagyon sokat tettek a stabilitásért is, és azóta sem állt le a meló. Nekem ezek voltak a fő szempontok.

Van még egy utolsó is (ami már a harmadik), amit csak félve írok le, mert már sokszor leidiótáztak emiatt. De, szerintem, ha egy cég nyilvánvalóan igyekszik kiszolgálni a felhasználóit, akkor igenis megérdemli a pénzünket. Tudom, hogy ilyenkor sokan felhördülnek, de tudok sok olyan külföldi kollégámról, aki csak azért vásárolt az első pillanatban upgradet, mert ezzel támogatta a céget (utána még sokáig nyolcast használt). Ez lehet baromságnak tűnik, de hát soha nem mondtam, hogy 100-as vagyok.

És végül, egy kis összefoglaló: http://digisample.hu/blog/avid-pro-tools-9/

Itt van táblázat, magyarázat, minden. Hátha így könnyebb mérlegelni. :sword: (a kis figurákat meg imádom...)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...