Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

PreSonus Studio 1810c


Pitta1972

Kérdés

Szervusztok !

A problémám a következő:

Adott egy Presonus 1810c külső hangkártya, és egy HP Probook számítógép Core I5 proci 16 GB ram magonként 2,5 GHz. Szóval ha nem csalnak az ismereteim akkor elégnek kéne lennie. A gépen teljesen szűz 64 bites Win 10 Home. Minden frissítés telepítve. Hangkártyát csatlakoztatás után felismerte, saját win driverrel meg is szólaltatta. Presonus oldaláról telepítettem a Universal Controlt és onnantól csak recsegve ropogva ad ki némi hangot, a procit 100% on pörgeti. Nem hajlandó megszólalni. Sebaj valamit elcsesztem uninstall. Újra csatlakoztatás, win ismét felismeri, megszólal, universal controll ujra telepít hiba ismét, de mostmár a gép saját integrált hangkártyája is recseg . Gépnek gyalu egész Win 10 újra telepít tökéletesen szól az integrált hangkártya csatlakoztat, win felismeri általános driverrel csatlakoztatja szól. Universal Controll telepít proci 100 % on minden megáll még egy egér mozdítás is 10 perc. Ötletek? Előre is köszönöm a segítséget.

Szerkesztette Pitta1972
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
4 órája írta wolf:

A hiba részletes leírása nem tartalmazza az ASIO driver telepítését, meglétét és állapotát... buffer méret stb. Ezzel mi a helyzet?

javíts ki ha nem jól tudom, nem vagyok profi de a presonus ezközök nem telepítik az ASIO-t saját megoldásuk van rá. Erre enged következtetni hogy a párom (szebbik felem 😃) jóval gyengèbb lenovo 2 magos celeron 4 gb memóriás gèpère simán felment ès jelen pillanatban is üzemel csak nem ez a cèl. Szóval átnèztem a lenovot ès azon sem találtam a telepítès után asio-t. De mint mondtam hobbysta vagyok egy barátomnak a gèpèt kène pátyolgatnom de nem jutok előre, a 3. full win telepítèsnèl vagyok. ès előre lèpès ohne. Jó tudom, mostmár csináltam visszaállítási pontot akkor mikor mèg minden tökèletesen működik. Köszönöm hogy foglalkozol a problèmámmal. Biztos jóval többet tudsz a dologról javíts ki ha hülesèget beszèltem. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta Pitta1972:

javíts ki ha nem jól tudom, nem vagyok profi de a presonus ezközök nem telepítik az ASIO-t saját megoldásuk van rá. Erre enged következtetni hogy a párom (szebbik felem 😃) jóval gyengèbb lenovo 2 magos celeron 4 gb memóriás gèpère simán felment ès jelen pillanatban is üzemel csak nem ez a cèl. Szóval átnèztem a lenovot ès azon sem találtam a telepítès után asio-t. De mint mondtam hobbysta vagyok egy barátomnak a gèpèt kène pátyolgatnom de nem jutok előre, a 3. full win telepítèsnèl vagyok. ès előre lèpès ohne. Jó tudom, mostmár csináltam visszaállítási pontot akkor mikor mèg minden tökèletesen működik. Köszönöm hogy foglalkozol a problèmámmal. Biztos jóval többet tudsz a dologról javíts ki ha hülesèget beszèltem. 

 

túl vagyok a bios frissítèsen, teljes hp support diagnosztika, mindent jónak talál. ennek ellenère semmi nem jó. tele a bugyrom. elkezdtem baseball ütőket nèzegetni, hogy melyik állna jól neki 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Épp most írta Pitta1972:

túl vagyok a bios frissítèsen, teljes hp support diagnosztika, mindent jónak talál. ennek ellenère semmi nem jó. tele a bugyrom. elkezdtem baseball ütőket nèzegetni, hogy melyik állna jól neki 🤣🤣🤣

ja hozzátève hogy a kis celeron procis 2 magos magonkènt 1,6 ghz 4 giga ramos kis szutykon meg hasít (na jo ez idèzőjelben ) de akadásnèlkül megy minden, studio one artist feltelepítve ès műkszik. i5 nègymag magonkènt 2,5 ghz 16 mb memóriát meg abban a pillanatban agyon üti ahogy bedugom az usb kábelt. Tuti hogy èn vagyok a tök,(a számítógèp nem szokott az lenni csak a felhasználó) de nem tudok rájönni hogy mi a nem gól. Tele a tö... pufferem! Help please! Előre  is köszi Üdv Pitta. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta Pitta1972:

ja hozzátève hogy a kis celeron procis 2 magos magonkènt 1,6 ghz 4 giga ramos kis szutykon meg hasít (na jo ez idèzőjelben ) de akadásnèlkül megy minden, studio one artist feltelepítve ès műkszik. i5 nègymag magonkènt 2,5 ghz 16 mb memóriát meg abban a pillanatban agyon üti ahogy bedugom az usb kábelt. Tuti hogy èn vagyok a tök,(a számítógèp nem szokott az lenni csak a felhasználó) de nem tudok rájönni hogy mi a nem gól. Tele a tö... pufferem! Help please! Előre  is köszi Üdv Pitta. 

baxus egy nagy különbsèg van a gyengèbb lenovo javára. azon win 10 prof van a Hp-n megy csak win 10 home. okozhaja ez a pronlèmát?? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Lehet, hogy az asio driver a buffert a két gépen automatikusan más értékre állítja be. A túl kicsi pattogást, akadozást generál (és erőforrásigényesebb), a túl nagy oké, de növekszik a latency. Állítsd nagyobbra, és a próbák során mehet egységenként lefelé addig, amíg problémát nem okoz. (Block Size)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én első blikkre az eszközkezelőben nézném meg, hogy tényleg ugyanaz a driver van-e telepítve a két gépen. Néha a windows "okoskodik", és telepít valamilyen "nem odaillő" drivert bizonyos HW-ekhez, amikről meg van győződve, hogy jó. Pedig nem. (Pl. az EMU kártyáinál rendre fel akart telepíteni valamilyen Creative SB-Live/Audigy drivert, mert hogy ugyanaz az EMU chip volt rajtuk...)
Ha nem ez a helyzet, akkor valóban a buffer méret / latency beállítást kellene megnézni. (Illetve, ha már úgy is benne vagy a többszöri Windows telepítésben, telepíts egy Win10 Prot - azt hiszem, 30 napig lehet teljes körűen használni reg. nélkül. Na, persze bizonyos beállításokat nem enged - taskbar, képernyő tulajdonságok - de ettől még megy.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta Pitta1972:

köszönöm a segítő szavakat mindent vègig próbáltam. semmi nem segített. Vègül win 10 pro telepítès. Ez ugy nèz ki megoldja. nem örülök most vehetek egy licence-t 30 napig tesztelem, ha minden ok akkor fizetek mint a katonatiszt

 

Nézz körül a neten, mert lehet találni olyan boltot, ahol VALÓBAN nagyon olcsón adnak "újraaktiválható" licenszeket. 
Egyébként egy apró trükk: ha van windows 7 pro verzióhoz valid licenszed, akkor fel tudod telepíteni és aktiválni a windows 10 prot. 
Az alap trükk, hogy fel kell telepíteni a Win10-est úgy, hogy nem adsz meg kódot, utána rögtön telepíted újra, mint egy "upgrade" ugyanazt a Win10-et, még mindig kód nélkül (azt hiszem, másodszor nem kéri), majd a "gépházból" aktiválod. (Többször telepítettem már így jogtiszta Win7 kulccsal Win10-et.)

A Win10 megjelenésekor volt egy "promóció", hogy jogtiszta Win7-re lehet upgrade-elni ingyen. A promóció ugyan 1 évre szólt, de a lehetőséget meghagyták, csak nem reklámozzák.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta Bendi:

Nézz körül a neten, mert lehet találni olyan boltot, ahol VALÓBAN nagyon olcsón adnak "újraaktiválható" licenszeket. 
Egyébként egy apró trükk: ha van windows 7 pro verzióhoz valid licenszed, akkor fel tudod telepíteni és aktiválni a windows 10 prot. 
Az alap trükk, hogy fel kell telepíteni a Win10-est úgy, hogy nem adsz meg kódot, utána rögtön telepíted újra, mint egy "upgrade" ugyanazt a Win10-et, még mindig kód nélkül (azt hiszem, másodszor nem kéri), majd a "gépházból" aktiválod. (Többször telepítettem már így jogtiszta Win7 kulccsal Win10-et.)

A Win10 megjelenésekor volt egy "promóció", hogy jogtiszta Win7-re lehet upgrade-elni ingyen. A promóció ugyan 1 évre szólt, de a lehetőséget meghagyták, csak nem reklámozzák.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

probook (win pro), presunus (audibox), studio one artist, recsegett.

az első probléma az volt, hogy win hangvezérlő maximumon volt. később, amikor több sávot használtam, majd effekteket, akkor hangerőtől függetlenül, mindig. 

studio one (artist), beállítások, audio setup, dropout protection - maximumra, enable plug-in NAP - pipa. ez megoldotta a problémát.

egyébként annyit olvastam még ezzel kapcsolatban, hogy nem mindegy, hogy usb 2 vagy 3- ba dugod - usb 2 nálam a javasolt -, valamint az sem, hogy a telepítéskor, melyik kimenet volt használva - ergo, nem javasolja, hogy kimenetet váltogass a telepítés után. nekem ez kicsit feleslegesen háklisnak tűnik, de egyelőre és már nincs gondom a fenti beállításokkal.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

kifogtok röhögni, kínomban universal controllnak adtam egy uninstallt. ujraindítás, win adja a kis drivereit a 1810 hez. minden hangot egy pörcenès nèlkül lejátszik. studio one indul rögzít lejátszik csinálja a dolgát. abban a pillanatban hogy vissza telepítem a universal controlt, megöli az egèsz gèpet. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ezt az Universal Controll-t a kezdettől fogva nem értettem, hogy minek, az csak a firmware frissítéshez kell (a gyártó írja), de ha minden pöpec, minek frissíteni? Aranyszabály: ami műlödik, ne basztasd... alapból feltételeztem, hogy sima ASIO driverrel működni kellene.

Nem röhög ki senki sem, bárki járhat így, én is jártam hasonló cipőben (Studio One-al), választ nem kaptam, egy véletlen eset oldotta meg a problémát.

A Windows hangerő témán kicsit fennakadtam... hogy hogy nem 100? Hiszen ott a hangkártya! Tegyük fel, hogy a "rendszerben" torzítást észlelünk... ezt soha nem a win hangerőpoti állásának állapota fogja okozni. (Silk mester egyébként több videóban is elmagyarázta, hogy miért is ne ott szabályozzuk a hangerőt.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...