Jump to content
Ménemszól.hu

Kurzweil hangminta CD-k olvasása

Share

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy nagy kupac Kurzweil CD-m CUE/BIN formátumban, melyeket sem a WinCDEmu, sem a PowerISO nem olvas, mondván, hogy érvénytelen formátum. A CRC-jük rendben. Az eredeti doksi szerint ezeket csak és kizárólag a Kurzi tudná olvasni a megfelelő SCSI CD meghajtó segítségével. Tudtok bármilyen konverterről, amivel ki tudnám nyerni a fájlokat belőlük? Annyira kíváncsi lennék rájuk. :)

Válaszolta (szerkesztve)
2 órája írta Blank:

Tudtok bármilyen konverterről, amivel ki tudnám nyerni a fájlokat belőlük? Annyira kíváncsi lennék rájuk.

Awave Studio

Szinte mindennel elbánik, Roland cd-kkel is, Yamahával is. Asszem az Emu lóg ki a sorból ott.

(Demóként 30 napig is teljesen működik, máris letöltheted, hallgathatod az anyagokat, de az Audiozon is fent van! 🙃)

Ha meg lesz a diszkekről listád utána, lehet hogy érdekel is 1-2 majd ha úgy van...

Nekem a Voice of Take 6 van meg! :)

Szerkesztette djuice

33 perccel ezelőtt írta djuice:

Awave Studio

Szinte mindennel elbánik, Roland cd-kkel is, Yamahával is. Asszem az Emu lóg ki a sorból ott.

Köszönöm! Telepítettem és ha jól értelmezem, ez a szoftver alapértelmezetten a hangmintákat nyitná meg. Van benne ugyan egy I/O menüpont, amely alatt találtam olyan gombot, hogy "Read from Kurzweil CD", ám ez eleve meghajtót kér, ISO vagy BIN/CUE fájlokkal nem tud mit kezdeni. Következésképp emulálni kellene a CD-t, mert nekem ugye a BIN/CUE fájlok vannak vinyón. Emulálni pedig ezzel sem tudom épp úgy, ahogy a korábban említett két szoftverrel sem. :(

2 perccel ezelőtt írta Blank:

Következésképp emulálni kellene a CD

Igen, ahhoz meg ez kell pl. hogy becsatold a rendszernek a lemezképet és úgy kezeld mint cd-t. Sajna az Awave nem tudja megnyitni közvetlenül, mint más progik (amik meg nem ismerik a Kurzweil formátumot). A windowsnak persze továbbra is értelmezhetetlen formátum lesz. 

https://www.elby.ch/hu/products/vcd.html

3 perccel ezelőtt írta djuice:

Igen, ahhoz meg ez kell pl. hogy becsatold a rendszernek a lemezképet és úgy kezeld mint cd-t. Sajna az Awave nem tudja megnyitni közvetlenül, mint más progik (amik meg nem ismerik a Kurzweil formátumot). A windowsnak persze továbbra is értelmezhetetlen formátum lesz. 

https://www.elby.ch/hu/products/vcd.html

Szuper, ezzel tényleg sikerült emulálni és most már böngészhetem őket! Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!

44 perccel ezelőtt írta Blank:

ha jól értelmezem, ez a szoftver alapértelmezetten a hangmintákat nyitná meg

Ja, amúgy azt is tudja, meg van egy ikon fent, ami ha be van kapcsolva, akkor spacet nyomva az adott minta rögtön hallgatható ami ki van jelölve a fő ablakban.

A driveokról viszont, a sampling cd-k szerkezete függvényeként, adott partíciókon kell bogarászni és hogy onnan mit húzzon be a program magának...

Nagyon sok formátumot ismer. Én pl. a Korgjaimhoz csináltam vele multisample keymappeket. Tud 1-2 jópofa dolgot a minta böngészesen túl is! :)

3 perccel ezelőtt írta djuice:

Ja, amúgy azt is tudja, meg van egy ikon fent, ami ha be van kapcsolva, akkor spacet nyomva az adott minta rögtön hallgatható ami ki van jelölve a fő ablakban.

A driveokról viszont, a sampling cd-k szerkezete függvényeként, adott partíciókon kell bogarászni és hogy onnan mit húzzon be a program magának...

Nagyon sok formátumot ismer. Én pl. a Korgjaimhoz csináltam vele multisample keymappeket. Tud 1-2 jópofa dolgot a minta böngészesen túl is! :)

Igen, most bogarászom, meglehetősen mély. :) Ajj, ha annyi időm volna, mint húsz évesen... éjt nappallá téve tudtam volna böngészni ezeket a mintákat, annyi van.

7 perccel ezelőtt írta Blank:

ha annyi időm volna, mint húsz évesen... éjt nappallá téve

Ja, hát csaladosoknak marad az éjszaka... :)

Persze az adott minták nyersen nem túl sok izgalmat mutatnak ahhoz képest ahogy adott hangszerben a szintézissel és effektekkel meg tudtak szólalni, majd ezt úgy is látod.

Egyszer kérdeztem én is itt, milyen jó volna, ha egy ilyen virtual driveot a samplerek scsi-n keresztül is láthatnának önmaguk a winfosból. Bár lövésem sincs, hogy a drive emulatorok csak az ATAPI felületet kezelik, emulálják vagy a scsi-t is egyúttal. Ha ezt kideríted esetleg, jár a pirospont +1 sör! :D

(Nekem már ui. se sampler, se scsi kártya.)

Válaszolta (szerkesztve)
7 perccel ezelőtt írta djuice:

Ja, hát csaladosoknak marad az éjszaka... :)

Persze az adott minták nyersen nem túl sok izgalmat mutatnak ahhoz képest ahogy adott hangszerben a szintézissel és effektekkel meg tudtak szólalni, majd ezt úgy is látod.

Egyszer kérdeztem én is itt, milyen jó volna, ha egy ilyen virtual driveot a samplerek scsi-n keresztül is láthatnának önmaguk a winfosból. Bár lövésem sincs, hogy a drive emulatorok csak az ATAPI felületet kezelik, emulálják vagy a scsi-t is egyúttal. Ha ezt kideríted esetleg, jár a pirospont +1 sör! :D

(Nekem már ui. se sampler, se scsi kártya.)

Esetemben egy SD kártyás megoldás van applikálva a Kurziba, az - ha jól tudom - 8GB-ig mindent megeszik. Az imént toltam rá egy halom 16 megás zongorát, de na... 2022 van. A legjobb sem szól úgy mint egy zongora, de a régi M1-re köröket ver. Azt viszont még nem igazán értem, hogy bár a "krz"-ként mentett fájlok ugye komplett instrument map-ek, tehát elvben bennük van minden lényegi infó, a mapping-ek rendben is vannak, de a burkolók valamiért nem kerülnek betöltésre. Példának okáért a zongorát egy közel 3sec-es attack-kel húzta be, csak mert előtte egy pad-ot nyomkodtam. Furcsa a Kurzik lelki világa: Értem én, hogy Steve szegény vak, de miért kell a user-eket körbe-karikába szopatni, sosem fogom megérteni.

Szerkesztette Blank

6 perccel ezelőtt írta István0718:

Cdxtractor remekül kezeli a Kurzweil hangmintákat.  Anno sokat dolgoztam vele!

Ha erre gondolsz http://www.soundlib.com/cdxtract/ az ismerős, de évtizedek óta nem fejlesztik és nagyon sok konvertálási hibával dolgozott a szerencsétlen, még Akai lemezeknél is volt olyan partíció amit nem is látott. :(