Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Stúdió monitor szintetizátorhoz??


pixlat

Kérdés

Tanácsra lenne szükségem. Eddig fejhallgatóval készítettem el a különféle élő projectekhez szükséges billentyű hangszíneimet, de sokszor ez a megoldás zsákutcába vitt, mert a próbatermi és színpadi PA-kon teljesen másképp szóltak. Tudtok ajánlani olyan megoldást, amivel közelebbi eredményeket tudok elérni? 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
4 órája írta pixlat:

Tudtok ajánlani olyan megoldást, amivel közelebbi eredményeket tudok elérni? 

Itt a választék: https://www.hitspace.hu/shop?order=list_price+asc&category=710 
  Az a baj, hogy a stúdió monitorokkal leginkább lemezkész anyagokat szoktak belőni. Az élő hangosítás az egy másik állatfaj, így ez is teljesen más irányba fog vinni. ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta pixlat:

Eddig fejhallgatóval készítettem el a különféle élő projectekhez szükséges billentyű hangszíneimet, de sokszor ez a megoldás zsákutcába vitt, mert a próbatermi és színpadi PA-kon teljesen másképp szóltak.

Halli! 28 éve csinálom pont ugyanezt élő zenekarban. Őszintén szólva nem tudok frankó megoldást javasolni hangfal ügyben. Én egy-egy nagyobb szerkesztés után lementem a próbaterembe amikor nem volt ott senki, és úgy próbáltam le PA-n hangosan amit csináltam, és tettem meg a módosításokat. 

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 11. 27. at 19:56 írta pixlat:

Hát köszönöm nektek a véleményeket, akkor szerintem maradok a bevált, fejhallgatós módszernél...

Minden stage mas lesz, minden probaterem hangzasa mas, ezeket ujramodellezni nem probalnam, inkabb az otthoni lehallgato spektrumot tennem szinesebbe, 

Ezert szerintem a fules is egy megoldas. A masik (nalam joval tapasztaltabb motosoktol lesve), hogy beszerzel min2 radikalisan kulonbozo hagfalszettet es kapcsoloval valtod. PA-n valoban minden mas, es pont ezert nem javasolnam az elere vasalt sebeszi pontossaggal dolgozo (es elektromos auto araban levo) studio monitorokat. Lehet a helyedben vennek egy belepo szintu PA-val vagy beszereznek egy sztandard hangfalas gitarerositot. Ezt izles szerint megvadithatod egy aplifier UAFX pedallal.    

Opcio meg egy masik fules beszerzese (pl ha zart akkor egy nyitottal, vica versa). 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...