Jump to content
Ménemszól.hu

🤦‍♂️Ha kapott volna egy 3000 forintos kijelzőt és még 1000 forintnyi enkódert...


V László

Recommended Posts

  • V László changed the title to 🤦‍♂️Ha kapott volna egy 3000 forintos kijelzőt és még 1000 forintnyi enkódert...
Válaszolta (szerkesztve)
1 órával ezelőtt írta cursortoxyz:

Ezeknek az olcsó AIRA cuccoknak sajnos/szerencsére ez a formátuma. Kész csoda, hogy egy SH-101-et sikerült ilyen formátumba begyömöszölni. Én mindenképpen veszek egyet. :)

Lehet, hogy én is veszek, de utána úgyis el fogom adni, mert fel fog baszni, hogy Mortal Kombat kivégzéseket kell megtanulnom alapbeállítások eléréséhez. :) 
Valamiért kötelezőnek érzik a szinti gyártók, hogy használhatatlan menübúvár, shiftkombó kezelőfelületeket csináljanak.
Ezt kellett volna az SH-4d-be tenni és a kettő közötti áron adni, de így mindkettő használhatatlan, mert 3x annyi opciójuk van, mint amit a kezelőfelületük elbír.

Szerkesztette Kilobeat
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Valahol okos húzás ez az Aira Compact sorozat. 
Megcsinálták az ACB-t a boutique szériához, aztán készítettek vele plug-ineket - illetve valahol párhuzamosan futott ez a két szál -, most újabb bőrt húznak le róla ezekkel. 
Ügyes! :)

És ráadásul nekem is “gusztusom támadt rá”. Persze, az MC-101 mellé teljesen felesleges. De még is..,

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...
14 órája írta cursortoxyz:

Pont ma tekergettem az SH-4D mellett külsö szekvencerrel és még mindig brutálisan jól szól. Nyilván alma a körtével, de azért az S-1 szüröje keményen leiskolázta az SH-4D-t. :)

Hmm, ez azért érdekes infó :) Nekem MC-101 lesz a társa. Szemezgettem az SH-4D-vel is az MC-101 helyett, de végül a sample kezelése miatt az MC mellett döntöttem. Igazándiból nem is tudom miért faggatózok, mert már rég eldöntöttem ezt az S1-et :) De jó ha kap az ember egy kis megerősítést, még ha nem is egy többszázezres analóg szörnyről van is szó :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Válaszolta (szerkesztve)
20 órája írta cursortoxyz:

Mivel az elözö videót elég sokan nézté(te)k meg, ezért tekergettem még egy kicsit az S-1-et. Még mindig imádom! 🕉️

Király! Jól szól a videódban is és nekem is nagy kedvencem :)

Jajj, és most látom az előző hozzászólásomat... no, azóta már az SH-4D is meglett melléjük. Ez a vonal nekem most nagyon betalált :)

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Köszönöm! :)

Az SH-4D-n a dob szekciót meg tudtad szelidíteni? Nekem kicsit túl érzékeny a velocityre és nehéz belöni a gain staginget föleg ha másokkal együtt zenélek, úgyhogy leginkább csak a szintetizátor részét használom.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta cursortoxyz:

Az SH-4D-n a dob szekciót meg tudtad szelidíteni? Nekem kicsit túl érzékeny a velocityre és nehéz belöni a gain staginget föleg ha másokkal együtt zenélek, úgyhogy leginkább csak a szintetizátor részét használom.

Nagyon mélyre nem mentem még benne. Chill alapokat készítek egy személyben, a szinti és dob Part-okat együtt használom. Nekem ilyen felállásban nem volt még gondom vele. Aztán most sajnos több mint egy hete szervizben van, és valószínűleg egy darabig nem is látom még. Így egy bizonyos foknál még nem jutottam tovább vele.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2024. 03. 08. at 20:33 írta Koródi Csaba:

Nagyon mélyre nem mentem még benne. Chill alapokat készítek egy személyben, a szinti és dob Part-okat együtt használom. Nekem ilyen felállásban nem volt még gondom vele. Aztán most sajnos több mint egy hete szervizben van, és valószínűleg egy darabig nem is látom még. Így egy bizonyos foknál még nem jutottam tovább vele.

Oh, szomoruan hallom, mi tortent vele, hogy maris szervizbe kellett kuldeni?

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta cursortoxyz:

Az S-1 a szegény ember Bass Station 2-je is tud lenni! * *(már ha van mellette egy sokkal drágább Elektron szekvencer 🤡)

Persze mondjuk egy Analog Keys-ben ott van az elektron szekvenszer IS 7-800 euroert hasznaltan. ;)  Es az tuti eleg gyors.

Mondani akartam az A4-t is, de az valamiert dragabb, mint a billentyus verzio...

Ettol meg a video fasza, nekem szemely szerint az instant trance jobban betalalt. KUDOS!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igen, de ebben az a lenyeg, hogy piszok olcso es egy kezdo is el tud vele kezdeni hardwares zenelni. :)

Koszi! Total megertem, nekem is jobban tetszettek azok a patchek, ugyhogy a jovoben a suszter marad a kaptafanal es a dobjaimat nem ebbol fogom kicsavarni. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

Igen, de ebben az a lenyeg, hogy piszok olcso es egy kezdo is el tud vele kezdeni hardwares zenelni. :)

Koszi! Total megertem, nekem is jobban tetszettek azok a patchek, ugyhogy a jovoben a suszter marad a kaptafanal es a dobjaimat nem ebbol fogom kicsavarni. :)

Ha szereted az s-1-edet, akkor majd egyszer probald ki a behringer sh-101 klonjat is. Nyilvan abbol hianyoznak a modern ficsorok (rajzolt oszcillator, effektek, stb), viszont rengeteg benne a modzso, es hat ugye 100% frontpanelen minden parameter, es csak kicsit dragabb.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Ha szereted az s-1-edet, akkor majd egyszer probald ki a behringer sh-101 klonjat is. Nyilvan abbol hianyoznak a modern ficsorok (rajzolt oszcillator, effektek, stb), viszont rengeteg benne a modzso, es hat ugye 100% frontpanelen minden parameter, es csak kicsit dragabb.

 

Koszi, de az S-1 pont azert jon be mert pici, hordozhato, polifon es modern. Az MS-1-et nem tudom zsebrevagni, ha a hatizsakomban kifogyna a hely fellepes elott. :D  

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

Koszi, de az S-1 pont azert jon be mert pici, hordozhato, polifon es modern. Az MS-1-et nem tudom zsebrevagni, ha a hatizsakomban kifogyna a hely fellepes elott. :D  

Ez ertheto, es nem lehet belekotni. Talan csak, hogy tul kicsi a zsebed...  :D 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

17 órája írta cursortoxyz:

Koszi, de az S-1 pont azert jon be mert pici, hordozhato, polifon es modern. Az MS-1-et nem tudom zsebrevagni, ha a hatizsakomban kifogyna a hely fellepes elott. :D  

Most jut csak eszembe, hogy az ms-1-hez adnak minden keytar kiegeszitot, szoval a nyakadba tudod akasztani. Annal menobb dolog keves letezik. ;)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...