Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Központi standalone SEQ


rtkb75

Kérdés

Sziasztok!

Van nálam egy Blofeld, Minifreak és egy Typhon.
Szeretném őket meghajtani DAW-les módon, hogy liveact is működjön a dolog.
Mivel a blofeld eleve multitimbral, így nem igénylem a grooveboxokba belapátolt hangszíneket.
Van egy circuit tracks-em de az csak két Midi CH-t hajt meg és az borzasztó kevés. A hangszíneit pedig nem bírom. :(
Tetszik az AKAI APC64 és a Polyend is, de annyit biztos nem költenék rá, mint egy OXI vagy egy Deluge.
8CH lenne szükségem és hogy a Typhont is tudjam tekerni.
Van drummachine-em, így erre nincs szüksége.
A Minifreak-et tudom masterkey-nek is használni, uh annyira nem ragaszkodom a tapizáshoz sem.

Mit javasoltok?

Köszi!

Szerkesztette retekba
elütés
Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)
10 órája írta Koródi Csaba:

Esetleg KORG Electribe 2?

Azok 16 PART multitimbrálisak, és ennyit meg is hajtanak MIDI-n.
Polifóniában vannak korlátok de ezt elég megismerni, ha egyáltalán szimpi a típus :)

igen, szemeztem is vele, mert nyomott áron pörögnek a német piacon, viszont jó lenne 64 lépés a sequenciának és úgy tudom az electribe-on csak 16

Szerkesztette rtkb75
Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 órája írta kib:

Ha csak hardver szekvenszer kell, nem kellenek hangszínek, hangminták, semmi groovebox funkció, akkor egy Squarp Pyramid is érdekes lehet. Használtan néha ki lehet fogni viszonylag jó áron.

Nem ismertem, köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta rtkb75:

igen utánaolvastam és ez kever be:
"Electribe can sequence external synths on all 16 midi channels but only 4 voices."

Igen. Ez azt jelenti, hogy egy MIDI csatorna legfeljebb 4 hangot tud megszólaltatni egy időben. Az egész gép összesen 24 ha jól emlékszem, ezt tudod szétosztani a 16 midi csatorna között. Vannak ugye dob csatornák, vagy monofónikus csatornák, arp jellegűek stb. Ezek 1-1 voice-ot foglalnak, így lehet számolni néhány 4 voice-os csatornával is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@rtkb75: Sajnos 8 melodic part nehez dio, altalaban mostani olcsobb cuccok nem tudnak ennyit egyszerre meghajtani.

Amiket en ismerek/hasznaltam: Elektron Digitakt pont 8 channelt tamogat MIDI szekvencerkent, de a Syntakt is tudja ugyanazt ha az szimpatikusabb. Elektron Octatrack szinten tud nyolc melodic savot, plusz mellette tudod looperkent es samplerkent is hasznalni. Ha a scale mode fontos step sequencingben akkor viszont az elobbiek nem fognak mukodni, valamiert az Elektron ezt meg mindig nem fejlesztette le. Torso T-1 mukodhet, viszont az eleg egyedi, kb megszoksz vagy megszoksz elven modon mukodik szerintem. OXI One elmeletben mukodhet, de alapvetoen csak 4 savot tud mono/poly/stochastic modban, ha tobb sav kell akkor matriceal vagy multitrack modeot kell hasznalni. Polyend Play(+) nagyon jol mukodik erre, viszont szerintem eleg draga a tudasahoz kepest es anno a stabilitasaval voltak problemaim. Ha csak meglevo MIDI sequenceket szeretnel behuzni egy projektbe, akkor a Roland MC-707 is jo lehet, de annak is megvannak a korlatjai. Illetve en szemely szerint nem hasznaltam erre a Polyend Trackert, de szerintem mukodhet az is nyolc savon. (@Demover javits ki plz, ha nem) :) 

Ami szerintem nagyon fontos, hogy probalj ki minel tobb sequencert, hogy lasd mi passzol a te munkamenetedhez. Nalam megfordult mar legalabb egy tucat kulonbozo sequencer, de nagyon keves volt ami bevaltotta a remenenyeket es mivel ez a setup agya, ezert szerintem ezen nagyon nem erdemes sporolni. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

@rtkb75: Sajnos 8 melodic part nehez dio, altalaban mostani olcsobb cuccok nem tudnak ennyit egyszerre meghajtani.

Amiket en ismerek/hasznaltam: Elektron Digitakt pont 8 channelt tamogat MIDI szekvencerkent, de a Syntakt is tudja ugyanazt ha az szimpatikusabb. Elektron Octatrack szinten tud nyolc melodic savot, plusz mellette tudod looperkent es samplerkent is hasznalni. Ha a scale mode fontos step sequencingben akkor viszont az elobbiek nem fognak mukodni, valamiert az Elektron ezt meg mindig nem fejlesztette le. Torso T-1 mukodhet, viszont az eleg egyedi, kb megszoksz vagy megszoksz elven modon mukodik szerintem. OXI One elmeletben mukodhet, de alapvetoen csak 4 savot tud mono/poly/stochastic modban, ha tobb sav kell akkor matriceal vagy multitrack modeot kell hasznalni. Polyend Play(+) nagyon jol mukodik erre, viszont szerintem eleg draga a tudasahoz kepest es anno a stabilitasaval voltak problemaim. Ha csak meglevo MIDI sequenceket szeretnel behuzni egy projektbe, akkor a Roland MC-707 is jo lehet, de annak is megvannak a korlatjai. Illetve en szemely szerint nem hasznaltam erre a Polyend Trackert, de szerintem mukodhet az is nyolc savon. (@Demover javits ki plz, ha nem) :) 

Ami szerintem nagyon fontos, hogy probalj ki minel tobb sequencert, hogy lasd mi passzol a te munkamenetedhez. Nalam megfordult mar legalabb egy tucat kulonbozo sequencer, de nagyon keves volt ami bevaltotta a remenenyeket es mivel ez a setup agya, ezert szerintem ezen nagyon nem erdemes sporolni. :) 

Nagyon köszi a kimerítő választ!
Végül egy Digitakt lett a megoldás, aminek a flow-ját nagyon "rám" szabták, úgyhogy szerintem barátok maradunk egy ideig.
Annyi, hogy van egy Freak egy Blofeld egy Supernova és egy Neutron a csapatban, akiknek csak a 8 csatornát tudom szórni. (miközben maga a Supernova 8 part multi)
Bár elvileg a Digitakt audio trackjei is tudnak felvenni midi ch számot, ergo azt feltételezném, hogy azzal is meg lehet hajtani a hangszereket.
Most a megoldandó probléma, hogyan osszam el a Digitakt midi out-ját a vasakra, mert a thru körbekötés nem igazán jó megoldás.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta rtkb75:

Nagyon köszi a kimerítő választ!
Végül egy Digitakt lett a megoldás, aminek a flow-ját nagyon "rám" szabták, úgyhogy szerintem barátok maradunk egy ideig.
Annyi, hogy van egy Freak egy Blofeld egy Supernova és egy Neutron a csapatban, akiknek csak a 8 csatornát tudom szórni. (miközben maga a Supernova 8 part multi)
Bár elvileg a Digitakt audio trackjei is tudnak felvenni midi ch számot, ergo azt feltételezném, hogy azzal is meg lehet hajtani a hangszereket.
Most a megoldandó probléma, hogyan osszam el a Digitakt midi out-ját a vasakra, mert a thru körbekötés nem igazán jó megoldás.
 

Na, orulok. :) 

Igen, a sample channeleket is tudod hasznalni, viszont azok monofonok sajnos, ugyhogy oda basszust vagy mono leadet erdemes kiosztani. Ennyi savnal sajnos mar nagyon muszaj matekozni, hogy mi hova menjen. Egy csatornan tobb hangszer is osztozhat, ugyhogy ha valami ugyanazt jatssza akkor ezzel is elorebb vagy, plusz hasznalhatsz olyan patcheket/program change uzeneteket, amik valamelyik hangszeren nem adnak ki hangot, egy masikon meg igen, de ez mar eleg maceras es sok tervezest igenyel.

MIDI elosztot tudsz epiteni vagy venni egy MIDI throught/splittert kb 20k korul. Ha meg valami okosabb megoldas kell, akkor meg ott a Blokas Midihub, de az mar nagyon melyviz. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
51 perccel ezelőtt írta rtkb75:

Most a megoldandó probléma, hogyan osszam el a Digitakt midi out-ját a vasakra, mert a thru körbekötés nem igazán jó megoldás.

Ha elég 5 kimenet, akkor van erre egy ilyen:

https://kentonuk.com/product/thru-5/

Ha több kell, akkor van belőle 12-es is:

https://kentonuk.com/product/thru-12/

Más cégeknek is vannak hasonló termékei, nekem ebből az 5-ösből van kettő is, jól bevált.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta cursortoxyz:

@rtkb75: Sajnos 8 melodic part nehez dio, altalaban mostani olcsobb cuccok nem tudnak ennyit egyszerre meghajtani.

Amiket en ismerek/hasznaltam: Elektron Digitakt pont 8 channelt tamogat MIDI szekvencerkent, de a Syntakt is tudja ugyanazt ha az szimpatikusabb. Elektron Octatrack szinten tud nyolc melodic savot, plusz mellette tudod looperkent es samplerkent is hasznalni. Ha a scale mode fontos step sequencingben akkor viszont az elobbiek nem fognak mukodni, valamiert az Elektron ezt meg mindig nem fejlesztette le. Torso T-1 mukodhet, viszont az eleg egyedi, kb megszoksz vagy megszoksz elven modon mukodik szerintem. OXI One elmeletben mukodhet, de alapvetoen csak 4 savot tud mono/poly/stochastic modban, ha tobb sav kell akkor matriceal vagy multitrack modeot kell hasznalni. Polyend Play(+) nagyon jol mukodik erre, viszont szerintem eleg draga a tudasahoz kepest es anno a stabilitasaval voltak problemaim. Ha csak meglevo MIDI sequenceket szeretnel behuzni egy projektbe, akkor a Roland MC-707 is jo lehet, de annak is megvannak a korlatjai. Illetve en szemely szerint nem hasznaltam erre a Polyend Trackert, de szerintem mukodhet az is nyolc savon. (@Demover javits ki plz, ha nem) :) 

Ami szerintem nagyon fontos, hogy probalj ki minel tobb sequencert, hogy lasd mi passzol a te munkamenetedhez. Nalam megfordult mar legalabb egy tucat kulonbozo sequencer, de nagyon keves volt ami bevaltotta a remenenyeket es mivel ez a setup agya, ezert szerintem ezen nagyon nem erdemes sporolni. :) 

Szerintem működhet csak kell mellé nyilván egy midi host amivel össze kötöd a polyend trackerrel a dolgokat.
Illetve nekem még ez jutott eszember de lehet h totáll faszságot küldök:

https://squarp.net/legacy/pyramid/

Ha volt már akkor sorry, nem olvastam végig a beszélgetést

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Amúgy arra van megoldás, hogy ha van mondjuk summa 32 partom, akkor azt valahogy át tudjam fogni a 16 midi ch-val?
Valószínűleg végtelenül dilettáns a kérdés, de eszembe jutott.

Az apropója az, hogy szeretném a hangszereimnek dedikálam leadni a csatornákat, de több van, mint 16 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 órája írta rtkb75:

Amúgy arra van megoldás, hogy ha van mondjuk summa 32 partom, akkor azt valahogy át tudjam fogni a 16 midi ch-val?
Valószínűleg végtelenül dilettáns a kérdés, de eszembe jutott.

Az apropója az, hogy szeretném a hangszereimnek dedikálam leadni a csatornákat, de több van, mint 16 :)

Nem, nem igazan. Egy MIDI port max 16 csatorna.

Ha van olyan hangszered, ami kepes splitre, akkor vegulis kvazi 32 csatornat is ki lehet szuszakolni a dologbol, ha minden csatornan 2 hangszin kerul megszolaltatasra, de ennek egyertelmu hatranyait (bend, mod, aftertouch, oktavkorlat) gondolom nem nehez belatni.

32 csatornahoz normalisan minimum 2 MIDI port kell. Ajanlok tobbportos MIDI interfeszt, nagyobb MPC-t (vagy kisebbet tobbportos MIDI interfesszel) vagy ilyesmi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
28 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Nem, nem igazan. Egy MIDI port max 16 csatorna.

Ha van olyan hangszered, ami kepes splitre, akkor vegulis kvazi 32 csatornat is ki lehet szuszakolni a dologbol, ha minden csatornan 2 hangszin kerul megszolaltatasra, de ennek egyertelmu hatranyait (bend, mod, aftertouch, oktavkorlat) gondolom nem nehez belatni.

32 csatornahoz normalisan minimum 2 MIDI port kell. Ajanlok tobbportos MIDI interfeszt, nagyobb MPC-t (vagy kisebbet tobbportos MIDI interfesszel) vagy ilyesmi.

Tehat ha DAW-ból hajtom meg a cuccokat, akkor elvileg 2 port esetén már 32 partot tudok elérni?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta rtkb75:

Tehat ha DAW-ból hajtom meg a cuccokat, akkor elvileg 2 port esetén már 32 partot tudok elérni?

Igen, de nem kell ahhoz DAW. Mar az MPC1000-nek is 2 MIDI portja volt. A mostani legnagyobbaknak 4 is van. De a kisebb uj MPC-kre is tudsz (megfelelo) MIDI interfeszt csatlakoztatni (audio interfeszt is, egyebkent) USB-n keresztul, es lehet annyi MIDI portod (audio eseten ki-bemeneted), amennyit csak kivansz.

Eddig azert nem szoltam hozza, mert alapbol 8 csatornat kertel, dobgep es egyeb juttatasok nelkul, de ha mar hirtelen 32-rol beszelunk, akkor mindenkeppen (szinte csak es kizarolag) MPC-t javaslok. Pont.

Az osszes tobbi fentebbi javaslat teljesen jo, csak teljesen nem arra.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta faceeasyg:

Igen, de nem kell ahhoz DAW. Mar az MPC1000-nek is 2 MIDI portja volt. A mostani legnagyobbaknak 4 is van. De a kisebb uj MPC-kre is tudsz (megfelelo) MIDI interfeszt csatlakoztatni (audio interfeszt is, egyebkent) USB-n keresztul, es lehet annyi MIDI portod (audio eseten ki-bemeneted), amennyit csak kivansz.

Eddig azert nem szoltam hozza, mert alapbol 8 csatornat kertel, dobgep es egyeb juttatasok nelkul, de ha mar hirtelen 32-rol beszelunk, akkor mindenkeppen (szinte csak es kizarolag) MPC-t javaslok. Pont.

Az osszes tobbi fentebbi javaslat teljesen jo, csak teljesen nem arra.

Hát most jól elvagyok a Digitakt-tal, és a 8db midi ch-val csak így elméletben érdekelt, hogy mi lehet a megoldás.
Köszi a választ! 
Szerzek egy mergert és egy 5-ös thru-t és akkor a digitaktról és a freakről tudom managelni az összes hangszert.
Kiosztok 1-1 csatit a neutronnak és a freaknek, a többit meg szétdobom a nova és a blofeld között.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Koszi a kiigazitast. Nem ismerem azt a cuccot, sot nem is hallottam rola korabban.

Jó kis hardver szekvenszer. Nincs benne semmi más funkció (sem sampler, sem szintetizátor), csak midit tud, de abban igazán jó. Persze vannak ennek is gyenge pontjai, mint minden másnak, semmi sem tökéletes :) De azt, amit tud, azt stabilan, megbízhatóan hozza.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2024. 03. 01. at 14:20 írta kib:

Jó kis hardver szekvenszer. Nincs benne semmi más funkció (sem sampler, sem szintetizátor), csak midit tud, de abban igazán jó. Persze vannak ennek is gyenge pontjai, mint minden másnak, semmi sem tökéletes :) De azt, amit tud, azt stabilan, megbízhatóan hozza.

Plusz discontinued, hasznaltan meg 400 erka korul megy, mpc one (samplerrel meg szintikkel meg majd 40 eves tapasztalattal) meg 500 alatt is kifoghato.

Na mindegy, nem fikazni akarok, de mivel utanajartam, hogy mi is a motyo, gondoltam lejegyzem a gondolataimat.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta faceeasyg:

Plusz discontinued, hasznaltan meg 400 erka korul megy, mpc one (samplerrel meg szintikkel meg majd 40 eves tapasztalattal) meg 500 alatt is kifoghato.

Na mindegy, nem fikazni akarok, de mivel utanajartam, hogy mi is a motyo, gondoltam lejegyzem a gondolataimat.

Persze, ez egyéni preferencia kérdése. Számomra sokkal izgalmasabb, mint egy MPC.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2024. 02. 29. at 17:00 írta rtkb75:

Amúgy arra van megoldás, hogy ha van mondjuk summa 32 partom, akkor azt valahogy át tudjam fogni a 16 midi ch-val?
Valószínűleg végtelenül dilettáns a kérdés, de eszembe jutott.

Az apropója az, hogy szeretném a hangszereimnek dedikálam leadni a csatornákat, de több van, mint 16 :)

Egy MIDI processzorral mint a Blokas Midihub meg tudod azt csinalni, hogy egy csatornat tobb kulon csatornara bontasz szet es mas kimenetekre kuldod. Pl. tegyuk fel, hogy a bass 0-63 MIDI note kozott helyezkedik el, a lead meg ugyanazon csatornan 64-127 kozott. Ilyenkor donthetsz ugy, hogy a bass menjen az A kimenet 1. csatornajara, a lead meg B kimenet 1. csatornajara. Persze nem idealis mert kissebb a hasznalhato note range, osztoznak a mod/pitchen es a CC vezerlesen is, de sajnos csak a "profibb" cuccok tamogatnak tobb MIDI kimenetet. Majd a MIDI 2.0 mar 256 csatornat fog tamogatni. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2024. 03. 16. at 8:44 írta cursortoxyz:

Amúgy arra van megoldás, hogy ha van mondjuk summa 32 partom, akkor azt valahogy át tudjam fogni a 16 midi ch-val?
Valószínűleg végtelenül dilettáns a kérdés, de eszembe jutott.

Az apropója az, hogy szeretném a hangszereimnek dedikálam leadni a csatornákat, de több van, mint 16

Ha jól értem hogy mit szeretnél, akkor ehhez szerintem elég ha több MIDI interface-t dugsz a számítógépbe.

Nekem például van a gépemen egy ROLAND DUO Capture, abból kiveszek 16 MIDI csatornát, van még egy ROLAND UM-ONE MkII interface-em, abból is kiveszek 16 MIDI csatornát, van egy YAMAHA MX61 szinti, abból is kiveszek 16 MIDI csatornát, meg még egy MC101 és abból is kiveszek 16 MIDI csatornát. Ez már 4x16 MIDI csatorna, úgy, hogy mindegyik 1-16 közötti MIDI csatornáknak küld, csupán annyit kell csinálnom, hogy a PART-nál kiválasztom, hogy melyik interface-re menjen. Az MC101-re érkező MIDI jel az OUT-ra tovább fűzhető Soft Thru-val, szóval ott nem áll meg a menet, lehet további eszközt címezni rajta keresztül.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...