Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hogy használjak Linuxos Bitwig alá plug-ineket?


wendelmar

Kérdés

Inkább linuxos oldalról közelíteném meg a kérdést, plugint hogy tudok betenni a Bitwigbe?

Midi-s hangszert, hogy tudok bekonfigurálni?

Egyébként FL Studio 9 mellet egy igen jó daw, nállam nem dőlt el a mérkőzés, bár szerintem a bitwig fog nyerni, mert natívan van linuxra.

Latencyvel nincs problémám szerencsére.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Sziasztok! Egy olyan problémába futottam bele, hogy feltettem 1 vst-it a bitwigbe, de valamiért nem tudom regisztrálni, mert nem enged a billentyűzeten írni a program, hanem ha nyomkodom a gombokat a programba állítgatja a nézeteket stb-t, de képtelen betűket beírni, hogy le okézhassan. Mi a módja annak, hogy be írhassam a regisztrációs adatokat? Előre is köszi a segítséget.
Ke__769_pernyo__779_foto__769__2015-03-0

Link to comment
Share on other sites

Egy összefoglalót elfogadnék.

D16 drumazon, izotope ozon comp,d2 comp, styrus valahogy hiányzik nekem, de egy jó analóg szintit is el tudnék fogadni, olyan nord modularosat :)

Nagyon egyébként nincs igényem mert digitálisban is olyan cuccokat használok mint analógban.

Aki meg megszólal, hogy már megint a linuxosok tákolna meg ilyen olyan mankót gyártanak, azok meg bújanak el nyugodtan és pontozzanak le csak akkor válalják fel, hogy én voltam, ne a hátam mögött támadjanak-pontokkal. Értem?

Link to comment
Share on other sites

vst-bridge ( http://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?f=259&t=414077 )

we reached a point where we have pretty good support of Windows VST on Linux.

I tested it with Bitwig and Renoise.

Requirements:
gcc-multilib
vstsdk-2.4
last version of wine-1.6. Do not use wine-1.7 at the moment.

How to install:
Checkout the branch xembed at: https://github.com/abique/vst-bridge/tree/xembed and follow the instructions.

If you plan to use Juce based plugins (TAL, d16groups, ...) think to disable dwrite in winecfg.
Some plugins like Synthmaster will fail to render because they use unimplemented wine functions (in gdi or other areas).

Good luck everyone and enjoy your Windows plugins on Linux ;-)
 

PS: installation instruction will be updated and a scanner will be added later..

majd meséljetek

Link to comment
Share on other sites

Renoise is van ( http://www.renoise.com/download ) azon túl hogy trekker és fizetős valamint egy sávval csak egy hangszert tudsz meghajtani, mi volt vele a gond ? (3-4 órát nézegettem, a 3.0-val és a folyamatosan kijövő tool-okkal, egész bíztatónak tűnik http://www.renoise.com/tools/browse )

Nekem valamiért nem áll kézre a tracker felépítés. Főleg azért fura mert tuti, hogy 1-2 loop van a zenében.

Link to comment
Share on other sites

Nem térítettem én se, ha észrevennéd szokásos emberek kezdték el a sz**dobálást.

Meg valjuk be, akkor van értelme a kis késleltetésnek ha midivel akarok szinkronizálni.

Egyébként találtam pár ingyenes linuxos vst-t, majd közkincsé teszem.

 

A szokásos emberek azért kezdték el a szardobálást, mert te szokás szerint térítettél, és ezt kiprovokáltad. Hidd el, hogy ez bicskanyitogató. Főleg úgy, hogy tudom hogy mit beszélek, használtam kb. 8 évig kizárólag Linuxot desktopon (utána láttam be hogy nem halad sehová), és a mai napig karbantartom őket szervereken. Talán ezért vagyok túlérzékeny arra, ha valaki nagyon próbálja rábeszélni a többieket, és ahogy te teszed, villogni azzal, ha ő "más rendszert" használ.

 

Nem vagy különb ettől, mert nem az számít, hogy mit használsz, hanem hogy mit állítasz elő vele.

Link to comment
Share on other sites

felre ne ertsd wendelmar, tisztelem, amit muvelsz. tisztelem, hogy minden beszolas ellenere ragaszkodsz az elveidhez es kitartasz es sz*psz linuxal. mert ez neked megfelel.

nekem pl a win7 felel meg. stabilra ossze van ugy rakva, ahogy nekem kell. 

Nem térítettem én se, ha észrevennéd szokásos emberek kezdték el a sz**dobálást.

Meg valjuk be, akkor van értelme a kis késleltetésnek ha midivel akarok szinkronizálni.

Egyébként találtam pár ingyenes linuxos vst-t, majd közkincsé teszem.

Link to comment
Share on other sites

felre ne ertsd wendelmar, tisztelem, amit muvelsz. tisztelem, hogy minden beszolas ellenere ragaszkodsz az elveidhez es kitartasz es sz*psz linuxal. mert ez neked megfelel.

nekem pl a win7 felel meg. stabilra ossze van ugy rakva, ahogy nekem kell. 

 

viszont veled ellentetben en nem akarom megteriteni az embereket es nem bizonygatom azt, hogy a win jobb, mint a linux vagy az osx.

mert nincs ertelme. ez is olyan, mint a vallas. a katolikus nem kedveli a protestanst, es kozosen nem kedvelik a muzulmant, stb, stb, stb. 

 

mindenkinek megvannak a bevalt dolgai, vagy szeret kiserletezni. megteriteni meg ugysem tudod oket :)

szoval azon vitatkozni, hogy ki mit szeret hasznalni es miert jo, nem erdemes szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Egyrészt, wine alól van, másik kernelt nem fordítottam(ezért mondom, hogy aki nem akar pöcsölni az használjon direkt erre a célra összerakott disztrót, garantáltan jobb lesz ennél is), harmadik a hangkártyát nem részletezném. Ha már így is oké a dolog akkor felesleges szembehugyozni azzal a ténnyel, hogy a linux kezdi beérni a másik két nagy versenyzőt.

Téríteni nem fogok, de csak úgy lesz ennek jövője, ha minél több ember foglalkozik vele.

Tudtommal osx-re kevesebb plugin van mint windowsra. Valahol olvastam, hogy ugyanezzel a problémával küzdenek az osx felhasználók is mint én, hogy bizonyos plugineknek nincs alternatívája.

D16 Drumazon például vagy Image-Line Styrus.

Link to comment
Share on other sites

A fontossági sorrendem, ha nem számítana a pénz: 1. MAC 2. Windows 3. Linux

 

Meglátásom szerint az első két "versenyző" között nincs lényegi különbség, inkább csak megszokás/tapasztalat kérdése, hogy ki mit használ, és állít be optimálisra. Az OS-ek minőségében nincs jelentős különbség, a Windows 7-ben (pontosabban a Vistában) történt audio stack újraírás nagyon jót tett az egésznek, az OS X-ben pedig folyamatosan csiszolják ezt a részt.

 

A nagy szakadék minőségileg, és technikailag a Linuxnál érezhető.

Link to comment
Share on other sites

Persze, ha így nézzük, akkor a DOS is, csak előbb kellene hozzá egy csomó minden. :)

 

Ha a Linux kernel alapú (nehogy belekössön valaki) disztribúciókhoz elkészülnének a következők, akkor tök jó is lenne:

- értelmes audio driverek

- low latency audio stack, ami végre szabványos is, és lehet hozzáigazítani az audio drivereket

- szabványos audio plugin interface, bár ezt inkább már DAW szinten kellene megvalósítani, de legalább valami egységesség kialakulhatna, amit több szoftver is támogatni tud

- az X11 helyett valami kevésbé fapados grafikai alrendszer, ami nem hemzseg a 10 éves hibáktól

- stb...

 

Mindez csak a jéghegy csúcsa persze, aztán jönnek a mindenféle licenszelési problémák a GPL-el, kernel oldali audio driver linkelési gondok, az állandóan változó kernel API-k, és userland marhaságok, filozófiai ámokfutások, stb... Felesleges részletezni szerintem.

 

És igen, a kommunitivel van a baj, és mivel ez a része nem fog változni a dolgoknak, marad az, hogy a Linux nem lesz alkalmas ilyesmi feladatokra, vagy nagyon korlátozottan.

 

Minden fent leírt dolog az én magánvéleményem, szóval nem kell mellreszívni. :)

- low latency audio stack, ami végre szabványos is, és lehet hozzáigazítani az audio drivereket 

-jack alatt akkor én mért tudtam elérni 2-6 ms-t? Igen egyébként hangkártya támogatottság is jó, annyit azért ismerjünk be, hogy itt már lowlatency kernelt és egyéb mást fel kellet tenni, de vannak készre szabott disztribúciók is.

- szabványos audio plugin interface, bár ezt inkább már DAW szinten kellene megvalósítani, de legalább valami egységesség kialakulhatna, amit több szoftver is támogatni tud 

-igen mondjuk win-es vst-k terjedtek el akkor mind a 3 platform használhatná.

Mondjuk az lmms kezel win vst-t, viszont ez nekem azért sem jön be mert több hang kimenetet pld nem kezel.

- az X11 helyett valami kevésbé fapados grafikai alrendszer, ami nem hemzseg a 10 éves hibáktól

-mi köze a hanghoz? ja csak valamibe belekössünk, egyébként Redhat irányából wayland, Cannonical irányából mir/xmir fejlesztések történnek, az még nem dőlt el, hogy melyik fog élni tovább.

-Mindez csak a jéghegy csúcsa persze, aztán jönnek a mindenféle licenszelési problémák a GPL-el, kernel oldali audio driver linkelési gondok, az állandóan változó kernel API-k, és userland marhaságok, filozófiai ámokfutások, stb... Felesleges részletezni szerintem.

-zárt driver is létezik, ubuntu teszik a gpl filozófiára....

-Minden fent leírt dolog az én magánvéleményem, szóval nem kell mellreszívni. :)

-nem szívom mellre, szimplán leközlöm a tényeket.

Képet küldjek majd a low latency-ről?

Van egy régi pentium 3-as gépem, azon bekonfiguráltam egy rendszer és midizésre tökéletes, interneten kívül másra nem is használom.

Link to comment
Share on other sites

A platform alkalmas lenne rá. Az OSX is BSD alapokról indult, tehát megfelelő tákolással akár tökéletesen alkalmas zenei platform is lehetne. A kommuniti nem alkalmas rá! :D

Pont, hogy a BSD alá marad mindenben Linuxékhoz képest.

Más *nix származékot is tartalmaz a mac, de ezek is kb egy szinten vannak a BSD-vel.

Videó studióra tökéletes Hollywoodnak.

Link to comment
Share on other sites

Persze, ha így nézzük, akkor a DOS is, csak előbb kellene hozzá egy csomó minden. :)

 

Ha a Linux kernel alapú (nehogy belekössön valaki) disztribúciókhoz elkészülnének a következők, akkor tök jó is lenne:

- értelmes audio driverek

- low latency audio stack, ami végre szabványos is, és lehet hozzáigazítani az audio drivereket

- szabványos audio plugin interface, bár ezt inkább már DAW szinten kellene megvalósítani, de legalább valami egységesség kialakulhatna, amit több szoftver is támogatni tud

- az X11 helyett valami kevésbé fapados grafikai alrendszer, ami nem hemzseg a 10 éves hibáktól

- stb...

 

Mindez csak a jéghegy csúcsa persze, aztán jönnek a mindenféle licenszelési problémák a GPL-el, kernel oldali audio driver linkelési gondok, az állandóan változó kernel API-k, és userland marhaságok, filozófiai ámokfutások, stb... Felesleges részletezni szerintem.

 

És igen, a kommunitivel van a baj, és mivel ez a része nem fog változni a dolgoknak, marad az, hogy a Linux nem lesz alkalmas ilyesmi feladatokra, vagy nagyon korlátozottan.

 

Minden fent leírt dolog az én magánvéleményem, szóval nem kell mellreszívni. :)

 

ezzel viszont maximálisan egyetértek +1

Link to comment
Share on other sites

A platform alkalmas lenne rá. Az OSX is BSD alapokról indult, tehát megfelelő tákolással akár tökéletesen alkalmas zenei platform is lehetne. A kommuniti nem alkalmas rá! :D

 

Persze, ha így nézzük, akkor a DOS is, csak előbb kellene hozzá egy csomó minden. :)

 

Ha a Linux kernel alapú (nehogy belekössön valaki) disztribúciókhoz elkészülnének a következők, akkor tök jó is lenne:

- értelmes audio driverek

- low latency audio stack, ami végre szabványos is, és lehet hozzáigazítani az audio drivereket

- szabványos audio plugin interface, bár ezt inkább már DAW szinten kellene megvalósítani, de legalább valami egységesség kialakulhatna, amit több szoftver is támogatni tud

- az X11 helyett valami kevésbé fapados grafikai alrendszer, ami nem hemzseg a 10 éves hibáktól

- stb...

 

Mindez csak a jéghegy csúcsa persze, aztán jönnek a mindenféle licenszelési problémák a GPL-el, kernel oldali audio driver linkelési gondok, az állandóan változó kernel API-k, és userland marhaságok, filozófiai ámokfutások, stb... Felesleges részletezni szerintem.

 

És igen, a kommunitivel van a baj, és mivel ez a része nem fog változni a dolgoknak, marad az, hogy a Linux nem lesz alkalmas ilyesmi feladatokra, vagy nagyon korlátozottan.

 

Minden fent leírt dolog az én magánvéleményem, szóval nem kell mellreszívni. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...