Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 8Pro Scroll barmol!


PropaneB

Kérdés

Nagyon idegesít, hogy ha valamelyik potméteren áll a kurzor és megmozdítom a scroll görgőt, az adott paraméter elállítódik. Nagyon frusztráló ha ez nem szándékosan történik, ráadásul tönkreteszi a munkát!

Tud valaki valamilyen megoldást arra, hogy ezt ne csinálja. Hol lehet beállítani ezt vajon?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Nekem most a 9-es van fent, de ott nem tapasztalom a forgó potméteres problémát. Simán rákattintok, nyomva tartom a gombot és amíg nem mozgatom az egeret, addig nem történik semmi.

Kontrollerrel tökéletesen működik.

Másik  megoldás, hogy a plugin bal felső sarkában van egy lefele nyíl, amin feljön egy kis menü és ott "Switch to generic mode". Ez átváltoztatja a plugint ilyen számokkal paraméterezhetővé, bár elég kocka, viszont pontos :)

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Csuzlee:

Nekem most a 9-es van fent, de ott nem tapasztalom a forgó potméteres problémát. Simán rákattintok, nyomva tartom a gombot és amíg nem mozgatom az egeret, addig nem történik semmi.

De amikor rákattintasz, nem ugrik arréb először? Nekem igen és emiatt képtelenség rendesen beállítani.
Mondjuk C9-ben még nem néztem, de az összes Nuendoban ezt csinálja már régóta.
Az UAD-ok egy része akkor kezdte el ezt csinálni, amikor átálltak 64 bitre és forgó üzemmódban egy részük használhatatlan lett.
Azóta kénytelen vagyok lineárban dolgozni, amit eleinte nagyon utáltam, de már nagyjából megszoktam.
Bár a Chandler Zener meg pont lineárban nagyon rosszul kezelhető.

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta deneverstudio:

De amikor rákattintasz, nem ugrik arréb először? Nekem igen és emiatt képtelenség rendesen beállítani.
Mondjuk C9-ben még nem néztem, de az összes Nuendoban ezt csinálja már régóta.
Az UAD-ok egy része akkor kezdte el ezt csinálni, amikor átálltak 64 bitre és forgó üzemmódban egy részük használhatatlan lett.
Azóta kénytelen vagyok lineárban dolgozni, amit eleinte nagyon utáltam, de már nagyjából megszoktam.
Bár a Chandler Zener meg pont lineárban nagyon rosszul kezelhető.

Most hirtelen egy Pultecen próbáltam ki a forgó potit, de ott nekem 9-ben és 8-ban (most gyorsan kipróbáltam azzal is) nem csinálja (legfrissebb UAD van). Rákattintok és marad ugyan ott, amíg meg nem mozdítom az egeret.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Csuzlee:

Most hirtelen egy Pultecen próbáltam ki a forgó potit, de ott nekem 9-ben és 8-ban (most gyorsan kipróbáltam azzal is) nem csinálja (legfrissebb UAD van). Rákattintok és marad ugyan ott, amíg meg nem mozdítom az egeret.

Lehet, hogy félreérthető voltam. Az UAD-okból nem mindegyik csinálja.
A Little Labs VOG lett ilyen hisztis pl. meg a Precision Desser, a többit nem tudom fejből.

Mindkettő évek óta rossz, amióta 64 bitre álltak át. Előtte ezek is jók voltak.
A Steinberg saját pluginjei viszont mind ezt csinálják nálam.
Eddig azért nem tűnt fel, mert ritkán használom őket.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...