Jump to content
Ménemszól.hu

Universal Audio APOLLO + UAD-2 SATELLITE WINDOWS 7 TÁMOGATÁS


A/D

Recommended Posts

Az UAD Apollo mindenképp a legfontosabb találmánya az utóbbi időknek, de csak MAC-en működött, késett a Windows támogatás. Ezen túlmenve, az UAD-2-es SATELLITE-ok is megkapják a drivereiket.A mai nap bejelentették a 6.4-es szoftvert, ami mindezen változtat:

  • 64 bit-es UAD plug-in támogatás WIndows 7 alatt
  • UAD-2 Satellite driver Windows 7 alatt (firewire)
  • Apollo Audio Interface driver Windows 7 alatt (firewire)
  • Különféle Windows 7 stabilitási és teljesítmény javítások

Mi van a 64 bites MAC-es támogatással? Nem felejtették el ezt sem, hamarosan jön a 64 bites MAC beta release (6.4.1.), mely decemberben letölthető.Az Universal Audio Apollo és UAD-2 kártyák magyarországon a Hit Space-ben és a Tajti Musicban kaphatók.

post-1-0-65550200-1354113734_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Volt egy kérdés, hogy:

Windows7 alatt azonban kizárólag dedikált PCIe-Firewire800 kártyákkal működik, a beépített FireWire illesztők nem lesznek hivatalosan támogatva." - ezt is érinti az új driver, tehát továbbra is külön firewire kártya kell, vagy már nem?

Speckó Firewire interfész kell neki állítólag, ez pedig:

Természetesen előfordulhat, hogy más kártyákkal is működik (pl. laptopok vezérlője?), ezt még ki kell próbálni.

Kellene sourceolnunk most Sonnetet is.

A Sonnet kb 17k forint környéke.

Link to comment
Share on other sites

Hát ez a 64-es cucc nálam még elég problémásan működik. Másnak van esetleg már tapasztalata vele? Itt fagyogat, nem szól, nem töltődik be a plugin amikor megnyitom a projectet, meg ilyenek. Ezen túl meg nagyon elkúrták a tekerő gombok működését, mert amint hozzányúlok, elugrik. Agyrém vele dolgozni! Ahhoz képest, hogy éveket késtek vele, elég nagy szívás most. Sokáig nagyon profi volt a cég, de egyre szaporodnak a problémák, amióta így kinőtték magukat. Oké, hogy messze ver szinte mindent hangzásban, de valahogy dolgozni is kellene vele.

Link to comment
Share on other sites

Csak nem jók ezek a tekerő gombok. Nekem egyik módban sem úgy működik, ahogy kellene. Eddig is volt ilyen állítási lehetőség az UAD-ban, vagy ezt most rakták bele?

Bár már több, mint egy éve nem vagyok otthon, és nem nyúltam a gépemhez, én csak olyan beállításokra emlékszem, hogy vagy körkörös (circular), vagy függőleges (vertical) mozgást lehetett beállítani, ill. egy harmadik opció, hogy felvegye automatikusan a host beállításainak megfelelő viselkedést (van, mikor a hostban állítani kell). Nem emlékszem semmi problémára, nálad pontosabban mi a baj?

Amúgy nekem személy szerint az Ohm Force pluginek tekerői tetszettek a legjobban, ott hihetetlen profin oldották ezt meg (vízszintes és függőleges különböző érzékenységgel, még grafikailag is látványos), és azóta sem értem, miért nem vette át tőlük a többi gyártó ezt az ötletet. (Egy csomó - amúgy nem rossz, de egy kissé igénytelenebbül készült - plugint sajnos tönkrevág a gyakorlatban a béna irányítása. Sosem értettem, hogy ilyen hülyeséggel miért basszák el.)

Bár mondjuk én egyébként is mindig jobb' szerettem kézzel beírni a számokat... :)

Link to comment
Share on other sites

Volt egy kérdés, hogy:

Speckó Firewire interfész kell neki állítólag, ez pedig:

Természetesen előfordulhat, hogy más kártyákkal is működik (pl. laptopok vezérlője?), ezt még ki kell próbálni.

Kellene sourceolnunk most Sonnetet is.

A Sonnet kb 17k forint környéke.

Ezek kaphatóak lesznek majd a HitSpace-ben?

Vajon FW400-zal is elképzelhető, hogy menni fog?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Egy kis segítséget kérnék valakitől, aki már felrakta a 6.4-et 64 bites Win7-re. Kíváncsi lennék, hogy az eszközkezelőben milyen driver számot ír ki az UAD-2 System-nél és alatta a kártyáknál. Nekem nem egyezik a kettő és lehet, hogy ez okozza a rumlit. A System nálam 6.3-mal fut. Ha kézzel réerőszakolom a 6.4-et, akkor meg összeomlik az egész UAD rendszer.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...