Jump to content
Ménemszól.hu

PreSonus - Studio One 2.5


dchord

Recommended Posts

Na és mik azok az újdonságok? Eddig ami érdekeset láttam az a track transform, de azt nem értem, hogy ha átalakítasz egy szoftver hangszert audiora, majd editálod az audiót, az hogy fog visszaalakulni szoftver hangszerré.... E!

Link to comment
Share on other sites

Na és mik azok az újdonságok? Eddig ami érdekeset láttam az a track transform, de azt nem értem, hogy ha átalakítasz egy szoftver hangszert audiora, majd editálod az audiót, az hogy fog visszaalakulni szoftver hangszerré.... E!

sztem sehogy :D , S1-ben az a truváj, hogy nemcsak egyes track-ekre, hanem egy adott track-be dobott wav-okon, midi-ken egymástól független effektpark alakítható ki, magyarán track-en belül két vagy több midi(wav) szekvencia lejátszható teljesen más effektezéssel, és még a track is külön effektezhető. Eddig para volt azonban pl. hogy egy reverb farkincájának hosszát track transform-oláskor manuálisan kellett beállítani, elvileg ez megoldódott (most már figyeli a DAW. hogy ne kerüljön levágásra). Track transform további jópofosága volt (ez már létezett), hogy a felrakott effektezőket (sávon, sávon belüli fragmenteken) megtudja őrizni a program transform után -nem renderelődnek bele a wav-ba -, midi-wav odavissza transzformáció ebből kifolyólag viszonylag fájdalommentes (viszonlyag mert nekem eddig annyira bug-os volt, h lényegében nem használtam...) a DAW alatt. Hétvégén megnézem, h sikerült-e megoldani a Virus TI nem valós idejű bounce-olását (hamár a Multitrack transform for virtual instruments a nagy új fícsőr), ez még érdekes lehet, kérdés: ezt tudja-e a Cubase, mert Ableton Live-ban is csak real-time lehet.

Link to comment
Share on other sites

jogos, így kellett volna : '...ugyanúgy "csak"...', nincs azzal semmi gond (pláne, hogy a reverb tail is lekezelésre kerül immáron), ha működne a Multitrack transform ... lehet, hogy csak valami route-olási gebasz majd hétvégén futok vele még egy kört - ha addig meg nem oldja valaki :) -

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Szerintem egy élő hangszert nem illik renderelelni..sőt...felvenni kell.

A track trasform nagyon jó dolog, hogy procit mentsed a terheléstől és komplexebb hangokat tudj csinálni. ÉS mindezt egy kattra ctrl+b aztán mehet a móka tovább

Nekem úgy tűnik ez a legjobb DAW lesz! Kazettás rendszerű grafikus felület. Ha midi effekteket is pakolnak bele live performance-nak akkor mindenképp. A sonar bugos, a cubase bugos (régi nehéz ablakkezelés),ableton (gyenge audiokezelés ha többsávon vagy) és sehol bounce in place egy kattra csak itt (max a logic-ba van olyan)

A browsere brutális. A sávokat kirakhatod és elmenti egy csomagként (effekt,hangszer vsti,midi,és egy fullrender a loopról)

ha megvágod a loopot akkor a fájlt is szétvágja.

A képlet egyszerű. Mivel újgeneráció. Tudtak szakítani régi besült hagyományokkal. És így tényleg léptek egy generációt előre. Kivették a jó dolgokat minden más DAW-ból. Fruity (browser), audiokezelés (Cubase meg sok egyéb, Midi (cubase+ableton) és tettek is hozzá

Mindenütt kazettás rendszer. Kvantáláshoz. Interaktív egérrel görgethető kapcsolók.

Link to comment
Share on other sites

valószínűleg egyéni preferencia kérdése, de nekem a SonarX2a(32bit) jobban bejött(eddig nem bugzott be -kopkopkop-), mégpedig az Inspector miatt

http://www.youtube.com/watch?v=bUUvbM7142c

a menetközbeni track-mixer integráció nagyon megdobja a workflow-t, ez a rész fenemód kényelmetlen S1 alatt (nagyobb projektnél kezdtem elveszteni a fonalat), de amúgy hajrá S1 szerintem is övé a jövő

Link to comment
Share on other sites

valószínűleg egyéni preferencia kérdése, de nekem a SonarX2a(32bit) jobban bejött(eddig nem bugzott be -kopkopkop-), mégpedig az Inspector miatt

http://www.youtube.com/watch?v=bUUvbM7142c

a menetközbeni track-mixer integráció nagyon megdobja a workflow-t, ez a rész fenemód kényelmetlen S1 alatt (nagyobb projektnél kezdtem elveszteni a fonalat), de amúgy hajrá S1 szerintem is övé a jövő

Nekem a Sonarban az nem tetszett (bár első blikkre, amikor OSX után Linuxról Winre váltottam, az jött be), hogy nem igazán van jól megoldva a helykihasználás. Túl sok helyet elvesznek a felesleges dolgok, és nem lehet mindent ki-bekapcsolni, mint Logicban, vagy Studio One-ban. Úgyhogy végül (a topicnál maradva) a Studio One-ra adom a voksomat. :)

Link to comment
Share on other sites

Az egyes munkafázisokhoz képernyő van a Cubase-ben is...

A Sonar is szét van hullva...Nincs benne ilyen szintű letisztultság...meg bugos.A pro toolsban láttam ilyen szintű letisztultságot..de azt egyedül épp nem ismerem. A cubase jó meg stabil lenne, ha a képernyőkezelése nem lenne ilyen szerencsétlen.

Link to comment
Share on other sites

valószínűleg egyéni preferencia kérdése, de nekem a SonarX2a(32bit) jobban bejött(eddig nem bugzott be -kopkopkop-), mégpedig az Inspector miatt

a menetközbeni track-mixer integráció nagyon megdobja a workflow-t, ez a rész fenemód kényelmetlen S1 alatt (nagyobb projektnél kezdtem elveszteni a fonalat), de amúgy hajrá S1 szerintem is övé a jövő

A track menedzsment messze jobb mint ami máshol láttam:

Link to comment
Share on other sites

Bárcsak a képernyő kezelés lenne az egyetlen probléma Cubase/Nunedo alatt!

És a Presonus 64 bites?

amennyire tudom a Studio One Artist -nem, egyébként igen: 64bites a lebegő pontos audió motorja még 32 bites gépeken* is (ill. visszavált 32bit-re amikor szükséges működés közben "on the fly")

ui: *gépeken (op rendszereken)

Link to comment
Share on other sites

Az egyes munkafázisokhoz képernyő van a Cubase-ben is...

A Sonar is szét van hullva...Nincs benne ilyen szintű letisztultság...meg bugos.A pro toolsban láttam ilyen szintű letisztultságot..de azt egyedül épp nem ismerem. A cubase jó meg stabil lenne, ha a képernyőkezelése nem lenne ilyen szerencsétlen.

A track menedzsment messze jobb mint ami máshol láttam:

igen szét van hullva a Sonar meg letisztultás sincs benne, de emiatt nem is nyomasztó vele dolgozni mint a túlságosan steril, munkaeszköz jellegű S1-el (amiben nekem valahogy mindig keresgélni kellett az adott track-hez tartozó mixer sávot, Sonar:Inspector rulz) , de innentől már hitvita kinek mi tetszik :) ( kilehet próbálni mindkettőt meg a többi DAW-ot is )

Link to comment
Share on other sites

igen szét van hullva a Sonar meg letisztultás sincs benne, de emiatt nem is nyomasztó vele dolgozni mint a túlságosan steril, munkaeszköz jellegű S1-el (amiben nekem valahogy mindig keresgélni kellett az adott track-hez tartozó mixer sávot, Sonar:Inspector rulz) , de innentől már hitvita kinek mi tetszik :) ( kilehet próbálni mindkettőt meg a többi DAW-ot is )

Ott a pont! Én is így gondolom! :)

Link to comment
Share on other sites

még egy dolog ami beugrott (és idegesít S1-ben) : a midi loop szerkesztés, S1-beli "Duplicate Shared" versus Sonar "Groove Clip"

és nem emlékeszem hogy lett volna S1-ben step sequencer a PR mellett

Hát! A step seq nekem is hiányzott! Cubase-ben a Beat designer jobban megvan oldva. Ilyesmi hiányzik. Midieffektek hiányolom is. A sonar jól fel van szerelve mindennel, de valami nagyon nem tetszett benne, csak így most konkrétumokat nem tudok mondani. Szerinted van olyan gyors mint az S1?

Link to comment
Share on other sites

Hát! A step seq nekem is hiányzott! Cubase-ben a Beat designer jobban megvan oldva. Ilyesmi hiányzik. Midieffektek hiányolom is. A sonar jól fel van szerelve mindennel, de valami nagyon nem tetszett benne, csak így most konkrétumokat nem tudok mondani. Szerinted van olyan gyors mint az S1?

pl itt már látom is mi az egyik baj!

a grafikai engine. Rá tudja tolni a keverőpotikra az ablakot...Ez pl elég gáz. Hasonló ablakkezelési probléma mint a cubasenél. A sok grafiakai maszlag miatt nem tudnak kissebbek lenni a dolgok

Link to comment
Share on other sites

Szerinted van olyan gyors mint az S1?

még csak most kezdtem, kicsit komplexebb dolgokat csinálni Sonar-ban, még nem tartok az automatizmusoknál sem bocs... nem tudok rá válaszolni

ui. ill. a The Trance Experience: An Introduction to Electronic Dance Music ( http://www.amazon.co...ance music book ) könyv Sonar alatti példáját (6 perc kb. 50 sáv, most nincs előttem) megnéztem az kellően gyors volt (Intel Core i7 720QM / 6 GB ram)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...