Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MIDI érték kiterjesztése


Tetsuo

Kérdés

MIDI érték kiterjesztése vagy felbontás novelése, hogyan leheteges?

Pl. egy analog filter MIDI encoderekkel van vezerelve. A folyamatos tekergetes alatt hallhato az alacsony MIDI-felbontas, a CC-uzenetben 128 lepcso talalhato csak es ezek kozott ugral/lepdel az ertek, nem szep fokozatmentes, ahogy mondjuk kene.

Egyszer lattam/hallottam valami MIDI-vezerlo billentyuzetet, aminek a 2 kereke novelt felbontasu volt es nagyon jo hangja volt!

Ezt a novelt felbontast szoftveresen meg lehet oldani? Vagy hol lehet venni ilyen kontrollert? Azzal lehet szabalyozni kulso MIDI-eszkozoket is ilyen minosegben?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szerintem a baj ott kezdődik, ha a hardver nem támogatja csak a Standard midi üzeneteket, mert ez esetben nem lehet tenni semmit sem. Sőt igazából nincs is értelme a miditől eltérni, mert azt használja mindenki. Viszont ha az eszköz támogatja a sysex üzeneteket, és azon keresztül lehet vezérelni, és ott támogatja a nagyobb felbontású értékeket (értsd két bájton küldi el az értéket, és nem egy bájton), így már lehetne 128*128 felbontás. Tehát a gépkönyvben kellene megnézni, hogy támogatja-e a Midi sysex-t.

Link to comment
Share on other sites

Egyébkénkt például a Korg N264-em paramétereit lehet sysex-ből állítani.

Egyébként van olyan, amikor két bájtot küldenek el egy üzenetben, de ezekhez nem annyira értek:

Registered Parameter

Data Entry

Talán az első RPN paraméterrel meghatározod mit akarsz állítani, és a Data Entry-vel meg elküldöd a két értéket.

De mindenképpen a kérdés az, hogy az eszköz képes-e ezeket fogadni, értelmezni.

Tehát minden az eszköztől függ.

Én a midi specifikációt program írásban mindig inenn néztem:

http://home.roadrunner.com/~jgglatt/tech/midispec

Link to comment
Share on other sites

MIDI érték kiterjesztése vagy felbontás novelése, hogyan leheteges?

Pl. egy analog filter MIDI encoderekkel van vezerelve. A folyamatos tekergetes alatt hallhato az alacsony MIDI-felbontas, a CC-uzenetben 128 lepcso talalhato csak es ezek kozott ugral/lepdel az ertek, nem szep fokozatmentes, ahogy mondjuk kene.

Egyszer lattam/hallottam valami MIDI-vezerlo billentyuzetet, aminek a 2 kereke novelt felbontasu volt es nagyon jo hangja volt!

Ezt a novelt felbontast szoftveresen meg lehet oldani? Vagy hol lehet venni ilyen kontrollert? Azzal lehet szabalyozni kulso MIDI-eszkozoket is ilyen minosegben?

Nem a 128 midi esemény nem elég sűrű neked, hanem a feszültséglépcsőkkel szabályzó ún. impulzus potik nem tudják a cuccodban ezt olyan finoman elvégezni. Talán az M-audio cuccaiban van olyan, hogy megcímezheted a potik értéktartományát is "tól - ig" tartományban és így kvázi szét lehet több tekerő vagy szabályzó között osztani. Esetleg végy egy olyan jó nagy ribbon kontrollert, ami a Kurzweil K2600-asokon díszeleg. Ott már van esély félméteren finomszabályozni. :) Amúgy elektronikailag pusztán midi programozásként is megoldható hogy egy paraméter hexa értékek révén ne 128 hanem akár 256 vagy több értéket is felvehessen, de ezt felhasználóként nem tudom hogy tudnád elvégezni és a kontroll kérdésekor még mindig ott van hogy mivel milyen finoman is szabályzol...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...