Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangprocesszor plug-inek


erestroll

Kérdés

Hello! :D ilyen témát nem találtam még ahol megoszthatjuk egymással plug-inek elönyét hátrányait, és ki mire esküszik :D ki mit ajánl kompresszor, eq, de-esser stb... témában, esetleg komplet tarmék családokról is lehet szó mint az uad, és ha ismertek ingyenes de mégis jó plug-int az is jöhet :D

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

szerintem, hangsúlyozom, szerintem a waves pluginek régen odavertek mindennek, de mostanság nincs akkora fejlődés náluk. vannak jóval olcsóbb pluginek, amik jobban tetszenek. ha olcsó daw kell, ott a reaper. vagy ha valaki tracker felületet kedveli akkor meg renoise. nincsenek tele pluginekkel, de kiindulásnak jók.

a kérdés az, hogy a lelkiismeret elviseli-e a kalóz szoftvereket, vagy értékeljük a fejlesztők munkáját azzal, hogy megvesszük a termékeiket. pénztárcafüggő, és nyilván vannak túlárazott dolgok is. de akkor meg rá kell szánni az időt arra, hogy kipróbálgass minden kezed ügyébe eső plugint, aztán idővel kiderül mi használható és mi szar.

 

egyébként, hogy egy régi mondást idézzek: "nem szar ez, csak másra lesz jó" :)

Link to comment
Share on other sites

áve, sonicacademy-n van egy kőrmérkőzés ingyenes versus fizetős master-elő plugin-ek között, közvetítési díj 5 euró

http://www.sonicacademy.com/Training+Videos/Course+Overview//See-The-Difference-Between-Free---Commercial-Plugins-in-Our-Mastering-Course.cid2418

http://www.vstcafe.com/ gyűjti az ingyens plugin-eket, és ugyan nem vegyevigye kategória, de a Computer Music Special http://www.musicradar.com/computermusic/get-100-plugins-with-our-new-computer-music-special-571252 aktuális száma idevág

kommerciális plugin gyártók közül  : FabFilter, Solid State Logic, Sonalksis, Sonnox Oxford Plugins, SPL, ill. BrainWorx család tagjait szeretem

Link to comment
Share on other sites

találtam egy ilyent http://www.cambridge-mt.com/ms-links.htm ezek közül valami szerintetek ? :D

Eleg jo gyujtemeny

Kb mindent le is lehet fedni veluk, ami a kezdeshez kellhet...

Szemelyesen a Cockos es a Variety Of Sound plugineket ismerem(es hasznalom is), elobbi a steril utobbi a karakter eszkoztarat boviti.

Zengetesre a SIR teljesen jo (rengeteg jo minosegu ingyenes IR talalhato a neten).

A Flux, Voxengo es MaledaP cuccok is minosegiek.

Vegulis az Antress is elfogadhato karakternek - amennyire mondjuk egy behringer :)

Amivel meg bovitenem az a Togu Audio Line pluginek (itt talahatoak hangszerek is) es szemelyes kedvencem ingyenes compressorok kozul a MOLOT.

http://kunz.corrupt.ch/Products

http://vladgsound.wordpress.com/plugins/

udv,

Link to comment
Share on other sites

Most visszaolvasva kiegeszitenem meg azzal hogy:

Ha van egy Stduio One-d, akkor a legjobb amit tehetsz hogy elkezded hasznalni/kitanulni, felesleges 100 plugin tesztelgetesebe belekezdeni mert nem ezen fog mulni.

Amikor kiismerted a hatarait mar tudni fogod nagyjabol hogy mi az amire szukseged van, az alapjan pedig a KVR-en pl. kereshetsz igenyekhez merten. (akar ingyenest is)

A vegen ugyis az fog szamitani hogy mi az az 5-10 plugin amivel el tudod erni a kivant hatast (mert tudod hasznalni), nem pedig az hogy van egy vegtelen lista amit mar rendszerezni sem konnyu.

Link to comment
Share on other sites

mert tudod hasznalni

kérdés mennyire veszi el az ember kedvéét a vegyevigyeingyévan plugin-okkal való kifulladásik játszadozás, amikor tudja, hogy a kivánt (fejben szóló kommerciális hangzás) a Solid State Logic, Sonalksis, Sonnox Oxford Plugins plugin-jaival seccpecc alatt elérhető

Link to comment
Share on other sites

néha találni olyan ingyenes plugineket, amik odavernek a drágaságoknak. érdemes kísérletezni és próbálgatni szerintem, mert nem feltétlenül lehet egy drága de jó pluginnel megcisnálni azt, amit akarsz. persze ha varázsolva van, az más téma de semmiképpen sem etikus.

 

vannak ingyenes cuccaik és jól használhatók:

melda production, blue cat audio, voxengo, variety of sound, kjaerhus audio, dblue, rs-met, vladg.

 

olcsók és jók:

toneboosters, liquidsonics, d16.

 

nekem van egy powercore is a gépben, nagyon szeretem a hozzáadott effekteket (főleg master x3, character, classicverb), de ez nem olcsó :)

Link to comment
Share on other sites

néha találni olyan ingyenes plugineket, amik odavernek a drágaságoknak. érdemes kísérletezni és próbálgatni szerintem, mert nem feltétlenül lehet egy drága de jó pluginnel megcisnálni azt, amit akarsz. persze ha varázsolva van, az más téma de semmiképpen sem etikus.

 

vannak ingyenes cuccaik és jól használhatók:

melda production, blue cat audio, voxengo, variety of sound, kjaerhus audio, dblue, rs-met, vladg.

 

olcsók és jók:

toneboosters, liquidsonics, d16.

 

nekem van egy powercore is a gépben, nagyon szeretem a hozzáadott effekteket (főleg master x3, character, classicverb), de ez nem olcsó :)

hát igen az élet nagy kérdései:

http://studioone.presonus.com/shop/buy-studio-one-pro/ 120k jómagyarpénz és van egy DAW-od

most Ableton Live + Reason-t (Reason-ért spec 2 hétig lógtam a fórumán míg valaki eladta 200 ájróért :D az aktuális 6.5.3-at ) kihozhtam 140k-ból és ha hobbizol ezzel a párossa(meg ReWire-al) ellehet azért lenni, ha az ember nem veti meg a varázslást másodállásban

ui: ha jól emlékszem kontakt 5 egymagában 400 dollár tehát a Rezsőt ezzel kell összevetni mint sampler-t

ui2. Rezső önmagában sajna nem elég mert vékonyka hangja, mixdown-t mindenképp min. Ableton-ban kell megcsinálni és itt jöhetnek be a drága külső plugin-ek (esetleg)

Link to comment
Share on other sites

kérdés mennyire veszi el az ember kedvéét a vegyevigyeingyévan plugin-okkal való kifulladásik játszadozás, amikor tudja, hogy a kivánt (fejben szóló kommerciális hangzás) a Solid State Logic, Sonalksis, Sonnox Oxford Plugins plugin-jaival seccpecc alatt elérhető

Onmagaban attol hogy egy felhasznalt pluginre epp SSL volt irva, meg semmi sem szolt jol... ahhoz hogy azoknak az aprosagoknak (amitol jobb/masabb egyik a masiktol) jelentosege is legyen eloszor tudni kell a mit/mierteket. Amit irtam, pont ezert irtam - a zenelestol az veszi el legkevesbe a kedvet, ha az idodet zenelesre forditod.

Persze nyilvan szerencsesebb a profi berendezeseken megtanulni a mikeenteket, es az is igaz, hogy bizonyos stilusokban kimondottan ezek az eszkozok adjak a keretet, de attol ezek meg mindig csak eszkozok maradnak, nem pedig instant megfejtesek, szoval tudni kell hasznalni oket.

(egyebkent a fejben szolo hangzast kb 30 perc utan irtod ki magadbol amint elkezded a sajat dalodat fabrikalni... :) plane ha raaggatsz minden kezedbe akado plugint...)

 

megszereztem wave plugin csomagot 120vstvel hát már most belekavarodtam mi mirre jó benne :D

khm...
Link to comment
Share on other sites

Onmagaban attol hogy egy felhasznalt pluginre epp SSL volt irva, meg semmi sem szolt jol... 

SSL tökéletes példa 

http://www.youtube.com/watch?v=H3XnfRMVL3s&feature=youtu.be

Virus-nak alapvetően sincs rossz hangja, de a Classic SSL Console Channel Strip  nélkük nekem nagyon egy dimenziós, az kis punch és power meg pici visszhang amit az SSL  dinamikai szekciója hozzátesz  hozzátesz ... áááá priceless :)

sry hogy nem direkt VIrus-ra tettem, Camtasia nem tud ASIO-ról rögzíteni, directsound kimenetett használva szétesett a hang...

Link to comment
Share on other sites

kérdés, mennyire határozzák meg a plugin-ek a végső hangzást, pl. ha klasszikus trance hangzást akarok hozni (mondjuk a 2000-es évek elejéről), kénytelen vagyok visszanyúlni a pl. Waves/UAD/? plugin-ekhzez (vagy azokhoz amik akkor voltak uralkodóak), és azokat használni?

Link to comment
Share on other sites

Bocs, akkor félreértettem. :)

Azt hittem, hogy szerinted régóta jobbak, mint a többi.

Amúgy sokan tévesen jobbnak gondolják őket szinte mindennél, pedig egyáltalán nem az.

 

semmi gond, visszaolvasva szerintem is félreérthető voltam :)

waves=volt pénzük marketingre, hypeolták őket, így könnyű. persze, néhány cuccuk k***a jó, L3-at gyakran használtam. de aztán lettek újabb és olcsóbb pluginek, amik ugyanerre képesek voltak és hát a waves cuccok hiába jönnek bundle-ben, nagyon drágák...

Link to comment
Share on other sites

az tuti, ráadásul ilok is kell plusszban.

az előző felsorolásomból kihagytam a massey plugineket, eddig csak protools rtas volt belőlük, de az egyik plugint már kiadta a srác vst-ként is. szerintem most dolgozik a többin is, nemsokára bármelyik host alatt lehet őket használni.

a brainworx cuccokról mondanak még jókat a külföldi fórumokon, de azokkal nincs tapasztalatom. német cég, (szerintem) túlárazott pluginekkel.

Link to comment
Share on other sites

és a natív beéri(te) az UAD-ot, ahogy ez szól áááá :D




http://www.ikmultimedia.com/products/trcs/index.php?pp=t-racks-cs-free-versions&CGLV=QWxsIEN1c3RvbSBTaG9wIEdlYXI%3D&CGLP=Uj1kaXNwbGF5Jlc9c2luZ2xlJkdJRD00Mw%3D%3D

 

New Precision Compressor/Limiter
T-RackS Custom Shop 4.2 adds a longtime studio favorite piece of gear: the Precision Compressor/Limiter. This gear model is based on a classic 1970s solidstate compressor/limiter unit that’s been the “must-have” compressor/limiter in studios worldwide for over 40 years. The Precision model imparts a warm “fat and thick” sonic character, but isn’t overly aggressive, even at higher compression ratios. The result is a very transparent yet musical sound that doesn’t lose focus or detail, and is perfectly suited for virtually any mastering, post-production or broadcast application. The Precision Compressor/Limiter features two main sections, the Compressor and
the Limiter. The Compressor section has a fixed attack time (which is influenced in part by the selected ratio) and the release time can be selected from 6 values, two of which are automatic and dependent upon the audio material. The Limiter features a switchable slow/fast attack setting, a fixed ratio and adjustable recovery time. The limited control is extremely easy to use, and makes it possible for users to achieve high-quality results in a short amount of time.
http://www.gearslutz.com/board/new-product-alert/859750-ik-multimedia-precision-compressor-limiter-now-available-t-racks-cs.html
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...