Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Alesis Nano hangmodulok


l.gyuri17

Kérdés

Tisztelt Fórumozó társaim!

 

Valakinek esetleg van ezekből a Nano hangmodulokból?

 

Amikre én gondolok: NanoPiano, NanoSynth de akár a NanoBass vagy NanoVerb 1-2

 

Ha valaki használ ilyet, meg tudná mondani hogy mennyire jók a hangjuk, nagyon elavultak már?

Mert ilyen 35-60 ezres árban ezek igen jól szólnak, legalábbis a youtubon. Tudom erre nem lehet adni. :)

 

Sajnos nincs 150-200 ezres modulra keret, de több szinti már nem kell, mivel nem tudom őket hová pakolni a szobában :) 

 

Na szóval aki tud valamit mondani róluk megköszönném!

 

Az adatokat tudom, azt már nem kell... (64 poly...stb...)

 

Üdv.: Gyuri

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Alesisből a nano sorozatot nem ismerem, csak láttam. Ha jól tudom ezek a qs sorozat "butított" modul verziói amik külön hangszerkategóriánként jelentek meg. (synth, piano, bass) Alesisből volt micronom, fusion-öm, meg próbáltam az ion-t. Van egy jellegzetes hangzásviláguk, amit lehet szeretni vagy nem szeretni. Kicsit "ridegebb" a hangjuk a korgok vagy a rolandokhoz képest. Bár lehet erre a ridegségre mondják, hogy iagazi amerikai sound. Ezek a nano cuccok elsőre nagyon "preset" cuccoknak tűnnek, mivel az előlapon semmi lehetőséget nem látok amivel bele lehet nyúlkálni a hangokba és el lehetne egy user bankba mentegetni. Szóval így látatlanba "hallatlanba" nem hiszem, hogy nagy megváltás lenne ilyen gépeket vásárolni. Ebben az 50ezres árkategóriában azért elég sok jó vagy talán jobb szinti modulra is rá lehet szaladni, amiben több lehetőség van. Februárban olvastam alesis qsr modult 18-20körül ami azért jóval többet tud, ha már alesis hangzásra vágysz. Bár szerintem ezen az áron jobb befektetés pl az említett roland jv sorozatú modulok, vagy az alap xv modulok, ezekben bőven van szerkesztési lehetőség, még ha a preset hangszíneit rongyosra használták és kimentek a divatból, vagy akár egy trinity-rack sem rossz beruházás, csak kérdés, hogy milyen stílusra akarod használni. Az effektekkel kapcsolatban. A maguk korában nem voltak olyan rossz cuccok az alesis-ek, sokat dolgoztam velük. Mai szemmel az "elemgy" kategória, de nem egy ajde minőségi hangzás. Ár értékben ami kb ebben az árban megy és megéri nem pro felhasználásra az meg a TC electronic M300, M350 kis procija, tök átlátható, minden kézre esik, hangja nem egy csúcs de, ebben az árban nem nagyon tudok jobbat mondani, ami nekem hangzásban tetszett volna. Bár ez is ízlés kérdése, hogy kinek mi tetszik.

Link to comment
Share on other sites

50 rugóért már lehet használt Roland JV1080-ast is venni. Szerintem az nagyon jól szól ahhoz képest, és később bővíthető kártyákkal is viszonylag olcsón, illetve rengeteg hangszín található hozzá a neten. Sőt ha van sok időd akkor még saját hangszínek is programozhatók bele. Igencsak mélyen editálható. Vagy, ha fontos a kis méret, akkor esetleg egy Roland JV1010 modul, ami gyakorlatilag ugyanazt tudja+benne van még pár bővítőkártya hangja is és editor programmal ugyanúgy szerkeszthető minden mint a JV1080-nál.  

Link to comment
Share on other sites

Nincs ilyenem, de azt tudom mondani, hogy egy ismerősöm nemrég vett 60 pénzért Korg MicroX-et és a 2 oktávnyi billentyűjét leszámítva egy teljesen utazóbarát hangmodulpótlék a Triton széria velejével hangban, messze felette az Alesisnek. Azok a Nano modulok még a Quadrasynth leszármazottjai, ami egy ősi dolog ma, bár akkor igencsak drága és nagy kaliberű hangszer volt, igazi dögös USA sounddal (azér a Nanok ettől jóval butábbak!), csak sajna ezek felett már eljárt az idő! Ha valaki a 90-es évek hangzását keresné mégis, egy K2000R, egy JV1080, vagy leginkább egy Ensoniq (pl. TS10, ASR10, ASR-X) javallott, csak az x kivételével azok már nem modulok!

Egy ilyen Alesis Nano-ért én max 15-20-at adnék esetleg, de 20-at is csak nagyon visítva, sőt!!! Mellesleg a Nanoverb az egy effekt proci, nem hangmodul hogy tisztán lássunk! ;)

 

Köszönöm a hozzászólást, de nem a 90 évek hangzását keresem, hanem olcsón jó hangszíneket, ja a Nanoverb-et tudom, hogy nem hangbank! Mint ahogy a NanoCompressor sem!

 

A K2000r hát nem a legolcsóbb kategóriában van.

Nyílván ha lenne kb 150 ezrem Fantom XR, vagy Electro 2 rack, stb... lennének.

Azért írtam ide, mert youtube-on egész jónak hallottam pl. a nanosynth hangszíneit, és ebay-ről postával mindennel együtt 50 rugóért itt van a kezemben. Ezért írtam ide, hogy ha van valakinek, vagy volt, használta, hogy tetszett neki, egyáltalán használható volt-e. De a szavaidból azt vettem ki, hogy nem érdemes rá áldozni. Egy master billencshez, meg nekem nincs szükségem még egy billentyűs hangszerre, azért egy modul mégiscsak kisebb helyen elfér.

 

Ezen nemes egyszerűség vezérelt, hogy nyissak egy új topicot.

Link to comment
Share on other sites

Tisztelt Fórumozó társaim!

 

Valakinek esetleg van ezekből a Nano hangmodulokból?

 

Nincs ilyenem, de azt tudom mondani, hogy egy ismerősöm nemrég vett 60 pénzért Korg MicroX-et és a 2 oktávnyi billentyűjét leszámítva egy teljesen utazóbarát hangmodulpótlék a Triton széria velejével hangban, messze felette az Alesisnek. Azok a Nano modulok még a Quadrasynth leszármazottjai, ami egy ősi dolog ma, bár akkor igencsak drága és nagy kaliberű hangszer volt, igazi dögös USA sounddal (azér a Nanok ettől jóval butábbak!), csak sajna ezek felett már eljárt az idő! Ha valaki a 90-es évek hangzását keresné mégis, egy K2000R, egy JV1080, vagy leginkább egy Ensoniq (pl. TS10, ASR10, ASR-X) javallott, csak az x kivételével azok már nem modulok!

Egy ilyen Alesis Nano-ért én max 15-20-at adnék esetleg, de 20-at is csak nagyon visítva, sőt!!! Mellesleg a Nanoverb az egy effekt proci, nem hangmodul hogy tisztán lássunk! ;)

Link to comment
Share on other sites

 Hi!

 

 Nekem van 2db nanoverb 1-em (az egyiket pont árulom az apróban :) )

 

 Szeretem a chorus hangját, chorus+room beállításban dob hozzá viszhangot is.

 

 Ezen a felvételen nanoverben keresztül szól a moduláris: 

 

 https://soundcloud.com/l-szl-v-r-s/seq1-44-16wav

 

 (1:20-nál erősődik először a seq ott hallani a chorus+room effectet.)

 

 Azért csodák nincsenek, egy picit zajos a chorus és flanger effectnél.

Köszönöm válaszod, de elsősorban a piano és synth érdekelne, de ezt az információt is elraktározom ;)

Link to comment
Share on other sites

Tisztelt Fórumozó társaim!

 

Valakinek esetleg van ezekből a Nano hangmodulokból?

 

Amikre én gondolok: NanoPiano, NanoSynth de akár a NanoBass vagy NanoVerb 1-2

 

Ha valaki használ ilyet, meg tudná mondani hogy mennyire jók a hangjuk, nagyon elavultak már?

Mert ilyen 35-60 ezres árban ezek igen jól szólnak, legalábbis a youtubon. Tudom erre nem lehet adni. :)

 

Sajnos nincs 150-200 ezres modulra keret, de több szinti már nem kell, mivel nem tudom őket hová pakolni a szobában :) 

 

Na szóval aki tud valamit mondani róluk megköszönném!

 

Az adatokat tudom, azt már nem kell... (64 poly...stb...)

 

Üdv.: Gyuri

 

 

 Hi!

 

 Nekem van 2db nanoverb 1-em (az egyiket pont árulom az apróban :) )

 

 Szeretem a chorus hangját, chorus+room beállításban dob hozzá viszhangot is.

 

 Ezen a felvételen nanoverben keresztül szól a moduláris: 

 

 https://soundcloud.com/l-szl-v-r-s/seq1-44-16wav

 

 (1:20-nál erősődik először a seq ott hallani a chorus+room effectet.)

 

 Azért csodák nincsenek, egy picit zajos a chorus és flanger effectnél.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...