Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangkártya csere - RME vagy Lynx


Davidson

Kérdés

Sziasztok eljott az ido h lecseréljem az eddigi hangkártyámat (M-audio studiophile 2496), mivel kicsit jobb hangzást szeretnék elérni, azért az RME vagy a Lynx hangkártyákat néztem ki magamnak (sokkal komolyabbak mint az M-audio). Rajzoltam egy sémát a mostani cuccaimmal (az M-Audio BX5-os monitorjaimat nemsokára az Adam Audio A7X-re váltom :-D).

 

 

http://www72.zippyshare.com/v/99058534/file.html

 

 

Ezekbol szerintetek melyik lenne a legmegfelelobb a számomra:

 

RME HDSP AES-32

 

RME HDSP 9652

 

RME HDSP 9632

 

Lynx Studio AES-16 PCI Card

 

Lynx Studio L22 PCI Card

 

(Jó kis house muzsikához..)

 

Komoly, szakérto véleményeket várok, elore is koszi :-)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Egyetértek Loop kollégával. Otthoni körülmények között nem a konverterek minősége a legfontosabb paraméter. A fireface firewire eszközeit használtam sok éven át. Semmi bajom nem volt vele. Készültek rajta kiadott lemezek. Nem régen váltottam magasabb kategóriára. Az oka kizárólag az volt, hogy átálltam külső harveres eszközökre és egy-egy sávot többször ki kell küldenem proszesszálni, majd vissza. Ehhez kell a profi konverter, de ott a belépő szint 1.5MFt környékén van.

Azt javaslom, két dolgot vegyél figyelembe: 

1. milyen szolgátatásokat szeretnél a kártyától (előfok, bemenetek, kimenetek száma, esetleg DSP)

2. külső kárty estén többet kell küzdened a latency-vel

Egyébként ezen az oldalon találsz Silk-től egy profi leírást a konverterekkel kapcsolatban. A/D pedig a latency kérdésről írt egy hosszabb cikket. Ez utóbbi összefoglalja a hangkártyákkal kacsolatos dolgokat is.

Szoval ha jol értem akkor konverter nem olyan fontos a számomra ha mindent all in the box végzek, semmi kulso hardwer, mert lényegében a hangkártyákban is van konverter pl RME-ben van.

Kulso hangkártyáknál hosszabb a késés, latencia, ha meg belsot veszek akkor meg a kimenetek bemenetek száma kevesebb, szoval ha belsot veszek akkor ne PCI-t hanem PCI expresst amit lehet bovítteni majd késobb ha szukséges.

 

Azt hiszem h a PCI express mellett dontok és az RME HDSPe AIO-t veszem meg eloszor a HDSP 9632-t akartam de az AIO-nak tobb kimenetje van szoval a jovoben nagyobb hasznomra lesz majd és bovíteni is lehet. És minden RME-ben van Totalmix, ami lényegében DSP :-)

 

Az AIO-ban minden megvan amire szukségem van, árban is még megfelel.

 

Wheel te mit szolsz hozzá, érdekel a véleményed szerinted jo dontés? Mert nemszeretnék semmit sem elsietni!

Link to comment
Share on other sites

A/D!

 

A Forte AD/DA-ja veri az RME-jét?

Nyilván otthoni környezetben ez nem sokat jelent, csak a már említett post-processing miatt fontos (azaz ne legyen használhatatlan a bindzsizésem, ha beviszem egy "rendes" stúdióba).

 

A kérdés úgy helyes, hogy melyiket. A belépő szintűek (9632 vagy Babyface például) nem nagy eresztések hangra. Össze nem hasonlítottam ezeket, de a Forte már középkategória, ahogy a nagyobb RME konverterek is.

 

Apogee nem megy Windows-szal, egyébként igen, az lenne a zsír választás.

 

Egyébként Töfivel értek egyet, az analóg frontendet gyúrnám én is.

Link to comment
Share on other sites

Apogee alatti cuccnál szerintem nem a konverteren fog elbukni a gitár vonaljel felvétele.

Hallatszik rajta természetesen, ha nem éri el ezt a szintet, de sokkal nagyobb gondok is szoktak vele lenni,

amikor ide küldik hozzám reampra.

Pl. állat zajos, amikor torzítót rakunk rá, földhurkos, stb.

Ha mindez rendben van és nincs pénz legalább Apogee-ra, akkor szerintem kutya mindegy, hogy a konverter RME, vagy Forte, vagy bármi hasonló.

Az előfoknak viszont nem árt egy ISA One.

 

helló Zoli, köszi a választ!

 

az ISA és DI box abszolút képben van, nem is terveztem máshogy.

az Apogee-t még be is vállalnám, de

(1) a Duet ára egy szinten mozog az általam írt kártyákkal, de az átalakítója Symphony/Rosetta képességű-e, vagy az is "csak" a középkategória, mint a Forte, vagy az RME?

(2) támogat-e bármilyen Apogee termék Windowst? úgy tudom, nem.

Link to comment
Share on other sites

Apogee alatti cuccnál szerintem nem a konverteren fog elbukni a gitár vonaljel felvétele.

Hallatszik rajta természetesen, ha nem éri el ezt a szintet, de sokkal nagyobb gondok is szoktak vele lenni,

amikor ide küldik hozzám reampra.

Pl. állat zajos, amikor torzítót rakunk rá, földhurkos, stb.

Ha mindez rendben van és nincs pénz legalább Apogee-ra, akkor szerintem kutya mindegy, hogy a konverter RME, vagy Forte, vagy bármi hasonló.

Az előfoknak viszont nem árt egy ISA One.

Link to comment
Share on other sites

sziasztok!

 

sajnos kinőttem a hangkártyám lehetőségeit (focusrite saffire pro24), muszáj lecserélnem.

valami ilyesmit keresek:

 

- bővítőkártya, nem interface,

- osx/win átjárható kompatibilis és naprakészek a driverei,

- felhasználóbarát a kezelőszoftvere,

- max 2 in és 4 out van rajta,

- "nincs benne" preamp (outboardot fogok használni),

- elég jó az ADC-je (lehet vele például stúdiós reampra alkalmas gitárjelet rögzíteni),

- a DAC-a még otthonra elmegy,

- van world clock támogatás rajta.

 

lehetséges jelöltek:

 

1 - RME HDSPe AIO vagy HDSP 9632 (csak ugye a PCI/PCIe probléma)

2 - EMU 1212 (leginkább a Digidesignnel megfelelő AD-je miatt)

3 - valamelyik Lynx

 

köszönöm a segítséget!

 

Focusrite FORTE. (Feltételezem PC-ről van szó)

Link to comment
Share on other sites

Én az RME-t válaszottam, jobb a drivere mint a Lynx-nek(ismerős sokat szívott az Aurorával, most RME AES-en keresztül hajtja)a 9632-től nem kell félni,az újabb Z77-es alaplapokkal el fog menni, (nekem még H61M van)

Link to comment
Share on other sites

sziasztok!

 

sajnos kinőttem a hangkártyám lehetőségeit (focusrite saffire pro24), muszáj lecserélnem.

valami ilyesmit keresek:

 

- bővítőkártya, nem interface,

- osx/win átjárható kompatibilis és naprakészek a driverei,

- felhasználóbarát a kezelőszoftvere,

- max 2 in és 4 out van rajta,

- "nincs benne" preamp (outboardot fogok használni),

- elég jó az ADC-je (lehet vele például stúdiós reampra alkalmas gitárjelet rögzíteni),

- a DAC-a még otthonra elmegy,

- van world clock támogatás rajta.

 

lehetséges jelöltek:

 

1 - RME HDSPe AIO vagy HDSP 9632 (csak ugye a PCI/PCIe probléma)

2 - EMU 1212 (leginkább a Digidesignnel megfelelő AD-je miatt)

3 - valamelyik Lynx

 

köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Nem rossz választás. Talán jobb is, mint amire szükséged van. Azt nem tudom, hogy az analóg kábelt adják-e hozzá alapból. 

 

Az RME analóg kábelei amúgy is gagyik meg rövidek, én csináltam hozzá rendes 2méteres kábeleket, így elérnek mindenhová, sima DB9, és DB15-ös csatijai vannak az AIO-nak,é s a 9632-nek is.

Link to comment
Share on other sites

Én is ilyen cipőben voltam ahogy csak te és én Apogee Symphony-t vettem. Te mi mellet döntöttél?

Először két Prism Sound Orpheus majd nem sokkal később egy Symphony érkezett, 16I/O konfiggal.

Mindkettő nagyon jó. A Symphony nagyon pozitív meglepetés volt, minden tekintetben.

Link to comment
Share on other sites

Szoval ha jol értem akkor konverter nem olyan fontos a számomra ha mindent all in the box végzek, semmi kulso hardwer, mert lényegében a hangkártyákban is van konverter pl RME-ben van.

Kulso hangkártyáknál hosszabb a késés, latencia, ha meg belsot veszek akkor meg a kimenetek bemenetek száma kevesebb, szoval ha belsot veszek akkor ne PCI-t hanem PCI expresst amit lehet bovítteni majd késobb ha szukséges.

 

Azt hiszem h a PCI express mellett dontok és az RME HDSPe AIO-t veszem meg eloszor a HDSP 9632-t akartam de az AIO-nak tobb kimenetje van szoval a jovoben nagyobb hasznomra lesz majd és bovíteni is lehet. És minden RME-ben van Totalmix, ami lényegében DSP :-)

 

Az AIO-ban minden megvan amire szukségem van, árban is még megfelel.

 

Wheel te mit szolsz hozzá, érdekel a véleményed szerinted jo dontés? Mert nemszeretnék semmit sem elsietni!

Nem rossz választás. Talán jobb is, mint amire szükséged van. Azt nem tudom, hogy az analóg kábelt adják-e hozzá alapból. 

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek Loop kollégával. Otthoni körülmények között nem a konverterek minősége a legfontosabb paraméter. A fireface firewire eszközeit használtam sok éven át. Semmi bajom nem volt vele. Készültek rajta kiadott lemezek. Nem régen váltottam magasabb kategóriára. Az oka kizárólag az volt, hogy átálltam külső harveres eszközökre és egy-egy sávot többször ki kell küldenem proszesszálni, majd vissza. Ehhez kell a profi konverter, de ott a belépő szint 1.5MFt környékén van.

Azt javaslom, két dolgot vegyél figyelembe: 

1. milyen szolgátatásokat szeretnél a kártyától (előfok, bemenetek, kimenetek száma, esetleg DSP)

2. külső kárty estén többet kell küzdened a latency-vel

Egyébként ezen az oldalon találsz Silk-től egy profi leírást a konverterekkel kapcsolatban. A/D pedig a latency kérdésről írt egy hosszabb cikket. Ez utóbbi összefoglalja a hangkártyákkal kacsolatos dolgokat is.

Én is ilyen cipőben voltam ahogy csak te és én Apogee Symphony-t vettem. Te mi mellet döntöttél?

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek Loop kollégával. Otthoni körülmények között nem a konverterek minősége a legfontosabb paraméter. A fireface firewire eszközeit használtam sok éven át. Semmi bajom nem volt vele. Készültek rajta kiadott lemezek. Nem régen váltottam magasabb kategóriára. Az oka kizárólag az volt, hogy átálltam külső harveres eszközökre és egy-egy sávot többször ki kell küldenem proszesszálni, majd vissza. Ehhez kell a profi konverter, de ott a belépő szint 1.5MFt környékén van.

Azt javaslom, két dolgot vegyél figyelembe: 

1. milyen szolgátatásokat szeretnél a kártyától (előfok, bemenetek, kimenetek száma, esetleg DSP)

2. külső kárty estén többet kell küzdened a latency-vel

Egyébként ezen az oldalon találsz Silk-től egy profi leírást a konverterekkel kapcsolatban. A/D pedig a latency kérdésről írt egy hosszabb cikket. Ez utóbbi összefoglalja a hangkártyákkal kacsolatos dolgokat is.

Link to comment
Share on other sites

Ja nézegettem kulsoket is, igen olyat akarok amihez majd késobb tudok konvertert is rákotni, te melyiket ajánlanád nekem az RME-kbol?Lehet kulso is, te eléggé értesz hozzá :-)

 Nem értek hozzá csak én kifizettem már a tanulópénzt. 

Nem lebeszélni akarlak csak megkímélni felesleges köröktől és kiadásoktól.

 

Inkább vegyél egy 2i2 hangkártyát 40 ezerért ami egész korrekt kifelé nagyon sokan használják és panasz nem volt még rá.

A maradék pénzből vegyél egy szintit és az elköltött összeg boldogságot fog okozni mikor kézzel tekergeted ki a hangot felveszed csurog majd a nyálad hogy jobban szól mint egy plugin stb stb...

 

Veszel egy jó közép mezőnybeli hangkártyát 200-250 ezerért. Nincs semmid amit beledugj csak 2 hangfalad. Így meg veszel szintit később még veszel szintit mikor lesz 2-3 olyan cuccod aminek kell a bemenet akkor kitalálod mire is van szükséged és akkor veszel hangkártyát. 

 

RME fireface UC-vel is nagyon jól járnál de 250 ezer forint amiből elég jó szintit kapsz ami első körben sokkal nagyobb élményt nyújtana a továbblépésben és a house zenéid minőségében. 

Link to comment
Share on other sites

Illetve ha Ragaszkodsz az RME-hez, talán érdemes lenne megnézni a BabyFace nevű kis szerkentyűjét. Árban olcsóbb mint az Apogee duet2. Van analog és digitális ki és bejárata stb, bár ezt a modellt személy szerint nem ismerem, de elég univerzálisnak tűnik. http://www.hitspace.hu/szamitogepes-zenekeszites/hangkartya/rme-babyface.html

Aha értem és az

RME Fireface UC-hez mit szolsz itt van elég ki és bement és állítolag az usb-s hangkártyák kozt a legjobbak kozé sorolhato ebben az árban A Fireface 800as vagy 400as azért nemjo nekem mert nincs firewire kimenetem a pc-n. Amugy eloszor a fireface uc-t néztem ki magamnak csak gondoltam h maradok a pci kártyáknál de ha hosszutávon nemjok a pci-k akkor lehet inkább kulsot veszek. Késobb majd tuti akarok konvertert talán a Lynx Aurora 8-assat ha lesz rá pénzem a Fireface uc-re rátudnám majd kotni? Sokan mondják h a konverterek adják meg a jo hangzást nem a hangkártya nemtudom most ez a hangkártya konverter téma lassan már tonkretesz :-D. Hogy is van ez az egész?

Link to comment
Share on other sites

Illetve ha Ragaszkodsz az RME-hez, talán érdemes lenne megnézni a BabyFace nevű kis szerkentyűjét. Árban olcsóbb mint az Apogee duet2. Van analog és digitális ki és bejárata stb, bár ezt a modellt személy szerint nem ismerem, de elég univerzálisnak tűnik. http://www.hitspace.hu/szamitogepes-zenekeszites/hangkartya/rme-babyface.html

Link to comment
Share on other sites

PC rendszerem van tudok az apogee duettrol is de az viszont csak Mac-en fut szoval, azert néztem ki az RME-t megy a Lynxet de azt hiszem h az RME-t választom csak még nemtudom h melyiket (a Lynxeknek jobbak ugyan a konverterjeik mint az RME-nek de viszont az RME-k jobb hangkártyák és nekem most arra van szukségem). Nekem nemkell sok kimenet-bemenet (jelenleg) mert nemnagyon fogok fejlátszani max csak egy két szintirol ha majd veszek (szoval elég 2), jelenleg ahogy mondják ALL IN THE BOX mukodok, tehát foleg vst instrumentekkel, house muzsikát készíttek. Konvertert majd késobb szeretnék csak venni, ha lesz rá elég pénzem (így majd már lesz elég ki-bemenetem is) mert tudom h a minoseg drágább és inkább nemveszek olcsot ami nemis olyan jo, ahogy mondtad M-audio szintu. Szoval lényegében nekem olyan kell amire késobb majd rátudok kotni egy konvertert és jo hangkártya, mind1 lehet kulso is.

 

Mit ajánlanál akkor?

Pont az Apogee miatt érdeklődtem, hogy milyen rendszeren használnád, mivel ez csak mac-en megy. RME ből a fireface800-at ismerem, ennek létezik kisebb verziója is ami csak a ki és bemenetek számában változik. Nagyon frankó cucc, viszont nem olcsó. A focusrite Forte kártyáját még lehet, hogy érdemes lenne le csekkolnod. Arról nem tudok mit írni, mivel nem próbáltam még, de szerintem nem csak kinézetben próbálják súrolni az apogee duet-et. Bár biztos, nem annyira kifinomult. Ha meg nagyon sokat nem akarsz rá költeni akkor meg a ff scarlett és saffire interfészek sem olyan rosszak. Ár érték arányban jobbat nem tudok. Némelyiken van digit kijárat, bejárat + wordclock ezért komolyabb konvertert is hozzá tehetsz később, bár ez nem tudom mennyire jó vagy kevésbé jó megoldás. De alapból nem szólnak olyan rosszul és a preampok is elfogadhatóak ennyi pénzért.

Link to comment
Share on other sites

NLS-nek igaza van a PCIe dologban. Olyat vegyél ami PCIe mert a PCI már kihalóban van.

 

Ha olyat veszel amin van ADAT vagy AES EBU akkor később tudod bővíteni konverterrel. Viszont ha nem akarsz első körben 500 vagy afelett fizetni akkor mindenképp olyat vegyél amibe legalább 2 csatorna analóg van.

 

Amúgy külső hangkártyákkal nem szemeztél? RME-nek van külső kártyája is.

Ja nézegettem kulsoket is, igen olyat akarok amihez majd késobb tudok konvertert is rákotni, te melyiket ajánlanád nekem az RME-kbol?Lehet kulso is, te eléggé értesz hozzá :-)

Link to comment
Share on other sites

Milyen rendszerhez kellene mac vagy pc? Ha mac, akkor ha csak 2 csatornára van szükséged és tényleg jó minőséget akarsz akkor Apogee Duet2. Nagyon jók az RME-k, és azzal sem nyúlsz mellé, viszont annak az árán azért vannak jobb megoldások. Ahogy néztem a képen az elképzelt setup-ot, neked csak egy jó kimenetre van szükséged? Vagy azért szeretnél is fölvenni külső forrásokból? Ha csak digit ki és bejárataid vannak és nincs megfelelő konvertered, akkor előrébb sokkal nem vagy, mert vagy nem tudsz mit monitorozni még nincs hozzá konvertered, ha átmenetileg veszel egy gagyibbat, akkor meg kb ugyanott vagy mint az M-audioval, van de nem úgy muzsikál ahogy kéne és egy kisebb vagyont versz el rá, ha meg beszerzed a megfelelő jól használható konvertereket abból az árból meg már más és talán jobb lehetőségeket is ki lehet hozni. Azaz ha a későbbiekben szeretnél több bejáratot kijáratot stb. Jó konverter meg RME árán már majdnem tudsz venni uegy ua apollo duo-t amiben van +adat be és kijáratod, 4db jól használható preamod, monitorvezérlőd és egy uad-od egy alap csomaggal, amit azért erre arra tudsz használni és gyakorlatilag minden benne van egy dobozban és nem vagy kiszolgáltatva annyira a PCI elavulásának sem mivel Firewire csatlakozású a cucc, vagy opcióként thunderbolt-os is lehet ami még csak most fog igazán elterjedni. Nem akarlak lebeszélni az RME-ről, mert tényleg nem rossz, csak egy ilyen fejlesztést azért jobban át kell, gondolni és azért nem árt ha a jövőbe előre gondolkozik az ember, mert amit most nem használunk ki az lehet, hogy a következőkörbe meg kelleni fog. És ezekkel azért már jól el lehet lenni.

PC rendszerem van tudok az apogee duettrol is de az viszont csak Mac-en fut szoval, azert néztem ki az RME-t megy a Lynxet de azt hiszem h az RME-t választom csak még nemtudom h melyiket (a Lynxeknek jobbak ugyan a konverterjeik mint az RME-nek de viszont az RME-k jobb hangkártyák és nekem most arra van szukségem). Nekem nemkell sok kimenet-bemenet (jelenleg) mert nemnagyon fogok fejlátszani max csak egy két szintirol ha majd veszek (szoval elég 2), jelenleg ahogy mondják ALL IN THE BOX mukodok, tehát foleg vst instrumentekkel, house muzsikát készíttek. Konvertert majd késobb szeretnék csak venni, ha lesz rá elég pénzem (így majd már lesz elég ki-bemenetem is) mert tudom h a minoseg drágább és inkább nemveszek olcsot ami nemis olyan jo, ahogy mondtad M-audio szintu. Szoval lényegében nekem olyan kell amire késobb majd rátudok kotni egy konvertert és jo hangkártya, mind1 lehet kulso is.

 

Mit ajánlanál akkor?

Link to comment
Share on other sites

Milyen rendszerhez kellene mac vagy pc? Ha mac, akkor ha csak 2 csatornára van szükséged és tényleg jó minőséget akarsz akkor Apogee Duet2. Nagyon jók az RME-k, és azzal sem nyúlsz mellé, viszont annak az árán azért vannak jobb megoldások. Ahogy néztem a képen az elképzelt setup-ot, neked csak egy jó kimenetre van szükséged? Vagy azért szeretnél is fölvenni külső forrásokból? Ha csak digit ki és bejárataid vannak és nincs megfelelő konvertered, akkor előrébb sokkal nem vagy, mert vagy nem tudsz mit monitorozni még nincs hozzá konvertered, ha átmenetileg veszel egy gagyibbat, akkor meg kb ugyanott vagy mint az M-audioval, van de nem úgy muzsikál ahogy kéne és egy kisebb vagyont versz el rá, ha meg beszerzed a megfelelő jól használható konvertereket abból az árból meg már más és talán jobb lehetőségeket is ki lehet hozni. Azaz ha a későbbiekben szeretnél több bejáratot kijáratot stb. Jó konverter meg RME árán már majdnem tudsz venni uegy ua apollo duo-t amiben van +adat be és kijáratod, 4db jól használható preamod, monitorvezérlőd és egy uad-od egy alap csomaggal, amit azért erre arra tudsz használni és gyakorlatilag minden benne van egy dobozban és nem vagy kiszolgáltatva annyira a PCI elavulásának sem mivel Firewire csatlakozású a cucc, vagy opcióként thunderbolt-os is lehet ami még csak most fog igazán elterjedni. Nem akarlak lebeszélni az RME-ről, mert tényleg nem rossz, csak egy ilyen fejlesztést azért jobban át kell, gondolni és azért nem árt ha a jövőbe előre gondolkozik az ember, mert amit most nem használunk ki az lehet, hogy a következőkörbe meg kelleni fog. És ezekkel azért már jól el lehet lenni.

Link to comment
Share on other sites

NLS-nek igaza van a PCIe dologban. Olyat vegyél ami PCIe mert a PCI már kihalóban van.

 

Ha olyat veszel amin van ADAT vagy AES EBU akkor később tudod bővíteni konverterrel. Viszont ha nem akarsz első körben 500 vagy afelett fizetni akkor mindenképp olyat vegyél amibe legalább 2 csatorna analóg van.

 

Amúgy külső hangkártyákkal nem szemeztél? RME-nek van külső kártyája is.

Link to comment
Share on other sites

Utána is néztél a kártyáknak?

RME HDSP AES-32 (AES EBU kártya kell hozzá konverter hogy legyen analóg ki be járatod) RME-be kb 300 ezer hozzá.

 

RME HDSP 9652 (Ez ADAT csatlakózára épül első sorban) Ugyan az mint a fenti RME konverter 

 

RME HDSP 9632 Itt már van analóg ki be 2/2 de elég neked ennyi? a fenti megoldással bővítheted mondjuk

 

Lynx Studio AES-16 PCI Card (Ez ugyan az mint az első RME. Csak ehez a Lynx saját konverterét szokták hozzákötni)

Lynx Studio L22 PCI Card (Akár mint az utolsó RME itt már van 2 ki és bemenet)

 

Szóval ha nem akarsz még konvertert venni csak betenni a kártyát és azonnal használni akkor RME 9632 vagy Lynx Studio L22

Aha értem amugy utánna néztem kicsit, koszi a választ és ha mondjuk késobb szeretnék majd venni konvertert akkor rátudnám kotni az RME 9632-re vagy a Lynx Studio L22-re is?

Link to comment
Share on other sites

Hozzátenném a hdsp AIO-t is,ami már PCI-E csatlakozós, hosszútávon a PCI halálra van ítélve. Nekem hdsp9632 van, igaz nem használom az analóg ki-bemeneteit,de egy jól használható kártya, nagyon jó routingja van, és lehet hozzárakni adaton +8 csatornát, van analóg bővítőkártyája is +4 sávra.

Link to comment
Share on other sites

Utána is néztél a kártyáknak?

RME HDSP AES-32 (AES EBU kártya kell hozzá konverter hogy legyen analóg ki be járatod) RME-be kb 300 ezer hozzá.

 

RME HDSP 9652 (Ez ADAT csatlakózára épül első sorban) Ugyan az mint a fenti RME konverter 

 

RME HDSP 9632 Itt már van analóg ki be 2/2 de elég neked ennyi? a fenti megoldással bővítheted mondjuk

 

Lynx Studio AES-16 PCI Card (Ez ugyan az mint az első RME. Csak ehez a Lynx saját konverterét szokták hozzákötni)

Lynx Studio L22 PCI Card (Akár mint az utolsó RME itt már van 2 ki és bemenet)

 

Szóval ha nem akarsz még konvertert venni csak betenni a kártyát és azonnal használni akkor RME 9632 vagy Lynx Studio L22

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...