Jump to content
Ménemszól.hu
  • 1

Access Virus TI Snow


Sarki Róka

Kérdés

Sziasztok!
 
Friss hús vagyok a fórumon, de már régóta olvasgatom és mivel sok jó és hasznos infóra lehet itt szert tenni, kíváncsi vagyok a véleményetekre a címben említett drágasággal kapcsolatban. A konkrét kérdéseim: 
 
Mennyire színpadképes a hangszer?
Mennyire macerás a programozása szoftver nélkül?
 
Elsősorban a kevés poti az, amelyek előhívták bennem a két fentebbi kérdést. Na meg az, hogy tényleg azt hallom, hogy egy olyan "mélységű" hangszernek a programozását mint a Virus nem lehet csak olyan könnyen lerendezni néhány gombbal és még kevesebb tekerővel. Már egy jó ideje tolom különféle stúdióprogikkal és tapasztalatból tudom, hogy azért nem árt, ha van mit csavargatni. :D   
Egyébként minden pro és kontra érvre, TAPASZTALATRA kíváncsi vagyok a Snow-al kapcsolatban, ami eszetekbe jut!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 65
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

nem rétegezésnél, amit beszúrtam ez egy patch-egy layer, a netről lőtt képen

img1568tw.jpg

 

 

a SEQ MODE CAT:Arpeggiator mellett van egy ikon, amiben a képen egy vonás van - ez jelzi hogy egy patch mennyire terheli a Virus-t - na abba került három vonás a fenti mintában (ránézésre 6 vagy 5 fér bele), magyarán szerintem kb. 2 olyan patch amit feljebb beszúrtam már kiüti a Snow-t (kb.)

Így most már teljesen tiszta és kifejezetten örülök,hogy csak félreértettem. Gyanús is volt, hogy miért "csíkot" írtál layer v part helyett, de nem fogtam az adást a buksimmal. A csík nekem is feltűnt a próbánál és rögtön vágtam, hogy csak a terhelhetőséget jelentheti, mást nem, mert különböző patch-eknél más-más értéket mutatott.

Link to comment
Share on other sites

Rejtve van. Az engine ugyanaz, a Snow is 3 oszcillátor+sub-ot tud, csak nem raktak neki ki külön menügombot (korlátozott a hely ugye), de úgy emlékszem valamelyik oszcillátor menüben lapozgatva elérhető a 3. is. A szoftverből meg biztos. Annó a Virus B-n is csak menüből lehetett hozzá férni a 3-as oszcillátorhoz..

Nagyon nagy kő esett le a szívemről. Azért oszcillátorokkal nem kéne takarékoskodni, egy gombot azért megérdemelt volna. De kétdégtelenül megnyugodtam.

Link to comment
Share on other sites

Kedves Sarki Róla!

 

Én kb. 1 éve vagyok Virus TI Snow tulaj, s én meg vagyok vele elégedve.

Csak a stúdiómban használom, tehát semmi Live Act:)

Igen, a hangszinek bonyolultságától függ, hogy hány Layert bir el.

 

Én egyébként Reverb effektként is szoktam használni:)

Egy jó tanács.

Ha, felveszed a hangját audioba, s nem analógba akarod felvenni, akkor javaslom, hogy a felvétel idejére, kapcsold a DAW-odat a Virus hangkártyájára, s úgy vedd fel a hangját.

Sokkal szebb lesz. 

 

Erre úgy jöttem rá, hogy volt egy zsír HyperSaw. s amikor Logicban felvettem a Virus hangjtá, valamit hiányoltam...

Felvétel valahogy nem volt olyan igazi jó minőségű... Aztán nekiálltam kisérletezni, s bizony rájöttem erre:)

Persze, talán picit analógba még jobb, de az analóg felvétellel meggyült a gondom lásd:

 

 

Én nagyon megvagyok elégedve vele:)

Nagyon szeretem a hangját. Főleg én Trance zenész vagyok, szóval imádom. Minőségben természetesen jobb, mint bármelyik Nativ Soft szinti ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Ha, felveszed a hangját audioba, s nem analógba akarod felvenni, akkor javaslom, hogy a felvétel idejére, kapcsold a DAW-odat a Virus hangkártyájára, s úgy vedd fel a hangját.

Sokkal szebb lesz. 

 

hoppá, gyere máskor is :D

Scarlett 2i4:

http://soundcloud.com/xbitz/virus-test-bounce-scarlett-2i4

Virus:

http://soundcloud.com/xbitz/virus-test-bounce-virus-own

(bocs, már nem tiszta Vírus, SSL Channel Strip-jének a kompiját használtam, egyrészt jót tesz neki, másrészt hogy ne ugráljon a dinamika, master-en egyedül a Sonalksis MaxLimit (csak egy picit), natív mind, DAW: Live 9)

Link to comment
Share on other sites

Kedves Sarki Róla!

 

Én kb. 1 éve vagyok Virus TI Snow tulaj, s én meg vagyok vele elégedve.

Csak a stúdiómban használom, tehát semmi Live Act:)

Igen, a hangszinek bonyolultságától függ, hogy hány Layert bir el.

 

Én egyébként Reverb effektként is szoktam használni:)

Egy jó tanács.

Ha, felveszed a hangját audioba, s nem analógba akarod felvenni, akkor javaslom, hogy a felvétel idejére, kapcsold a DAW-odat a Virus hangkártyájára, s úgy vedd fel a hangját.

Sokkal szebb lesz. 

 

Erre úgy jöttem rá, hogy volt egy zsír HyperSaw. s amikor Logicban felvettem a Virus hangjtá, valamit hiányoltam...

Felvétel valahogy nem volt olyan igazi jó minőségű... Aztán nekiálltam kisérletezni, s bizony rájöttem erre:)

Persze, talán picit analógba még jobb, de az analóg felvétellel meggyült a gondom lásd:

 

 

Én nagyon megvagyok elégedve vele:)

Nagyon szeretem a hangját. Főleg én Trance zenész vagyok, szóval imádom. Minőségben természetesen jobb, mint bármelyik Nativ Soft szinti ;)

Szia Night Ray!

 

Köszönöm szépen a véleményedet és a jótanácsokat! :thumbsu:  Valóban hasznos, amit írtál, ezt xbitz demója is alátámasztja. 

Főleg DAW-okkal használnám, de gondolkodok egy digitális hangrögzítőben is, mivel a munkahelyen eleget ülök gép előtt, kicsit jó néha elszakadni a zümmögéstől és pihentetni a szemet is.

Egy Zoom R24-ben gondolkodom (sokan dícsérik), de azt csak későbbiekben tudnám megvenni, első a szinti, pláne a Snow-nál, ahogy látom szinte megkerülhetetlen a plug-in és hát ha már megy a gép...

 

Küldök egy linket az R24-ről, igazi kis "mindenes":

http://www.tajtimusic.hu/ZOOM/Studiotechnika/Tobbsavos-felvevo/Zoom-R24.html?keyword=zoom+r24

Biztosan szép pár lennének a Snow-al :D

Tényleg már csak analóg felvétellel lehetne fokozni a gyönyört, amit a Snow nyújt, de abban egyenlőre nem gondolkozom, beleolvasgattam a topicba, amit linkeltél, tényleg kellemetlen probléma, de örülök, hogy sikerült legalább félig megoldanod, mint azt írtad.

Link to comment
Share on other sites

hoppá, gyere máskor is :D

Scarlett 2i4:

http://soundcloud.com/xbitz/virus-test-bounce-scarlett-2i4

Virus:

http://soundcloud.com/xbitz/virus-test-bounce-virus-own

(bocs, már nem tiszta Vírus, SSL Channel Strip-jének a kompiját használtam, egyrészt jót tesz neki, másrészt hogy ne ugráljon a dinamika, master-en egyedül a Sonalksis MaxLimit (csak egy picit), natív mind, DAW: Live 9)

Nem semmi, amit csinálsz xbitz: jönnek a kérdések és a válaszok, Te meg hozod hozzájuk az "illusztrációt". :D Köszi!! Tényleg hallom a különbséget!

Link to comment
Share on other sites

egy zenei fórumon nekem az lenne a természetes amit Ákos is csinált pl. , aki olyasmihez szól hozzá amit lehet "illusztrálni" azt tegye meg :) , sokkal vidámabb barakk lennénk szerintem, jó lenne ha nem az egoról szólna, vállalja mindenki az aktuális tudását osztkész 

ui. amúgy meg nekem volt élvezet a Virus-al szöszölni, úgyhogy nincsmit szívesen máskor is, örülök hogy segíthettem :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...