Jump to content
Ménemszól.hu
  • 1

Access Virus TI Snow


Sarki Róka

Kérdés

Sziasztok!
 
Friss hús vagyok a fórumon, de már régóta olvasgatom és mivel sok jó és hasznos infóra lehet itt szert tenni, kíváncsi vagyok a véleményetekre a címben említett drágasággal kapcsolatban. A konkrét kérdéseim: 
 
Mennyire színpadképes a hangszer?
Mennyire macerás a programozása szoftver nélkül?
 
Elsősorban a kevés poti az, amelyek előhívták bennem a két fentebbi kérdést. Na meg az, hogy tényleg azt hallom, hogy egy olyan "mélységű" hangszernek a programozását mint a Virus nem lehet csak olyan könnyen lerendezni néhány gombbal és még kevesebb tekerővel. Már egy jó ideje tolom különféle stúdióprogikkal és tapasztalatból tudom, hogy azért nem árt, ha van mit csavargatni. :D   
Egyébként minden pro és kontra érvre, TAPASZTALATRA kíváncsi vagyok a Snow-al kapcsolatban, ami eszetekbe jut!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 65
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

HellÓ!

 

Srácok, hátha tudja valaki, hogy hogyan lehet /ha lehet..../ a Virus C gyári preseteket Ti Snow ba bemásolni, de először is megszerezni?!  Véletelnül láttam egy Youtube videoban, hogy egy arc a Snowval dolgozik, amkor is a presetek között válogatva, ott figyelt a Virus C. Köszi ha tudja valaki!  Üdv T

Link to comment
Share on other sites

Nálam a Virus Control telepítésekor, eszközkezelő szintjén" Az eszköz nem indítható el" hibaüzenetet kapom, viszont a szervízprogram, a bankok áttöltése/cseréje működik, az editor nem hajlandó elindulni.Az eszközkezelőben ott a felkiáltójel a Virus USB portja mellett.Ha van ötlet a problémamegoldásra, szivesen elolvasnám.

Link to comment
Share on other sites

fenn van az access honlapján (csak bejelentkezve látod, nem sikerült oda linkelni ahol van, a 6. oldalon nézd a ti series-sounds and patches menüben)

 

HellÓ!

 

Srácok, hátha tudja valaki, hogy hogyan lehet /ha lehet..../ a Virus C gyári preseteket Ti Snow ba bemásolni, de először is megszerezni?!  Véletelnül láttam egy Youtube videoban, hogy egy arc a Snowval dolgozik, amkor is a presetek között válogatva, ott figyelt a Virus C. Köszi ha tudja valaki!  Üdv T

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nekem meg az lenne a kérdésem, hogy valaki használ Pro Tools 10-t, Virus TI Snow-l?

Nálan szétesik a Virus szinkrona. Sőőt, készítettem egy egyszerű alapot (Kick, Clap, OpenHH), s normálisan is szóltak.

Aztán behívtam a Virus-t, hát egyből szétesett a ritmus..A Virus Live gombjára kattintottam, akkor megjavult, de nem győz meg a szinkron.

A Virus, amit játszik dallamot, layereztem, s úgyanazt játsza egy Massive hangszin is. A Virus kb. 3 16-odnyit volt elcsúszva...

 

Valami 5let?

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Az eszközkezelőben meg tudod nézni a virtuális usb hubokat, nekem csak akkor működik rendesen ha az adott virtuális hubba nincs más eszköz bedugva csak a virus.
illetve a korg r3nál találkoztam olyannal, és ez releváns lehet a virusnál is, hogy a windows csak 10 midi over usb drivert tud kezelni. itt vannak a registryben driverek: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32 én kitöröltem pár duplikációt és működött.

 

Nálam a Virus Control telepítésekor, eszközkezelő szintjén" Az eszköz nem indítható el" hibaüzenetet kapom, viszont a szervízprogram, a bankok áttöltése/cseréje működik, az editor nem hajlandó elindulni.Az eszközkezelőben ott a felkiáltójel a Virus USB portja mellett.Ha van ötlet a problémamegoldásra, szivesen elolvasnám.

 

bdtom: ~70kb ;)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem felétek, hogy a mai elektronikus zenékben használt hangszínek előhívására leginkább a TI sorozat alkalmas vagy ki lehet csavarni a régebbi típusokból is, mint pl. a Virus C?

 

Manapság az egyszerű, letisztult, nem túl bonyolult hangszínek a jellemzőek, ahogy én látom. Ezeket simán kihozod  a C-ből is. A TI szériában a hullám és grain table dolgok izgalmasak, azokkal lehet megcsinálni az ilyen izgő-mozgó pad-eket, drone hangokat, de ezeknek van annyi szoftveres alternatívája is, hogy én emiatt nem feltétlenül vennék TI-t. Meg persze ott a hipersaw oszcillátor amit a trance szerelmesei imádnak.

 

Megjegyezném, hogy a 2000-es évek elején, amikor nagy divat volt az a fajta trance hangzás, a TI még sehol sem volt. Ellenben a C szériát előszeretettel használták ilyen hangzásokra, nagyon sok gyári hangszíne eleve ilyen. Van is fent  a youtube-on olyan videó amiben bemutatják, hogy lehet ilyesmit összehozni a C-vel. http://www.youtube.com/watch?v=lIUluK8OFNM

Link to comment
Share on other sites

Nagyon köszönöm a segítséget Nektek, a Virus C -nek már tényleg sokkal használhatóbb leírása van. Amit nem értek, hogy ezeket az alap dolgokat miért nem rakják bele a Ti használatijába, hogy ne kelljen a felhasználónak "összevadásznia" az adatokat. Sajnos olyan részletek mint például a rotary effekt slow-fast váltása stb. külön nyomozást fog igényelni......

 

Azért próbálok előre tisztában lenni ezekkel a dolgokkal, mivel már létező ( 3 controller,1 synth modul,1 sampler) összeállításhoz kellene majd illesztenem a Snow-t és nincs kedvem a Virus miatt bővítenem a controllerek számát, ami szerintem nem is lenne színpadon ésszerű ( 2 keyboard+ 1 lábpedál ).

 

Még egyszer köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

 

Arra gondoltam, hogy magához a géphez azért mellékelnek valami midi dokumentációt, ami online nem érhető el........ bár ezt igazán magam sem hiszek.......

Akkor viszont hogyan tudom midi controllerrel vezérelni? Nem hinném hogy egyedül én szeretnék vásárlás előtt tájékozódni ezekről a dolgokról......

 

Virus TI2 Sysex implementation : http://www.virus.info/forum/index.php?page=Thread&threadID=4110

Link to comment
Share on other sites

Ctrlr-t nézd meg http://ctrlr.org/access-virus-ti-snow/ ill. http://www.kkspielwi...7471#post17471 

Virus doksik http://www.virus.inf...ogin/1/lang/en/ oldalon vannak,csak be kell regizni (amihez,ha jól emlékszem kell egy Virus sorozatszám is)

soksikert :)

 

Köszi a választ, sajnos az a problémám hogy a letölthető Owner's Manual - okon már túl vagyok, azokban nulla az ilyen típusú információ, regiztem a cégnél.

 

Arra gondoltam, hogy magához a géphez azért mellékelnek valami midi dokumentációt, ami online nem érhető el........ bár ezt igazán magam sem hiszek.......

Akkor viszont hogyan tudom midi controllerrel vezérelni? Nem hinném hogy egyedül én szeretnék vásárlás előtt tájékozódni ezekről a dolgokról......

Link to comment
Share on other sites

 A progiban elkezdem változtatni, azonnal kiírja hozzá a midi üzenetet is, elég ezt a midi utasítás sort felprogramozni a mester billentyűm valamelyik potijára és már vezérlem is élőben a színpadon.... :-)

 

Ahogyan látom a videókon a Virus vezérlő programja ezt nem csinálja, úgyhogy maradna a dokumentáció, amit meg nem lehet találni....... 

Ctrlr-t nézd meg http://ctrlr.org/access-virus-ti-snow/ ill. http://www.kkspielwiese.access-music.de/forum/index.php?page=Thread&postID=17471#post17471%C2%A0 (naplózza az átküldött vezérlő kódokat, abból lehet puskázni) Virus doksik http://www.virus.info/manuals/req/login/1/lang/en/ oldalon vannak,csak be kell regizni (amihez,ha jól emlékszem kell egy Virus sorozatszám is)

soksikert :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

 

 

Virus Snow beszerzésén gondolkodom.

Főleg színpadi élő zenéhez használnám nagyon jól programozható midi billentyűvel vezérelve. Kerestem midi dokumentációt a snow-hoz, de sajnos neten semmit nem találtam :-(.

 

A kérdésem az, hogy mennyire fogom tudni real time vezérelni midi üzenetekkel? ( paraméterek, effektek....stb. )

 

Összehasonlításképpen megemlítem, hogy van egy Roland SonicCell synth. modulom,amit egyébként imádok. A használatijában komoly midi impementáció található. Ami még jobb, hogy az is computerrel szerkeszthető felülettel rendelkezik és a progi MINDEN midi üzenetet kiír, úgyhogy a "legeldugodtabb" paraméter változtatásához sem kell a dokumentációt böngészgetni. A progiban elkezdem változtatni, azonnal kiírja hozzá a midi üzenetet is, elég ezt a midi utasítás sort felprogramozni a mester billentyűm valamelyik potijára és már vezérlem is élőben a színpadon.... :-)

 

Ahogyan látom a videókon a Virus vezérlő programja ezt nem csinálja, úgyhogy maradna a dokumentáció, amit meg nem lehet találni....... 

Link to comment
Share on other sites

Vissza C-re? Ez milyen megfontolásból volt? (nekem C RackXL volt, az is elég lebutított felületű sajnos). 

 

Ha már itt is megkérdezted, ide is beírom a válaszom:

 

Hát, mert a TI desktop használtban is kétszer annyi mint a Virus C. :)

Egyébként én annyira nem használtam ki a TI technológia előnyeit, ha meg nagyon hiányoznának pl. a hullámtáblák, akkor ott van pár legális szoftverem amikkel kiválthatom (Massive, Reaktor, vagy a Waldorf PPG Wave).

 

Volt TI desktopom is a Snow előtt, csak eluralkodott rajtam az analóg mánia és feláldoztam annak az oltárán, lett helyette egy DSI Tetra, meg a Snow. Viszont nagyon hiányzott a dedikált felület, rájöttem, hogy az nekem fontosabb mint a feature-ök. Próbáltam autmappesíteni a Snow-t de valamiért nem akart vele működni a dolog. (A Tetrát automappel használom a Soundtoweres VSTi editorjával).

A C desktop kezelőfelülete nagyon közel van a TI-éhoz. A RackXL nem csodálom, hogy nem tetszett, tényleg nehézkesnek néz ki a felülete.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a használt árakra volt kíváncsi. Újonnan tényleg annyi. Én a megboldogult TI desktopomat 295 ezer + 5000 benzinpénz áron vettem kb. másfél éve használtan.

ott a pont :)

ebay:

Snow , 213,483.15 HUF (vihető)

Desktop TI 280,898.88 HUF (licit kezdő ár)

Desktop TI2 292,134.83 HUF (licit kezdő ár) 393,258.43 HUF (vihető)

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...