Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

warping sampler- vagy simpler-ben


Thomas Smith

Kérdés

Hello,

 

Szeretnek egy wav file-t samplerben vagy simplerben hasznalni de a tempoja elter a track tempojatol.Hiaba van jol bewarpolva amikor behuzom a sampler v simplerbe az eredeti sebessegen jatsszak le.

 

 A lenyeg h a mintabol akarok lejatszani reszeket veletlenszeruen (on the fly). Midi contorollerrel csak egy kis tekeres lenne mindig.

Chain-nel gondoltam h megcsinalom majd de sosem a megfelelo tempoban van es mindig elcsuszik.

 

Tudom, hogy meglehet csinalni ugy hogy beszerkesztem a darabokat arrangement view-ban de en eloben szeretnem.

ez a midi......

 

https://forum.ableton.com/viewtopic.php?f=3&t=135726&start=30

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A recycle gyakorlatilag ugyanaz mint  Live slice to midi funkciója, azzal nem lenne beljebb. Az van, hogy mikor behúzza az ember a mintát samplerbe vagy simplerbe akkor az nem viszi magával a warp információkat, mert az a két eszköz nem warpol. Azt lehet csinálni, hogy leszámoltatod a warpolt mintát a track tempójához, és úgy már ugyan azzal a tempóval fogja lejátszani a simpler/sampler ha behúzod. Ezt úgy lehet megcsinálni, hogy kijelölöd a warpolt mintát és nyomsz egy CTRL+J, vagy az EDIT menüből kiválasztod a Consolidate parancsot.

 

Ha nem világos amit írtam, itt mutatják, hogyan:

Link to comment
Share on other sites

utana gondolkoztam es megint resampling jott be. resamplingben az eredeti warpolt file tempojaban veszi fel a filet. szval a file tempojan valtoztatok.

ahogy irtad az is jo a track tempojan valtoztatni.

azt behuzom simpler be csinalok par start valtoztatast es chain-el mar kesz is.

koszi azert a valaszokat.

Link to comment
Share on other sites

A recycle gyakorlatilag ugyanaz mint  Live slice to midi funkciója, azzal nem lenne beljebb. 

láttam..., a franc kivan hogy nem bírnak egy normális DAW-ot összerakni :D , pont úgy kellett volna mennie mint Rezsőkében

hát nem, hát nem ...  :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Évek óta használok abletont de az utolsó kb 10 évben mér dobokra egy emu samplert. Régen 44,1-16biten dolgoztam de már inkább magasabb minőségben. Elhatároztam, hogy kidolgozok sávonként pár zenémet és fura problémába ütköztem. Ha a samplerben eddig tökéletesen szóló 44,2-16

dobmintát behúzom a liveba akkor lényegében kiheréli. Átkonvertálja vagy micsoda és nyomi hangja lesz. Ez mitől van és hogyan tudom kiküszöbölni?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Évek óta használok abletont de az utolsó kb 10 évben mér dobokra egy emu samplert. Régen 44,1-16biten dolgoztam de már inkább magasabb minőségben. Elhatároztam, hogy kidolgozok sávonként pár zenémet és fura problémába ütköztem. Ha a samplerben eddig tökéletesen szóló 44,2-16

dobmintát behúzom a liveba akkor lényegében kiheréli. Átkonvertálja vagy micsoda és nyomi hangja lesz. Ez mitől van és hogyan tudom kiküszöbölni?

 

Szia Paperboy!

 

Valószínűleg a Live más mintavételi frekvenciára van beállítva mint a felvett minta. Ha a 44,1 kHz-en mintavételezett hangot csak úgy bedobjuk 48 kHz-el dolgozó projektbe, akkor a program egyszerűen összerántja a mintát az új (sűrűbb) frekire, ezért megnő a hangmagasság, és rövidebb lesz a hang, szóval szétcseszi a mintát.

A megoldás hogy a 44,1 kHz-es mintát nem csak bedobod, hanem előtte átkonvertálod a kívánt formátumra és utána húzogatod be a programba felhasználásra.

 

Sok sikert! :)

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...