Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

CME UF7


Pityu

Kérdés

Lenne egy kérdésem a szakikhoz!

 

Adott egy CME UF7 midi keyboard, minden szép és jó de 64 bit win7 alá nem létezik driver.

Na most vagy marad a jó öreg midi kábel kapcsolatként vagy pedig egy usb-midi kábel konverter.

 

Pld:

romio2.jpg

 

Kérdés, ez utóbbi esetben hogy működik a dolog? Akkor már fel lehet tenni az usb drivert vagy tök más az eljárás ez esetben? Avagy csak az adatátvitel gyorsaságát hivatott szolgálni az ilyen átalakító a hagyományos midi kábel "lassúsága" helyett?

 

Tapasztalatok ez ügyben?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Tapasztalatom szerint ezek az USB-midi kábelek a "bedugod és működik" elvet követik, tehát nincs szükség driverre (pontosabban a windows felismeri az eszközt és automatikusan telepíti), és így nem is lesz szükség a keyboard driverjére. Az eszköz majd megjelenik szépen a MIDI eszközök listájában (nálam pl. USB-MIDI Cable néven), és ugyanúgy használható, mintha közvetlenül a keyboardot dugtad volna be.

Mivel a jel így is többek között MIDI kábelen halad, ezért ez nem gyorsabb, mint a hagyományos megoldás, de amatőr vagyok, tessék javítani ha tévedek :)

Link to comment
Share on other sites

Van a hangkártyámon MIDI bemenet. Vagyis teljes értékű midi kapcsolatot tudok úgy is létrehozni a keyboard és a hangkártya ill. a zeneszerkesztő közt? Milyen korlátok léphetnek fel, ha van ilyen egyáltalán?

Magyarul a host-ban hozzá tudom rendelni a különböző funkciókat a keyboardhoz? Nyilván driver nélkül nem fogja "nevesíteni" az eszközt.

Link to comment
Share on other sites

Ha a midi billentyűt közvetlen kötöd rá a gépedre USB-n keresztül, akkor fogja csak a Midi billentyű nevét kiírni.

Ha az átalakítóval kötöd össze, akkor az átalakító nevét fogod látni.
Ha a hangkártyán keresztül, akkor a hangkártyának a nevét fogod látni.
De a lényeg, hogy mindegyik esetben tökéletes kapcsolatot tudsz létrehozni a midi billentyű és a program között. Tehát minden ugyanúgy fog működni, mint ha közvetlenül kötötted volna rá a billentyűt a gépre, csak más interface-en keresztül. (Egyébként ha közvetlenül kötöd rá USB-vel a midi billentyűt a gépedre, akkor is egy konverteren át megy, csak az rajta van a billentyűn, és azért gondolod, hogy az jobb... semmivel sem jobb, mint bármelyik másik megoldás)

Link to comment
Share on other sites

Annyiban kiegészíteném a dolgot, hogy a MIDI összeköttetésen MIDI adatfolyamok mennek, ha közbeiktatsz egy USB-MIDI interface-t, azzal is ugyanazt teszed, csak a számítógépedet ellátod mégegy MIDI csatlakozással... az eredmény ugyanaz, mintha a hangkártyád MIDI csatlakozását használnád, csak ahogy az előttem szólók mondták, más lesz az eszközkezelőben a csatlakozás neve, illetve kiegészül az USB-MIDI eszközzel, ennyivel több MIDI csatlakozást lehet címezni a munka során.

 

Azonban tudtommal a CME ha a saját USB csatlakozásával és saját driverével települ a Windows-ba, akkor lesznek elérhetőek plusz funkciók, nevezetesen a Transport funkciók (PLAY, REC, REW, FOR stb.) meg még fene tudja mik. Ezek használatához szükséges a billentyű saját drivere, ami a saját USB csatlakozásával működik. Ha nem tévedek :) Minden egyébre ott a szabványos MIDI.

Link to comment
Share on other sites

Annyiban kiegészíteném a dolgot, hogy a MIDI összeköttetésen MIDI adatfolyamok mennek, ha közbeiktatsz egy USB-MIDI interface-t, azzal is ugyanazt teszed, csak a számítógépedet ellátod mégegy MIDI csatlakozással... az eredmény ugyanaz, mintha a hangkártyád MIDI csatlakozását használnád, csak ahogy az előttem szólók mondták, más lesz az eszközkezelőben a csatlakozás neve, illetve kiegészül az USB-MIDI eszközzel, ennyivel több MIDI csatlakozást lehet címezni a munka során.

 

Azonban tudtommal a CME ha a saját USB csatlakozásával és saját driverével települ a Windows-ba, akkor lesznek elérhetőek plusz funkciók, nevezetesen a Transport funkciók (PLAY, REC, REW, FOR stb.) meg még fene tudja mik. Ezek használatához szükséges a billentyű saját drivere, ami a saját USB csatlakozásával működik. Ha nem tévedek :) Minden egyébre ott a szabványos MIDI.

 

Nem tévedsz Csabi, valóban csak az usb driver-el lehet minden funkciót elérni az UF7 esetében.

A nagy problem ott kezdődik, hogya cég "elfelejtett" drivert készíteni 64 bites win7 alá.. :thumbsd:

Na mármost mivel egyre inkább kedvelem a Sonar X 1-2-őt (ami természetesen 64 bites win7 alatt futkározik) anno így próbáltam összehozni az UF7-et a dolgokkal de ez nem ment. Az Impulse-al is hasonló problémák vannak csak itt nem driver hiány, hanem egy sor más gond.

Mindegy, kűzdök még egy sort vele aztán majd látom mire jutok. Az Impulse-t most kipróbáltam csak midi kábellel (no persze az usb csatit is be kell dugnom mert csak onnan kap áramot...) :growl:  de ez esetben is szembesültem a fentebb említett problémákkal, miszerint nem címezhető a stop a recordstb. funkciók..

Minden másra jó de erre nem.

Az Automap szoftver pedig jó dolog, éppen csak nem működik együtt a Sonar-al. Áh, agyrém az egész.

Tényleg Neked van igazad és jobb kihagyni minden pc-s szart a zenélésből, csak az agyamra megy Nekem is. :startle:

Link to comment
Share on other sites

Áh, agyrém az egész.

Tényleg Neked van igazad és jobb kihagyni minden pc-s szart a zenélésből, csak az agyamra megy Nekem is. :startle:

 

 

Az asztali PC-met már korábban szétrúgtam :)

 

Már csak egy Netbookot használok... hétköznapi dolgokra (levelezés, mobiltelefonra, ipadra másolni stb.) de a napokban a Netbook is majdnem a földhöz csapás sorsára jutott... az fogott vissza, hogy ha azt is szétcsapom, akkor nem fogok tudni másolgatni, meg mp3-at csinálni a felvett zenéimből :D

 

Komolyan mondom, azóta vagyok kiegyensúlyozott amióta csak hangszer van előttem ha zenélek :) Persze így nem vagyok annyira produktív, mint egy elektonikus zenész, producer, vagy laptop DJ, de végeredményben úgyis csak a kellemes és hasznos időtöltés a cél, így meg olykor elvan az ember produktum nélkül is :)

 

Azért sok sikert!!!

Link to comment
Share on other sites

Bocs, én mindig keverem az UF szériát a VX szériával. Én VX8-ast szeretnék venni (tetszik a motor fader :D)

Isten ments, hogy megvedd!

 

Én anno mikor keresgéltem, hogy mit is kéne venni, mondom uhh de jó tuti ez a motoros fader, meg milyen sok midi outja van, végre nem kell egyről megoldani egy pl. vokalist meg több hangmodul vezérlését, illetve de jó mennyi címezhető gomb, poti van rajta.

Á mondom fel is hívom már a hitspace-t, hogy meséljenek már róla, valamit illetve hogyan tudnák beszerezni!

Hát egy bő hétnyi telefonálgatás után visszahívtak a HS-ből, hogy nem választanák a helyemben, mert a motoros fader pont a legnagyobb gyengepontja, és borzasztó rossz a szervízhálózata, nagy rossz minőségűek az anyagok rajta, és hogy nagyon nem ajánlják, ezt a kis piros billencset! És mondom, ha én mégis azt akarnám bevállalom és hátha jó lesz, hogy nem nagyon vállalnak érte felelősséget, mert van egy két ismerősük aki kipróbálta és nagyon gyorsan le is cserélte őket! Ég és Föld az UF után a VX.... Negatív irányban... és utána jobban belemártottam magam külföldi fórumokon is és nem túl sok jót olvastam róla, sajnos...! Pedig maga a koncepció nagyon jó és okos, csak a kivitelezés szörnyű!!! Én csak kipróbálásra javaslom, ha van lehetőséged, de megvételre, hát, nem nagyon!!!

Ez csak egy kis jótanács volt, nem lebeszélés, hangsúlyoznám!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...