Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Publikálás


V László

Kérdés

Sziasztok!

Az az én problémám, hogy csináltunk egy picit savas zenét, ami "nem bírja" a 128kbps-os lebutítást,

és bezajosodnak a modulált hangok.

Fel szeretném tenni Myspace-re, de a Myspace, iLike, Soundlcoud, stb... autómatikusan lekonvertálja 128-ra, bármilyen formátumban is töltöm fel.

Viszont van jónéhány profil, ahol hasonló zenék vannak fent jó hangminőségben. (pl: myspace.com/hardcorebeats)

Mi a trükk? hogy lehet ó minőségben feltölteni?

Kisérleteztem sokmindennel, de arra jutottam, hogy az ilyen lfo-s dolgokat nem lehet lekonvertálni.

Van egy fél megoldás, az egyéni lejátszó (myspace.com/kilobeat),

de ez nem teljesen jó, mivel nem látod a statisztikát, illetve sok kiadó "dropbox-ba" várja a demókat.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A soundcloud szerintem nem konvertálja le 128-ra a zenét, oda még wav-ot is fel tudsz tölteni. Aztán ezt a player-t be tudod illeszteni a myspace-re, a gagyi playert meg kitörtlöd a html code-ban.

Viszont ha komolyabb kiadóknak akarsz küldeni zenét, ők nem fogják díjazni, hogy már fent van a zene a neten, ezért én inkább a dropbox nevű programot ajánlanám demo küldésre.

Link to comment
Share on other sites

A soundcloud szerintem nem konvertálja le 128-ra a zenét, oda még wav-ot is fel tudsz tölteni. Aztán ezt a player-t be tudod illeszteni a myspace-re, a gagyi playert meg kitörtlöd a html code-ban.

Viszont ha komolyabb kiadóknak akarsz küldeni zenét, ők nem fogják díjazni, hogy már fent van a zene a neten, ezért én inkább a dropbox nevű programot ajánlanám demo küldésre.

De, az online lejátszáskor lekonvertálja (konkrétan ez oda is van írva valahol, hogy "128kpbs widget", vagy valami hasonló), de a letöltéskor persze nem - akkor pont ugyanazt a fájlt kapod vissza, mint amelyet föltettél.

Link to comment
Share on other sites

A soundcloud szerintem nem konvertálja le 128-ra a zenét, oda még wav-ot is fel tudsz tölteni. Aztán ezt a player-t be tudod illeszteni a myspace-re, a gagyi playert meg kitörtlöd a html code-ban.

Viszont ha komolyabb kiadóknak akarsz küldeni zenét, ők nem fogják díjazni, hogy már fent van a zene a neten, ezért én inkább a dropbox nevű programot ajánlanám demo küldésre.

Hat nem az a lenyeg, hogy bereklamozzam magam akar tobb kiadonal is? Egy ismeretlen emberke fajljaival nem fognak szarakodni, egy soundcloudot meg meg lehet, hogy meghallgatnak.. nem?

Vagy hogy kell elkezdeni?

Link to comment
Share on other sites

Szerintem sokkal nagyobb az esély, ha egy rövid levél kíséretében megküldöd nekik zip-ben a demo pakkod (max 3 zene). Egyébként több kiadó demo policy-jában szerepel az alábbi mondat:

"We will not react on download-links, public streaming links (like soundcloud etc) or listen music on myspace. Please also understand that we are not interested in signing music that was around on the internet already. Thanks."

Hat nem az a lenyeg, hogy bereklamozzam magam akar tobb kiadonal is? Egy ismeretlen emberke fajljaival nem fognak szarakodni, egy soundcloudot meg meg lehet, hogy meghallgatnak.. nem?

Vagy hogy kell elkezdeni?

Link to comment
Share on other sites

Én mindig Sendspace-en küldöm a zenéket, 320-as mp3-ban, tökéletesen megfelelt eddig, vannak kiadók amik már ezzel a drop box-al foglalkoznak, de a legjava még mindig kéri rendes mail formályában linkben és erre a célra tökéletesen megfelel a Sendspace. 320-as mp3 alá sose menjetek és demókat félkész zenéket se küldjetek soha, higyjétek el ez egy jó tanács! :)

Link to comment
Share on other sites

Az eredeti kérdésre a válasz: a probléma abból ered, hogy a Soundcloud akkor is tömörít, ha már tömörített zenét töltessz fel. Tehát igazából egy borzalmasan kiherélt változat tárolódik el. A megoldás: WAV-ot tölts fel, és akkor csak egyszer tömörül a cucc, az még elviselhető.

A kiadóhoz küldés témájában akkor néhány jó tanács, hogy ne csak okoskodás legyen itt:

- SOHA ne tedd fel a zenét nyilvános helyre, ahol bárki meghallgathatja! A kiadók originál kiadást akarnak, hogy a zene náluk jelenjen meg először.

- SOHA ne konvertáld 320 kbit / sec alá a cuccot, mert a kiadóknál nagy hangrendszeren is lehallgatják ha valamelyik érdekli őket.

- Ha Soundcloud-os "Send your track" linkre kell dobni, akkor a nyers WAV-ot küldd, mert a Soundcloud mindenképpen tömöríti akkor is, ha MP3-at dobsz rá, és így egyre szarabb minőség lesz belőle.

- SOHA ne küldj találomra mindenféle stílusban, a kiadók tematikusak. Ha betalálod őket valami nem odaillővel, később sem fogják meghallgatni a trekkjeidet.

- SOHA ne küldj félkész, befejeztlen trekket. Akkor se küldd el, ha nem vagy elégedett vele legalább annyira, hogy meg mernéd mutatni másoknak, netán véleményre is kíváncsi lennél. (tehát a "próba-szerencse" hozzáállás itt nem működik!!!)

- SOHA ne érdeklődj arról, hogy megkapták-e a trekked, meghallgatták-e. :)

- Mielőtt elküldöd a zenét, legyen masterelve! Dobd rá azt a pénzt ha komolyan gondolod és ne kísérletezz otthon. Vedd úgy, hogy megvettél egy drága sorsjegyet, ami esetleg belépő lehet az ismertség és elismertség világába. (Ez nem vonatkozik azokra, akik megfelelő felszereléssel és tudással rendelkeznek ahoz, hogy otthon is mastereljék a cuccot, de azért ez elég ritka.)

Röviden ennyi. Ha ez a cseklist rendben van, akkor nagyban megnövelted az esélyeidet egy sikeres szerződésre.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...