Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

hangminta konverziók


Guest Audity

Kérdés

Régi motorosoktól kérdezném, Ensoniq sample formátumokat mivel lehetne beolvasni, átkonvertálni PC-n?

Eddig amit próbáltam sikertelenül:

- CdXtract

- Extreme Sample Converter

- Awave Studio

Esetleg létezne erre valami régi konvertáló program?

Elsősorban Akai, Emu formátumra kéne vagy SF2-re!

Kösz!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

a Chicken System Translator-t még érdemes lehet kipróbálni az általános fordítók közül, de lehet vannak speciálisan Ensoniq-ra kihegyezett megoldások.

A csirkésekkel rossz tapasztalataim voltak korábban, épp ezért a CdXtract-et favorizálom csak az nem eszi az Ensoniqot. :(

Azért lerántottam próbaképp a Translator freet (a sok regisztrációs maceráról inkább nem írnék, hihetetlen egy freeware program esetében mindez) ennek ellenére csak virtualdriveot létrehozva kezeli az Ensoniq lemezeket és valami nagy gáz lehet, mert 44.1kHz-es mintákat olyan zajosan játszik vissza, mint ha 8 bitesek lennének! Szóval nagy "tyúkszar" ez a program, bár a minták alapvetően nagyon jól szólnának annyi hallatszik a háttérben.

Kíváncsi lennék az ilyesmi hogy működik, megvennék a fájlrenedszer specifikációt a gyártótól az ilyen szoftveres konvertálók készítői?

Link to comment
Share on other sites

A csirkésekkel rossz tapasztalataim voltak korábban, épp ezért a CdXtract-et favorizálom csak az nem eszi az Ensoniqot. :(

Azért lerántottam próbaképp a Translator freet (a sok regisztrációs maceráról inkább nem írnék, hihetetlen egy freeware program esetében mindez) ennek ellenére csak virtualdriveot létrehozva kezeli az Ensoniq lemezeket és valami nagy gáz lehet, mert 44.1kHz-es mintákat olyan zajosan játszik vissza, mint ha 8 bitesek lennének! Szóval nagy "tyúkszar" ez a program, bár a minták alapvetően nagyon jól szólnának annyi hallatszik a háttérben.

Kíváncsi lennék az ilyesmi hogy működik, megvennék a fájlrenedszer specifikációt a gyártótól az ilyen szoftveres konvertálók készítői?

Megfontolnám a fontos hangszínek lesamplingelését...

Link to comment
Share on other sites

véleményem szerint nincs annyi pénz az általános konvertert író cégek mögött, hogy specifikációkat vegyenek meg - egyszerűen megtűrik a nagyok, hogy visszafejtik a formátumaikat, több-kevesebb sikerrel. emiatt van, hogy az egyébként gyenge konvertáló egy adott formátumot lehet mégis jobban visz, mint a társai. néha azért a nagyobbak is felkarolják őket egy-egy közös projektre (ld. NI), de még ha ezzel specifikációk is járnának sem feltétlenül lesz megoldva a kérdés, hiszen a konverzió még úgy sem triviális feladat.

még a szoftveres sampler-eket megpróbálhatod (Kontakt, Independence), de az ő importáló kódjaik alapjai pont a fentiek egyikéből-másikából vannak licenszelve (de azóta változtattak ők is, lehet pont az Ensoniq-on). Kontakt-ból a Kontakt Player ingyenes és fél óráig demózhatod egy ülésben vele a teljes Kontaktot, YT fronton pedig lehet az Independence Free is tud importálni.

egy keresés még ezt dobta fel, de ezt gondolom már te is láttad: http://www.northernsounds.com/forum/showthread.php/61004-Converting-Ensoniq-CD-which-Software

Link to comment
Share on other sites

Megfontolnám a fontos hangszínek lesamplingelését...

Rosszul látod a kérdést, nincs Ensoniq samplerem, viszont hozzámvágtak 3db Ensoniq cdt. És különben is aki samplingelt az tudja hogy mennyi üzemóra van az ilyen dolgokban, pláne a loopolásban! A cdn meg minden ott van gyárilag, csak meg kéne fejteni...

Juteszembe, Akai vagy Emu vasak tudnák olvasni? Azt még tudnék kölcsönkérni.

Link to comment
Share on other sites

Rosszul látod a kérdést, nincs Ensoniq samplerem, viszont hozzámvágtak 3db Ensoniq cdt. És különben is aki samplingelt az tudja hogy mennyi üzemóra van az ilyen dolgokban, pláne a loopolásban! A cdn meg minden ott van gyárilag, csak meg kéne fejteni...

Szerintem pedig jól látom, és konkrétan azért bátorkodtam írni azt, amit, mert ezzel egészen közeli személyes tapasztalatom van, ezen én már sokszor átestem az évek alatt. Legál Translatorom van, és sokat leveleztem a supporttal is. A régi hangszerek -mivel eléggé limitált volt a memóriájuk- nagy mértékben támaszkodtak realtime processingre. Hogy ezek közül csak egyet említsek, az Ensoniq-kban pl. különösen izgalmas volt az effekt motor, de a konvertereknek is volt egy hangulata. Most te elvileg szert tettél egy rakás, amúgy tök érdektelen alacsony felbontású, kis méretű mintára, amiket ha az eredeti hangszer nélkül konvertálsz, az elég kevéssé lesz izgalmas. Ha extrém példát akarsz erre, nézd meg pl. a Mirage-t ;) Persze értem én, hogy ez nem járható út, csak felhívom egy olyan dologra a figyelmed, amivel valószínűleg nem számoltál. A kérdésedre a válasz persze nagyon hasznos, gyakorlati szempontból azonban zsákutca. Tapasztalatból mondom.

Juteszembe, Akai vagy Emu vasak tudnák olvasni? Azt még tudnék kölcsönkérni.

Nem tudják az Ensoniq-t. Ha valami el tudja olvasni, az egy másik Ensoniq. De melyikről van amúgy szó? Az egyes gyártók egyes samplercsaládjai tök más fileformátummal dolgoznak. Érdemes pontosítanod ha tényleg érdekel a válasz.

Link to comment
Share on other sites

AD értem a hozzáállásod, persze ahogy mondod, hogy öreg róka vagy a témában, bizonyára azt is tudod egy vasról re-samplingelt mintánál milyen bukovárik merülnek fel... (pl. mikor utánna re-loopolod az eleve loopoltan kijátszott mintát)

De tök mindegy mert ha azokat a fontos soundokat felesleges is volna mintázni, mert az előfeltételt követelő lejátszásuk során egy Endoniq vas bizonyára tudna alternatívát nyújtani az archiválásra...

A kérdést ott láttad rosszul, hogy nem tudhattad nem rendelkezem a samplerrel. :)

Másrészt Emu felhasználó ismerősöm pedig megerősített hogy az E4 család tud ASR könyvtárat kezelni, a régiket pedig csak minta szinten. Majd meglátom a gyakorlatban.

Syntaur CDR1-3 a cdk amik nálam vannak és felrakva egy magasabb verziójú "csirke" programot már volt esély minta exportra, aminél ki is derült hogy az áhított konvertáló program játsza zajosan vissza és hibás loopokkal a mintákat! Egy Soundforgeban hiba nélkül megszólaltak a wav-ként beimportált fájlok.

Csak mellesleg jegyzem meg, az általam csak Tina Turner lemezeken ismert Ensoniq felhasználáson kívül sehol sosem nem hallottam még Ensoniq mintákat és samplereket (vagy nem tudtam róla hogy az szól), de az így PC-n kikonvertált nyers EPS16 minták magyarosan szólva, baszottul bontják a falat, hála a kiváló hangfelvételeknek és processzálásoknak a Syntaur-tól!

Szóval nem kis butuska minták ezek, van ami 5sec után kezd loopolni és anno 2-16MB sample RAM volt az EPS16-ban!!!

A témát körüljárva tehát 2 alternatívát említenek mindenütt külföldi fórumok is: csirkeszoftvert és Kontaktot

A jó öreg Emu vasakat meg meglátjuk mit szólnak a cdhez...

Link to comment
Share on other sites

Még csak annyi hogy korábban nagy Emu fan voltam, amit most sem vetek meg, de már nem kizárólagosan abban látok mindenre üdvösséget. Ehhez tartozóan mindaddig pl. a gyári Emu hangkönyvtárakban bíztam még nem szembesültem egy Northstar kiadvánnyal és röktön kiderült mások mennyivel másképp gondolkodnak a jó sound tekintetében. Most az Ensoniq-kal, pontosabban a Syntaur-ral úgy érzem megint új minőséget fedezek fel és nagyon egál az Emuval!

Link to comment
Share on other sites

Másrészt Emu felhasználó ismerősöm pedig megerősített hogy az E4 család tud ASR könyvtárat kezelni, a régiket pedig csak minta szinten. Majd meglátom a gyakorlatban.

Csakhogy ez nem igaz. Két részben sem: sem az ASR-X-et, sem az ASR-10-et nem olvassák az EOS samplerek. Illetve részben igaz: az EOS tud sztenderd wavot vagy aiffot FAT formátumból olvasni, de csak lemezről :)

Ha jól sejtem, te nem erre gondoltál. Az ASR-X sima, DOS-os sztenderd mintákkal dolgozott. Viszont én arra a hangszerre nemigen ismerek hangkönyvtárat. Te tudsz?

Syntaur CDR1-3 a cdk amik nálam vannak és felrakva egy magasabb verziójú "csirke" programot már volt esély minta exportra

A Syntaur ASR-10, EPS és TS formátumokban hozott ki könyvtárat, amit viszont semmilyen EOS nem olvas, de a Translator valószínűleg igen.

aminél ki is derült hogy az áhított konvertáló program játsza zajosan vissza és hibás loopokkal a mintákat! Egy Soundforgeban hiba nélkül megszólaltak a wav-ként beimportált fájlok.

Ha sample dump támogatott, az már jobb helyzet, valóban.

Szóval nem kis butuska minták ezek, van ami 5sec után kezd loopolni és anno 2-16MB sample RAM volt az EPS16-ban!!!

Maradjunk annyiban, hogy nem hallottad a hangokat az eredeti hangszerből, ezért nem tudod elképzelni, hogy a minták kevesek önmagukban az üdvösséghez. Én nem akartam elvenni a kedved, csak nem tudtam, hogy arról van szó, hogy neked nincsenek meg az eredeti hangszerek.

Link to comment
Share on other sites

Nem vitatkozom.

A nyers Syntaur minták is már pofaleszakítóak! Pl. odavernek az Emulator Classics gyári mintáknak is és ezek egy EIV-be behívva is legalább úgy fognak hasítani megszólalásban akár az Ensoniqokban, a többi már az én dolgom...

(máskor ha kérhetem AD kerüljük az én mondok A-t, te meg B-t hozzáállást, hacsak nem a topik felhízlalása a cél, ui semmi újat nem mondtál amit ne tudtam volna - sorry!)

ps. kösz oldbrian-nek a Translator említését, ugyan nem üdvözül az ember tőle, de legalább behallgathatókká váltak ha hibásan is a minták.

Link to comment
Share on other sites

Te jó ég....(ide most egy "fejemhezcsapok" smilet kell elképzelni).:) 3-4 éve nem nagyon nyitottam meg, így el is felejtettem, hogy van import funkció.. Végig abban gondolkodtam, hogy a Kontakttal csak egyenként lehetne elmenteni.:) Nem is értem, hiszen, evidens, ha megnyitja, miért ne tudná egyben is konvertálni.

 

Köszönöm a segítséget! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...