Jump to content
Ménemszól.hu

Waves "oneknob" plug-inek


DragonTamás

Recommended Posts

A Waves cég kiadta legújabb plugincsomagját a OneKnob szériát. Az ötlet (és a megvalósítás is) onnan származik, hogy szerintük túl vannak állítgatva a dolgok, ezért gyorsan az audio társadalom segítségére sietnek ezekkel a (szerintük) mindent tudó pluginekkel. MInden plug-innek egyetlen paramétere van, és csak színben illetve szövegezésben térnek el. Van itt minden, mi fülnek ingere lehet:

  • Brighter
  • Driver
  • Phatter
  • Filter
  • Louder
  • Pressure
  • Wetter

Vége tehát a végtelen tweakelésnek, itt van mindenre a megoldás, legalábbis a Waves szerint.

A demó ingyenes, ha valaki próbálta, írja meg véleményét!

post-1-0-19046900-1301408353_thumb.jpg

post-1-0-03458500-1301408354_thumb.jpg

post-1-0-03875600-1301408355_thumb.jpg

post-1-0-69365500-1301408355_thumb.jpg

post-1-0-49976900-1301408356_thumb.jpg

post-1-0-44207700-1301408357_thumb.jpg

post-1-0-08626200-1301408358_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Óriási hibát vét a Waves, én már eleve a ZeroKnob szériával jönnék. De ha ezt most elszalasztották, lehet, hogy levédetem.

A másik ötletem a OneButton széria, de ebből sem kell ennyi plugin: Phatter, Louder és kész. Egy gomb. Megnyomod, aztán vastag és hangos lesz az audiód. Na mit szóltok? 100 dolcsiért megvennétek darabját?

Link to comment
Share on other sites

Óriási hibát vét a Waves, én már eleve a ZeroKnob szériával jönnék. De ha ezt most elszalasztották, lehet, hogy levédetem.

A másik ötletem a OneButton széria, de ebből sem kell ennyi plugin: Phatter, Louder és kész. Egy gomb. Megnyomod, aztán vastag és hangos lesz az audiód. Na mit szóltok? 100 dolcsiért megvennétek darabját?

Vinnek az emberek mint a cukrot. (Ja most mar lehet ezt a szolast is felejthetjuk :( )

Link to comment
Share on other sites

Vinnek az emberek mint a cukrot. (Ja most mar lehet ezt a szolast is felejthetjuk :( )

:) Ja. Vennék mint a levegot! - Lassan azert is fizetni kell. :S

A nyomogombhoz kene meg azert egy sokallasu tekerogomb, amin a hangzast lehet kivalasztani: prodigy-s, jarre-os, jacksonos.. :D

Link to comment
Share on other sites

Meghallgattam a demókat, hát talán a brighter ami használható a többi kuka. Amúgy meg adják ingyen, nem kellett sok guit programozni hozzá:)

Nekem mondjuk ezek a signature series pluginok is már szúrták a szemem, sokan jónak tartják, pl. a CLA, vagy Puig, vagy a Kramer bundlékat..

hiába no kurvulni kell ehhez a szakmához is:)

Link to comment
Share on other sites

Meghallgattam a demókat, hát talán a brighter ami használható a többi kuka. Amúgy meg adják ingyen, nem kellett sok guit programozni hozzá:)

Nekem mondjuk ezek a signature series pluginok is már szúrták a szemem, sokan jónak tartják, pl. a CLA, vagy Puig, vagy a Kramer bundlékat..

hiába no kurvulni kell ehhez a szakmához is:)

De a signature bundle-ból melyik? Mert vannak az egybe "mindenttudó" pluginek, meg vannak olyan signature cuccok is, hogy modellezett kompik, eq, stb. Én még csak az utóbbikra hallottam jó véleményeket komolyabb emberektől. Majd azokat is ki kell próbálni eccceeee.

Link to comment
Share on other sites

De a signature bundle-ból melyik? Mert vannak az egybe "mindenttudó" pluginek, meg vannak olyan signature cuccok is, hogy modellezett kompik, eq, stb. Én még csak az utóbbikra hallottam jó véleményeket komolyabb emberektől. Majd azokat is ki kell próbálni eccceeee.

A CLA Classic Compressors Bundle illetve a V-Series pluginek eléggé rendben vannak. Másképp viselkednek, mint az UAD megfelelőjük, annyira nem lehet őket terhelni, illetve a komplett mixet tekintve nálam mindig győzött az UAD, érthetőbb és ízlésesebb lett minden. Cserébe a Waves-nek ezek a szimulációi Zero Latency-vel dolgoznak és ez sokszor perdöntő, pl. szoftver monitoring esetén, vagy ha az UAD pluginek kinőtték a 4096 mintányi ADC-t a Pro Tools-ban (ami sajna túl könnyen előfordul).

Apropó, Tamás, te nem tudsz valamit arról, hogy ezt esetleg kibővíti az AVID a jövőben?

Link to comment
Share on other sites

A CLA Classic Compressors Bundle illetve a V-Series pluginek eléggé rendben vannak. Másképp viselkednek, mint az UAD megfelelőjük, annyira nem lehet őket terhelni, illetve a komplett mixet tekintve nálam mindig győzött az UAD, érthetőbb és ízlésesebb lett minden. Cserébe a Waves-nek ezek a szimulációi Zero Latency-vel dolgoznak és ez sokszor perdöntő, pl. szoftver monitoring esetén, vagy ha az UAD pluginek kinőtték a 4096 mintányi ADC-t a Pro Tools-ban (ami sajna túl könnyen előfordul).

Apropó, Tamás, te nem tudsz valamit arról, hogy ezt esetleg kibővíti az AVID a jövőben?

Egyelőre nem hiszem, hogy tervezik bővíteni. Kb. 50-50 az arány. Vannak, akik nagyon szeretnék, de sokan vannak, akik szerint ez szükségtelen. Így viszont nem nagyon kerül a fejlesztési lista tetejére. Persze így, hogy az uad is partnerük, minden megtörténhet. :)

Link to comment
Share on other sites

Tessek? Mirol van itt szo? :unsure:

Pro Tools 9 alatt a maximális ADC (Automatic Delay Compensation) 4095 sample, vagyis a program maximum ennyi mintáig képes korrigálni a pluginek késéseit. Ezt tudomásom szerint azért maximálták, mert a TDM-es rendszereknél a hosszabb ADC nagyobb DSP teljesítményt fog. A natív változatban nem lenne elvi akadálya a végtelen kompenzációnak, csakhogy a Pro Tools HD9 és a Pro Tools 9 jelenleg egy és ugyanazon szoftver, a különbség csak a perifériákban és a licenszben van (PT HD kulccsal nekem a Macbook Pro-n is a HD indul el).

Ez szép és jó, de így nem tudok felrakni egy csatornára pl. egy Drumagogot és mondjuk egy UAD SPL Transient designert, mert a kettő együtt késik vagy 6000 sample-t.

Link to comment
Share on other sites

De a signature bundle-ból melyik? Mert vannak az egybe "mindenttudó" pluginek, meg vannak olyan signature cuccok is, hogy modellezett kompik, eq, stb. Én még csak az utóbbikra hallottam jó véleményeket komolyabb emberektől. Majd azokat is ki kell próbálni eccceeee.

A signature bundle-k közül, a néávvel eláttottra gondolok, a Maserati, Puig, Kramer és társaira, mondjuk a CLA is Chris Lord Alge, de arról jó véleményt hallottam én is, még nem nagyon próbálgattam az LA-2 meg a 1176-ot mert az UAD-dal semmi bajom, és használom őket kb. mindenre.

Link to comment
Share on other sites

A signature bundle-k közül, a néávvel eláttottra gondolok, a Maserati, Puig, Kramer és társaira, mondjuk a CLA is Chris Lord Alge, de arról jó véleményt hallottam én is, még nem nagyon próbálgattam az LA-2 meg a 1176-ot mert az UAD-dal semmi bajom, és használom őket kb. mindenre.

Én majd most nekiesek a signature dolgoknak és jól kipróbálgatom őket. :):sword:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...