Jump to content
Ménemszól.hu

Silk és a pluginek...


silk

Recommended Posts

  • Válaszok száma 92
  • Created
  • Last Reply

'Estét!

 

Ahogy ígértem, itt is van.

http://www38.zippyshare.com/v/37157408/file.html

Szokásos, .Wav  One-Shot kick-ek. Mind saját gyártmány, alapjuk TR 808, és 909.

 

Az archívumban van egy txt file, abban a tudnivalók. Véleményezni a terméket kötelező! ;)

 

Tones

 

 

EDIT: kicsit megszaladt a kezem, és nem 10 lett... gondolom nem bánja senki.

Másodikban a pörgő hangot hogy csináltad rá? :)

Link to comment
Share on other sites

Lehet sokan nem értik miről beszélek.

 

Nem arról van szó, hogy veszek a kickdrumot a 909-ről pl. és azt ráteszem/ráteszik valami tökmás dobgép hangjára, és az lesz a layerezés ebben az esetben (Nem csak). Vesszük az alapot, azt elnevezem mondjuk szűzies defaultban 1. sample-nek a lemezen/gyűjteményben.  Ezt fogom, és mondjuk EQ-zom valamerre. Ez lesz a 2. sample. Aztán fogom ezt a 2. sample-t, ráteszem az elsőre, processzálom, EQ-zom, istentudjamit, amihez kedved van. A végeredmény lesz a 3. sample. Eszméletlen jó kickeket lehet csinálni így, szívesen töltök fel mintát a saját műveimből. Sokkal, sokkal jobbakat, mint a sima default. Az sem rossz, de a nyomdokain az utódai messze felülmúlják hangzásban, teltségben, használhatóságban. Persze lehet variálni más dobgéppel, szintihangokkal, perkákkal, istentudjamivel, hiszen a kick nem más, mint egy kattanó hang, és egy sub lecsengés, amit egy ADSR paraméter együttessel simán definiálni lehet akárhogyan. Ezerféleképpen meg lehet fogni, csak meg kell érteni a fizikáját.

Ha ugyanez nem sample alapon érdekel keress rá a parallel processing kulcsszavakra, tetszeni fog :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

csak jelezem, hogy jött egy ilyen tegnap (ez a topik már úgyis elindult EDM irányba :) )

103_256.jpg

 

 


1: Preparation
1. Mastering Starts in the Mix
2. Keeping Your Options Open
3. Getting Your Export Settings Right
4. Setting Up the Mastering Project
5. Essential Mastering Software
6. Hardware Considerations
7. Your Room and Your Ears
 
2: Dynamics And Control
8. Manual Gain Correction
9. Automating Levels
10. Bus Compression
11. Cascaded Compression
12. Parallel Compression
13. Introducing M-S (Mid-Side)
14. Controlling Low End Image
15. Boosting Stereo Data with M-S
16. Stereo Enhancers
 
3: EQ And Enhancement
17. Digital Subtractive EQ Technique
18. Passive EQ Models
19. Classic Vintage Flavors
20. Using Multiple EQs
21. Simple Enhancers and Exciters
22. Psycho-Acoustic and Sub Bass Enhancers
23. Mastering Reverb
24. Multi-Band Compression
25. Dynamic Equalization
26. Parallel Multi-band EQ
 
4: Loudness And Export
27. Preserving Your Dynamics
28. The Brick-wall Limiter
29. Maximizers and Inflators
30. Metering and Measurement
31. The Good Listening Checklist
32. Exporting and Dithering
33. Final Edits and Conversion
 
5: Conclusion
34. Compression, Codecs and Delivery
 

 

 

http://www.macprovideo.com/tutorial/logic-pro-x-405-mastering-edm-tracks

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Csőzet Mester!

 

innen Pécsről kiáltok a szélbe, és érdeklődnék a véleményedről az alábbi uad pluginok tekintetében:

 

Neve 88RS

EMT 140

EMT 250

LA3A

 

Illetve van-e létjogosultsága bármely reverb pluginnak, mint pl a Lexicon. 

Köszi a választ előre is és BUÉK vagy mi... :)

Link to comment
Share on other sites

Csőzet Mester!

 

innen Pécsről kiáltok a szélbe, és érdeklődnék a véleményedről az alábbi uad pluginok tekintetében:

 

Neve 88RS

EMT 140

EMT 250

LA3A

 

Illetve van-e létjogosultsága bármely reverb pluginnak, mint pl a Lexicon. 

Köszi a választ előre is és BUÉK vagy mi... :)

Mire vagy kiváncsi ezekkel kapcsolatban?

Link to comment
Share on other sites

Mire vagy kiváncsi ezekkel kapcsolatban?

 

Legfőképp a véleményedre.:))

Mennyire használhatóak szerinted (főleg 88rs és LA3A ) mixben, egyáltalán érdemes-e lóvét fektetni ezekbe a pluginekbe, vagy ha már megvan akkor mennyire tudnak hasznosak lenni. Nyilván negatív vélemény is hasznos, tehát ne tartsd magadban.

Link to comment
Share on other sites

ha hozzászólhatok valamit, nálam és sokunknál akik olyan-még-home kategóriában csinálják a zenét, de igényesen: az a helyzet hogy elkényelmesedünk! ha vannak is vasak, inkább a csilli-villi pluginokat használjuk, mert kényelmesek, bármikor módoíthatók, elöhívhatók, és annyira jót akarunk hallani tölük, hogy már el is hisszük, hogy a kiválogatott pluginkönyváraink bizony milyen jól szólnak, és vashoz csak kivételes esetben nyúlunk, tisztelet a kivételnek de én legtöbbször ilyen vagyok - és ez méginkább igaz a virtual instrumentekre

Link to comment
Share on other sites

Ott (nekem) még mindig ordító a különbség. Persze kényelmetlenebb, hogy az úgy nem totall-recall, de legalább valami rászorítja az embert, hogy befejezzen valamit...:) Meg automatizálással, hypereditorral eléggé be lehet égetni egy projektbe a vasak beállításait (erre nem szoktam sajnálni az időt, néhány "elveszett hangszin" nevelt rá erre) tehát annyira nem is gáz. Persze ez feltételez egy viszonylag stabilan összerakott, tudatosan összemidizett, nagyjából állandó stb eszközparkot.

Link to comment
Share on other sites

88RS: jó plug, elég sokoldalú. Én ritkábban használom, inkább csak akkor, ha szükségem van expanderre is a sávon. Helyette általában a vintage cuccokat favorizálom, 1081, 33609 combo.

 

EMT140/250: számomra érdektelenek, Quanteccel nincsennek pariba. :D Ettöl függetlenül mint plugin reverbek elfogadhatók. Inkább a 250-et javallom, a 140 elég limitált.

 

La3a: szinte soha nem használom, vagy csak automatika helyett lustaságból. Szerintem pluginben sok értelme nincs.

Link to comment
Share on other sites

Szia Silk!

 

Most láttam hogy tegnap kijött a Waves legújabb 1073 emulációja, amit Andrew Scheps-szel csináltak.

Mint vassal-nem-rendelkező ember, nagyon kíváncsi lennék az összehasonlító véleményedre az eredeti vas és a különböző emulációk-kal kapcsolatban, pl. UAD, Waves (az új Scheps 73 meg a régi VEQ3). Látom, hogy ezen az új Waves pluginen leemulálták a preamp részt is (ez is érdekelne).

 

Ha lesz időd légyszi, köszönöm! :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=jqGsZ9rrUPY

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...